Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Seat 1: Player 1 ( $20.13 USD )
    Seat 2: HERO ( $14.23 USD )
    Seat 3: Player 3 ( $3.25 USD )
    Seat 4: Player 4 ( $5.10 USD )
    Seat 5: Player 5 ( $10.15 USD )
    Seat 6: Player 6 ( $10.63 USD )
    Player 3 posts small blind [$0.05 USD].
    Player 4 posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO[ ]
    Player 5 folds
    Player 1 raises [$0.30 USD]
    HERO calls [$0.30 USD]
    Player 3 folds
    Player 4 folds
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    Player 1 bets [$0.40 USD]
    HERO raises [$1.40 USD]
    Player 1 calls [$1.00 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    Player 1 bets [$1.70 USD]
    HERO raises [$6.20 USD]
    Player 1 folds
    HERO wins $11.11 USD from main pot

    Interesuje mnie turn. Koleś troche loose, ale raczej ogarnięty. Na flopie oceniałem go na jakąś overpare 77-jj, może coś wiecej... generalnie interesuje mnie turn. Zagrany nietypowo i zastanawiam sie, czy to nie była jednak overpara. Jesli częscią mojego range były niskie overpary i SC to pewnie turn bym zagrał call. Można powiedzieć, że tutaj dośc klarownie takim zagraniem można sie "zoriantować" co ma przeciwnik, czyli ja. Dodatkowo czy nie straciłem value, od ewentualnego blefu na riverze... bo generalnie może wyglądać jakbym sie przestraszył str8

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Jeśli ma się wypłacić z overparą to zrobi to chętniej na turnie. Na riverze może spaść jakiś zabijacz akcji i ciężko będzie coś wyciągnąć od gościa.
    wp.
    Ja bym dał 5.6$ turn
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 24-05-2011 o 14:46

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Ja bym zrobil z 4.8$ na turnie zostawiajac mu na river te 8$ efektywne do puli ~13$. Taki wielki raise zmusza go do decyzji gry o stacki na turnie wiec mniej bledow popelni a Ty i tak sie przeciez stackujesz na river no matter what comes.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Jeśli stawiasz go na overpair, to podpisałbym się pod argumentem Mosznika. Nie sądzę aby jakąkolwiek overparę potrafił spasować typowy gracz nl10. Ale ponieważ niewiele o nim wiadomo (tak zakładam, bo nie podałeś żadnych konkretnych informacji/statsów), to ja sądzę że jego range jest większy niż tylko pp. Często może mieć tu draw czy parę + draw, których na pewno nie wyrzuci do niedużego przebicia. Może nawet overkarty jeśli jest wyjątkowo loose. Z tego względu bardziej podoba mi się rozwiązanie Karlosa: niezbyt duży raise, aby go nie wypłoszyć, a jednocześnie aby nie dać dobierać zbyt tanio.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No tak, ale w takim razie z jakiego powodu miałby foldować overkarty+FD, albo pare+FD Jeśli jest "typowy"? Tym bardziej, że grając do 4,8 daje mu w dobre oddsy. dokłada 3 i gra o 10 bedące w puli+ dodatkowe 8.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    overkart w pikach na pewno nie spasuje, podobnie z parą + fd, ale to tylko część jego całego zasięgu. Nie uważam też że popełniłeś błąd grając w ten sposób, ale może odrobinę mniejszy raise skusiłby go do sprawdzenia z szerszym zakresem. Tutaj jak widac spasował, a więc albo miał totalny air (w co nie bardzo wierzę patrząc na jego linię), albo po prostu raise był dla niego duży. Przebijając odrobinę mniej dajesz mu szansę poprawienia jego bottom range do ręki z którą odda Ci stack (np 2 pair).

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Ta, niezle dopasowany range. Overkarty + fd, czyli co gosc w "miare" ogarniajacy robi na flopie bet/calla z AKs/AQs czy AJs nie majac nic? please Nie w ten range celujesz ja oceniam, ze on ma na turnie do Ciebie w zdecydowanej wiekszosci 2 outy lub okazjonalnie 4 (z jakims 87s np i calluje Twoj raise na flopie dla gutshota + overkart co i tak jest naciagane) i Ty musisz mu pozwolic popelnic blad z tym range. A raisujac go z 1.7 do 6.2 zostawiasz sobie tylko overpary, ktore moze nawet zrzucic.