Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Hej.

    W tym roku chcialbym na lipiec wpasc do Vegas, pograc jakies WSOPy i mniejsze turnieje (w Venetian pewnie, z tego co opowiesci ludzi slyszalem).

    2 czerwca mam rozmowe w konsulacie i chcialem poprosic osoby, ktore juz ten proces przeszly (czy to z sukcesem czy bez) o komentarz / rady, ktore moze zwieksza moje szanse na otrzymanie visy. Ja ubiegam sie pierwszy raz.

    Niestety chyba juz pierdzielnalem jeden blad, bo w rozmowie telefonicznej jak ustalalem termin, to odpowiedzialem, ze chce jechac do usa na turniej pokerowy i pan mi powiedzial, ze bede musial ze soba miec zaproszenie od strony amerykanskiej organizujacej ten turniej... Zadnych satelit nie wygralem, wiec raczej ciezko bedzie mi o takie cos

    Pozdr
    Grasiu

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Wiza w Krakowie dla mnie i dziewczyny na 10 lat, rozmowa trwała mniej niż 3 minuty, podchodziliśmy razem.

    1. Bądź pewny siebie, naturalny i nie denerwuj się.
    2. Ubranie eleganckie, ale bez przesady - nie garnitur "na wesela i pogrzeby", nie obdarte dżinsy. Jakaś marynarka bez krawata sądzę, że najlepsza.
    3. Weź ze sobą papiery typu wyciąg bankowy/umowa o pracę/świadczące o tym, co cię trzyma w Polsce. Nie wciskaj ich konsulowi - będzie chciał zobaczyć to poprosi.
    4. Miej w głowie orientacyjny plan pobytu - kiedy loty, gdzie będziesz mieszkał, co zwiedzał, itp. Jeżeli juz powiedziałeś o WSOPie to teraz też się tego trzymaj.
    5. Zapamiętaj swoje odpowiedzi, możesz dostać podobne pytania na lotnisku a w systemie będą dane z rozmowy o wizę.

    Powodzenia!

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    jak pisal kleo - na luzie i powinno byc ok.

    na chlopski rozum wez to, co pokaze im, ze planujesz wrocic do polski - jak studiujesz to indeks, jak pracujesz to umowe, jak masz kamienice to zdjecie

    tipy na zwiedzanie w okolicy - tama hoovera, kanion, zion park, death valley, kalifornia jak masz wiecej czasu.

    na granicy postaraj sie nie wpasc na polaka - ja sie musialem niezle skladac probujac wytlumaczyc co bede zwiedzal w nyc przez 3 miesiace i gdzie w polsce tak duzo mozna zarobic, zeby mozna zwiedzac stany pzez tyle czasu

    mysle, ze spokojnie przejdziesz bez 'zaproszenia na turniej', ja bym mowil ze nie mam pojecia ktory event bedziesz gral, a chcesz zobaczyc vegas, czy co tam

    good luck

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    352
    pytanie tylko co wtedy gdy np. jestes po studiach, nie masz pracy, ani zony, ani dzieci ani zaproszenia na turniej..
    jest jakas opcja?

  5. #5
    wszystko zależy od odpowiednio wypełnionego wniosku wizowego, jezeli bedą w nim jakies niejasności to będą się ciebie pytac o co kaman, z tego co pamietam trzeba tam podac sporo szczegółów, jak jest w nim wszystko logicznie wypełnione, to zadaja grzecznosciowo 1-2 pytania, a poza tym to najlepiej pisac/mowic ze sie leci na wakacje i jakies zwiedzanie, a nie na żaden turniej pokerowy, im prostsza odpowiedź tym lepiej, no i tak jak było wspomniane nie wciskać im na siłe papierów, dopiero jak poproszą;

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez mario.10 Zobacz posta
    pytanie tylko co wtedy gdy np. jestes po studiach, nie masz pracy, ani zony, ani dzieci ani zaproszenia na turniej..
    jest jakas opcja?
    Frozen River (2008) - IMDb

    ale to dopiero na nastepnego wsopa :P

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Wrocek,Wroclove, Breslau
    Posty
    969
    Cytat Zamieszczone przez mario.10 Zobacz posta
    pytanie tylko co wtedy gdy np. jestes po studiach, nie masz pracy, ani zony, ani dzieci ani zaproszenia na turniej..
    jest jakas opcja?
    Może masz zamoznego ojca i pracujesz ..... albo wyciąg z konta na 200 tys. moze byc złotych

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Cytat Zamieszczone przez mario.10 Zobacz posta
    pytanie tylko co wtedy gdy np. jestes po studiach, nie masz pracy, ani zony, ani dzieci ani zaproszenia na turniej..
    jest jakas opcja?
    Ja byłem wczoraj w konsulacie. Jestem po studiach, nie mam pracy, zony, dzieci. Mialem natomiast zaproszenie na turniej i pare lat temu bylem w Stanach, grzecznie wrocilem, ale wiza wygasła. Wszystko spoko, tylko konsul byl bardzo ciekawy za co ja tam bede zyl przez miesiac, jak ja chce tam cos zwiedzac skoro jestem bezrobotny itd. Mialem od Paradise list potwierdzający mój udział we WSOPie i wygranie przeze mnie pakietu, ale pakiet mam przez tydzień, a zadeklarowałem, że będę tam przez 4 tygodnie. Najadłem się sporo nerwów, koleś zaczął robić miny, zadawać coraz więcej pytań, w końcu wstal i gdzies poszedl na kilka minut. Wrocil, zadawal jeszcze wiecej pytan, w koncu jak sie dowiedzial ze jestem jedynakiem, nie mam rodziny w stanach to powiedzial ze ok, ze przyzna mi tą wizę. Bez problemów się nie obyło, jednak się udało.

    Grasiu jeśli nie masz pakietu, to zawsze możesz konsula blefować i powiedzieć, że taki pakiet masz. Moje potwierdzenie było prawdziwe, ale zeskanowane i wysłane mi w pdf przez Paradise, sam je sobie drukowałem. Możesz się domyślić, o co mi chodzi . Bez takiego pakierka może być ciężko.

    PS. Jakby ktoś się wybierał, to ja jestem w Vegas od 14 czerwca do 12 lipca. Wynajmujemy taki domek: http://www.vrbo.com/96021 . Mamy 4 osoby, jest 5 sypialni, więc jakby był ktoś zainteresowany to proszę o kontakt.

    Pozdro

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Barry ; 26-05-2011 o 12:31

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    ktos moze powiedziec, czy zaproszenie od obywatela US zalatwia sprawe w 100%?

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    102
    nie załatwia