Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Elo!

    Specjalnie w nowym temacie bo mamy parę nowości!
    Ruszamy z kolejną odsłoną KLC tym razem w nowej formule. OLPS poprzedniego sezonu dopiero w Lipcu więc ten sezon zagramy bez OLPS tylko na miejscu, za to dłuższy lepszy i bardziej skillowy :P

    Oto nowa struktura! Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu Wielu graczy uczestniczyło w rozważaniach nad szczegółami więc mam nadzieję udało nam się zrobić przaśną i kuszącą ligę.

    JUŻ DZISIAJ W FIRMIE O GODZINIE 19:00

    NOWE KLC
    THNL Knockout Freezout
    BI 150 (100 pula, 20 masters, 20 bounty, 10 rake)
    Stack 12k
    Blids 25 min

    W sezonie mamy zamiar zagrać 12 spotkań bez dzikich kart! Nadal top 8 będzie grało w mastersie Zgodnie z zasadą masters tylko dla najlepszych

    Już 9 osób się zadeklarowało więc czekamy na resztę śmiałków! Pamiętajcie zapisy jak zwykle u mnie:
    gg 5188432
    sms 796638352

    Pozdro i do zobaczenia przy stole!

    Temat zakładam dla usprawnienia przy forum. Wszystkie informacje nadal będą dostępne w naszym starym temacie i na:
    SILESIA POKER texas holdem katowice live | poker | freeroll | bonusy | turnieje | śląsk | bankroll | free

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Moim zdaniem taka struktura jest trochę źle skonstruowana jeśli chodzi o formułę KO z bounty.

    Przy 20-30 graczach ( a mniej więcej tylu należy się spodziewać ) , żeby z bounty zwróciło się wpisowe trzeba pokonać ~ 7 zawodników - czyli 23-35% wszystkich zawodników, którzy biorą udział w turnieju.
    Z analiz turniejów pokerowych ( MTT ) jasno wynika, że wyeliminowanie powyżej 30% graczy z turnieju ( przez jednego z zawodników ) to jest odchylenie od statystki który zdarza się sporadycznie.
    W świecie pokera w przypadku turniejów z KO, wpisowe zostaje pokryte po pokonaniu 2-4 zawodników ( bounty to 25-50% wpisowego )

    Proponował bym zastosowanie tych zasad - czyli bounty minimum 40 pln, a osobiście byłbym zadowolony z 50-70 pln
    Wtedy ten turniej KO byłby faktycznie jakąś nowością, która była by atrakcyjną odskocznią ( przynajmniej dla mnie )

    Ustawienie bounty na poziomie 13% wpisowego to taki nieznaczący dodatek do turnieju , który tylko znacznie pomniejsza pula nagród do wygrania.

  3. #3
    I pizza dla wszystkich !!!

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    W świecie pokera w przypadku turniejów z KO, wpisowe zostaje pokryte po pokonaniu 2-4 zawodników ( bounty to 25-50% wpisowego )
    A gdzie ten świat można znaleźć?
    Przykładowo na FTP:
    ST KO 7k$ gtd BI=16+1$, za KO - 3$ (17,65% BI)
    5k$ gtd KO BI=24+2$, za KO - 4$ (15,38% BI)
    Pokerstars:
    27$ KO turbo bi $20+$5(ko)+$2, za ko 5$ (18,52% BI)
    54$ KO turbo - wszystko x2, procentowo wychodzi tak samo....
    itd, itp......
    50% bounty to jest ewenement jeżeli już, a nie standard......

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Nowy turniej Head Hunter z wysokimi stawkami - Turnieje - Paradise Poker - Sportingbet.com

    "25% tworzy dodatkową pulę, tzw. pulę “za głowę” danego gracza, część z tej puli można zdobyć po wyeliminowaniu każdego rywala."

    Przy czym - cześć bonty dostajemy od razu, pozostała część zwiększa wartość naszego bounty.
    Chodzi o to ile graczy trzeba wyeliminować, żeby się wpisowe zwróciło. W przypadku podanych przez Ciebie turniejów ( nie odbiegają bardzo od tego co pisałem ) wystarczy wyeliminować 4,5 gracza ( ~4 ) ,żeby zwróciło się wpisowe
    [ 4,5 x 5$ = 22,5$ ; buy-in 22$ ] W przypadku "nowe ligi" jest to ~7 zawodników, czyli zdecydowanie więcej.
    Jest też druga strona medalu - tych 7 zawodników - to około 30% wszystkich uczestników - w turnieju na PS niech zagra 600 graczy w takim turnieju - eliminacja 4 zawodników to 0,66% wszystkich graczy. Tyle procent wszystkich uczestników trzeba wyeliminować , żeby zwróciło się chociaż wpisowe . Jest nie wiele w porównaniu do 30%.

    Uważam, że nie ma sensu wprowadzać bounty, jeżeli nie ma realnej szansy odzyskać z niego chociażby wpisowego.
    Albo można wprowadzić bonty na takich zasadach, żeby dało się chociaż odzyskać wpisowe.

