Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2
    Witam. Jako że od niedawna gram sity 10-osobowe na stawkach $10+1, chciałbym w tym temacie przedstawiać rozdania w których mam problem z oceną poprawności moich zagrań. Proszę o ocenę, komentarze, konstruktywną krytykę, z góry thx

    Na początek dwie dosyć podobne sytuacje i to samo pytanie: push czy fold? Czy w poniższych sytuacjach jest sens ryzykować odpadnięcie na rzecz uzyskania bardzo dużego stacka i sporej szansy na wygranie turnieju?

    1. Blindy 100/200 + 20 ante

    utg 5500
    co (HERO) 4000 ATs
    sb 2000
    bb 2500

    Utg wchodzi all-in, jedyne co wiem o graczu to to, że jest początkujący i zbyt mocno oraz ze zbyt wczesnych pozycji otwiera średnie ręce typu A7o, QTs. W tej sytuacji obstawiałem go na range mniej więcej A8o+,A5s+,K9+, QT+, suited connectory T9+ i wszystkie pary.

    Czy sprawdzenie jest poprawne?
    Jeśli nie, to przy jakich blindach by było: 200/400, 300/600, 400/800?
    A może w ogóle nie powinienem sprawdzać z uwagi na to, że jeśli przegram rozdanie to odpadnę na bubblu w sytuacji gdy pozostali dwaj gracze mają znacznie mniejsze stacki?

    2. Blindy 200/400 +40 ante

    utg 6000
    hijack (HERO) 4500 AKs
    co 1500
    sb 1300
    bb 1700

    Tak jak w poprzedniej sytuacji gracz na utg wchodzi all-in. Jest to dosyć solidny reg, grający tight, po którym nie spodziewałbym się żadnych średnich/marginalnych rąk z tej pozycji. Range: AT+,KJ+,QJ, wszytkie pary. Tak więc można założyć że w 60% jest coinflip para vs. moje overcards, 30% ja dominuję i gość ma 3 outy i 10% że on ma AA czy KK. Czy push ma w takiej sytuacji sens?

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    1. Fold
    2. Fold

    Popracuj z jakimś programem z ICM, np. SNG Wizard.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Nie no, to chyba jakiś żart, żeby spasować na tak krótkim stole AKs mając 11BB ... pasuje tylko wtedy, kiedy wiemy, że UTG nie wsunie tutaj nigdy AQ, AJ, AT, co jest oczywiście bzdurą, bo wiemy ilu mamy shortow przed soba. Jak dla mnie easy call...

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    1. Easy fold
    2. Ja gram call.

    Ale skoro kleo pisze, że fold, to pewnie tak należy zrobić, biorąc pod uwagę shortów i ICM.

  5. #5
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    Oba rozdania to fold AINEC.

    dypson18, to nie jest żart, call z AK tutaj jest wręcz fatalnym zagraniem.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    z tym fatalnym to nie przesadzaj ... być może coś w tym jest, ale jak na mój gust call nie jest zły, być może fold jest lepszy

  7. #7
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    Nie przesadzam, według ICM Hero potrzebuje tu ~71% equity, żeby zagranie było EV 0. Nie ma nawet takiego range'u, żeby AKs tu wystarczyło.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    w 10 osobowym moze to i racja ( bardzo mało takich rozegralem ) , ale np juz w 45 osobowym powiedzy ze jest to bubbel i stacki ( ilos BB )jest ta sama, to chyba wtedy jest juz easy call ?

  9. #9
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    Tego nie wiem, ja gram tylko 9 osobowe.

  10. #10
    Dypek, wg ICM to jest easy fold. W STT bubble factor jest potezny. Nawet jak uwzglednisz, ze zaraz bedziesz na blindzie i wizerunek graczy, czego ICM nie bierze pod uwage, to nadal bedziesz mial fold. 11 BB nie jest tutaj argumentem jak popatrzysz na stacki 3-4BB super shortow. Co innego na bubblu w MTT (przypadek z AKs) gdzie masz jeszcez mase innych graczy, dla mnie easy call i nie przejmuje sie tym, ze bede bubble boyem, bo wejscie tylko ITM w MTT w ogole mnie nie satysfakcjonuje.