Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    ktos moze powiedziec, czy zaproszenie od obywatela US zalatwia sprawe w 100%?
    Nie załatwia, a słyszałem o sytuacjach gdzie raczej pogorszyło sprawę.

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Barry,
    Moglbys napisac mi co to za rozne pytania zadawal konsul?
    I czy rozmowa jest po angielsku czy po polsku? (Angielski znam bdb, chce po prostu wiedziec jak to wyglada i czy mozna miec cos wydrukowanego nie po angielsku)

    Rozmowa jutro, po dam znac jak poszlo.
    Odezwe sie tez w sprawie tego piatego miejsca w domku, przetrzymaj je prosze dla mnie przez 3 dni , bo niby cos mam tam zarezerwowane, ale wlasnie nie na 100%.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Zaczął po polsku, ale jak zobaczył, że mówię po angielsku to przeszliśmy na angielski.
    - Na jakiej wizie juz byłem w USA, gdzie i kiedy i co robiłem
    - Jakie studia skończyłem, gdzie i kiedy i co po nich mogę teraz robić
    - Po co tam chcę teraz jechać. Powiedziałem, że na WSOPA i turystycznie, to pytał co chce zwiedzać.
    - Czy mam list potwierdzający, że wygrałem ten pakiet na WSOPa
    - Czy oni będą płacili za cały mój pobyt
    - Skąd będę miał pieniądze na to, żeby tam coś zwiedzać, bo w tym pakiecie tego nie ma i wtedy się zaczęło. Ja mu powiedziałem że dostaję też kieszonkowe w pakiecie, to on zaczął niedowierzać, robić miny i gdzieś poszedł na 5 minut.
    Wrócił
    - Znowu spytał skąd będę miał pieniądze na zwiedzanie, to powiedziałem, że mi rodzice dadzą lol
    - Zaczął pytać co robią rodzice, w jakich zawodach pracują, czy byli w stanach, czy mam rodzinę w stanach lub jakichś znajomych.
    - Czy mam w Polsce pracę, powiedziałem, że skończyłem studia i szukam.
    - W jakim mieście będę chciał znaleźć pracę
    - W końcu się spytał czy mam rodzeństwo, powiedziałem, że nie. Po chwili powiedział, że wszystko ok z wizą i mi ją przyślą w ciągu kilku dni.

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Ech... Te pytania skad mam pieniadze to beda z lekka problematyczne. Mam nadzieje, ze szczere "gram to mam" przejdzie :/

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Dostalem wize! =)

    W ambasadzie przekonalem sie, ze prawda jest, ze najwazniejsze to to, na jakiego konsula sie trafi. Poza tam jakims banalnym wstepem to moja uberkrotka rozmowa z konsulem, przy ktorej nie pokazywalem mu zadnych papierow (a przygotowana mialem cala teczke) wygladala tak:

    Konsul: - Po co do Stanow?
    Ja: - Chce zagrac w najwiekszym turnieju pokerowym na swiecie. Jest taki cykl World Series of Po...
    K: (przerywajac mi) - Tak, znam. A na jakims World Poker Tour juz moze byles?
    J: - Nie, ale bylem na European Poker Tour w Berlinie i w San Remo.
    ACCEPTED.

    Jeszcze tylko wypelniajac formalnosci pytal mnie czy bede gral Maina czy Side Eventy, czy gram tylko Holdema czy tez np Omahe i zartowal dlaczego mnie jeszcze nie widzial na zadnym final table


    W pokerze da sie w long termie farta skilem wyrownac, ale rozmowa w ambasadzie nie ma rozkladu statystycznego (bo ma sie 1 podejscie :P) i trzeba miec wiecej szczescia niz rozumu. Mi doszlo

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    352
    no to graty

    jedno podejscie? w sensie ze kolejne dopiero po roku tak? czy ogolnie tylko jedno? :P

    jakie miales papierki na wszelki wypadek przygotowane?

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    No jedno podejscie na rok. To generalnie malo :P A zreszta jak raz nie dostaniesz to juz jestes w systemie jako "ten zly" i jest jeszcze gorzej.

    Co do papierow to poza standardowo wymaganymi mialem: z uczelni potwierdzenie, ze studiuje, i ze bronil sie bede dopiero pod koniec wrzesnia. Intenerary, czyli po prostu potwierdzenie wykupienia biletow. Plan WSOPa i jakies wydruki, zeby pokazac, ze naprawde cos takiego istnieje (plan podrozy). Wydruki artykulow z pokertexas, zeby potwierdzic, ze bylem na EPT i co to takiego EPT (historia podrozowania). Potwierdzenie, ze bralem kiedys udzial w wolontariacie (pytanie bylo o takie cos w aplikacji wczesniej wypelnianej przez internet). Wydruk posiadanych funduszy inwestycyjnych (ze mam za co jechac).

    Overkill, ale chcialembyc pewien, ze jak o cos mnie poprosi konsul to mu pokaze, bo po tym co Karelli opisywal jakie mial problemy dwa czy trzy lata temu to sie obawialem, ze moze byc zle :P

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Łomża
    Posty
    263
    hej, lece na poczatku lipca do LV na ME, moze ktos tez leci w tym czasie?

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez kepucz Zobacz posta
    hej, lece na poczatku lipca do LV na ME, moze ktos tez leci w tym czasie?
    Lecimy całą ekipą ale 23 czer. Powrót 3 lipca. A Ty kiedy dokładnie?

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Łomża
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Mario_E-262 Zobacz posta
    Lecimy całą ekipą ale 23 czer. Powrót 3 lipca. A Ty kiedy dokładnie?
    Ja dopiero gdzies koło 6-7 lipca tak do 20-21 lipca..