    Jeżeli uważasz, że nie mam racji , to możemy zrobić mały zakładzik.
    A mianowicie, jeżeli w ramach ligi ( 12 spotkań ) zdarzy się 3 razy, że któryś zawodnik w jednym z turniejów odzyska wpisowe z bounty ( czyli wyeliminuje sam 8 zawodników ) płacę 100 pln - jeżeli natomiast taka sytuacja wystąpi mniej niż 3 razy to 100 pln dla mnie. Mogę się mylić, ale analizując turnieje w firmie w pojedynczym turnieju dość sporadycznie się zdarza, żeby przy 20-30 graczach jeden zaliczył 8 głów - a tyle trzeba , żeby z tak niskiego bounty zwróciło się wpisowe.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Chodzi o to ile graczy trzeba wyeliminować, żeby się wpisowe zwróciło. W przypadku podanych przez Ciebie turniejów ( nie odbiegają bardzo od tego co pisałem ) wystarczy wyeliminować 4,5 gracza ( ~4 ) ,żeby zwróciło się wpisowe
    [ 4,5 x 5$ = 22,5$ ; buy-in 22$ ] W przypadku "nowe ligi" jest to ~7 zawodników, czyli zdecydowanie więcej.
    ?
    w przypadku turniejów o których pisałem, żeby zwróciło się wpisowe trzeba wyeliminować 6 graczy.... tu 7, tam 6, nie jest to różnica aż tak znacząca....
    ponadto:

    Jeżeli uważasz, że nie mam racji , to możemy zrobić mały zakładzik.
    A mianowicie, jeżeli w ramach ligi ( 12 spotkań ) zdarzy się 3 razy, że któryś zawodnik w jednym z turniejów odzyska wpisowe z bounty ( czyli wyeliminuje sam 8 zawodników ) płacę 100 pln - jeżeli natomiast taka sytuacja wystąpi mniej niż 3 razy to 100 pln dla mnie. Mogę się mylić, ale analizując turnieje w firmie w pojedynczym turnieju dość sporadycznie się zdarza, żeby przy 20-30 graczach jeden zaliczył 8 głów - a tyle trzeba , żeby z tak niskiego bounty zwróciło się wpisowe.
    Nie zamierzam się o nic zakładać, ale uważam że nie masz racji.
    W normalnym turnieju też masz część przeznaczoną na mastersa? Nie....

    Bounty nie jest po to, by odzyskać wpisowe, ale by ewentualnie zwiększać swoje wygrane w turnieju, a w przypadku ligi i tak jeżeli wyeliminujesz np 3-4 osoby, to często będzie oznaczać że znajdziesz się prawdopodobnie (choć nie koniecznie) na miejscach płatnych...
    Poza tym wspomniany masters....

    Jak dla mnie taka struktura jest ok.

    Pozdro!

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Mam pomysł.
    Nie róbmy żadnego bi.
    Wpłacamy po 150bi jako nagrodę za naszą głowę i napierdalamy się.
    Co Wy na to?

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Piachu mi osobiście taki pomysł się podoba. Chcemy zrobić ligę, która będzie się różnić od tego co gramy do tej pory, żeby było urozmaicenie - bounty 20 przy BI 150 to żadna atrakcja.
    Turniej w której za głowę dostajesz wpisowe byłby bardzo ciekawy - głównie dlatego, że nigdy czegoś takiego nie grałem Taki multi HU

  9. #9
    A może grajmy wszyscy freerolle - ktoś kiedyś wysnuł quasinaukową teorię, wyssaną prawdopodobnie nawet nie z 21 ale z 23 palca, że jest to EV+ ...

    Wybacz Adaś za rozp*******nie tematu.

  10. #10
    Lajt ten temat był tylko informacyjny. Wszystkie wiadomości nadal będą podawane w starym temacie i na stronie. Co do samej dyskusji... To nie wiem czy cokolwiek pisać bo tylko rozjuszy to naszego ulubieńca.

    Z resztą nie ważne co napiszemy Rion i tak będzie odnosił się tylko do swojej teorii.

    Chcemy zrobić ligę, która będzie się różnić od tego co gramy do tej pory, żeby było urozmaicenie
    Jasne, że chcemy, tylko nie widzę co Ty wnosisz do prób stworzenia takiej ligi? Albo piszesz jakieś bzdurne ogólniki (jak w przypadku ligi PURE SKILL), albo zajmujesz się kompletnie nieistotnymi aspektami.
    Tak jak powiedział Timothees: BOUNTY NIE JEST PO TO BY CI SIĘ ZWRÓCIŁ BI! To jest dodatek, żeby gracze boostowali swoje nagrody. To chyba oczywiste skoro w turniejach w FIRMIE gra tyle a nie więcej osób!
    Po drugie najważniejszymi zmianami było to, ze gramy teraz freezout i że gramy 25 min blindy co bardzo dużo zmieniło w samej rozgrywce. Całkowicie zmieniło to dynamikę gry i od początku do końca jest wreszcie gra po flopie bo gracze mają więcej blindów niż 10-20.

    Wiem, że są gracze dla których to żadna zmiana, ale umówmy się... nie traćmy czasu dla idiotów.

    Koniec tematu z mojej strony.
    Chciałem tylko zaprosić wszystkich serdecznie by sprawdzili formułę w praktyce. Gra się dobrze i przyjemnie. Pozdrawiam