Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czerwona linia

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Co sie składa na wynik czerwonej linii? Chodzi o niedobieranie kiedy jest sie z tyłu? Chodzi o outplay?
    Zawsze myslałem, że na nl10 w zasadzie nie jest możliwe osiągnięcie dobrego wyniku w grze showdown i jednoczesnie w grze nonshowdown. Widziałem jednak wykres na 2+2 i zastanawiam sie co sie na niego składa. Koleś miał zielona linie regularnie w góre, a czerowną minimalnie na -(generalnie na zero).

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Domyślam się, że chodzi Ci o linię non-showdown winnings? Bo czerwona jest również All-In EV Jeśli dobrze trafiłem, to mogę polecić Ci niezły tekst na ten temat, w którym między innymi mowa jest o tym, co się składa na wykres tej linii: Jak poprawić Non-Showdown Winnings? - Artykuly - PokerSoftware - Kalkulatory Odds, Poker Tracker, Holdem Manager. Też mam osobiście problem z tym, bo moja linia non-SD regularnie opada w dół pod kątem ok 30 stopni w stosunku do poziomu. Zgadzam się natomiast z autorem w/w tekstu, który pisze, że wykres tej linii zależy w dużym stopniu od stylu gry. I tak np jeśli grasz na micro/small stakes (tak jak ja), to prawdopodobnie nie uda Ci się utrzymać czerwonej linii na dobrym poziomie, bo najczęsciej przeciwnikami są tutaj gracze słabi, którzy rzadko pasują. Wygrane będą więc głównie z SD. Trzeba to zaakceptować wydaje mi się i tak długo jak suma SD i non-SD jest dodatnia nie przejmować się tym zbytnio. Na pewno można natomiast to trochę poprawić stosując się do wskazówek wymienionych w tym artykule.

  3. #3
    http://forumserver.twoplustwo.com/78...t-ever-791734/ - tutaj zaś o tym, żeby za mocno nie przejmować się czerwoną linią. Oczywiście dopóki nie opada zbyt mocno.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Tak oczywiście chodziło mi o non-showdown. Specjalnie sie nad samą linia nie rozpływam. Zaciekawił mnie po prostu wykres z kilkudziesięciu k rąk z nl10, gdzie koleś był na zero non-showdown. Też pamietam gdzieś rade, że nalezy ja rozpatrywać bez blindów i jesli jest na plus to ok

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Dokładnie. Jeśli ustawisz sobie filtry aby pokazywało Ci wykres dla wszystkich pozycji z wyjątkiem BB i SB, to raczej niemożliwe aby ktoś miał poniżej 0. Jeśli tak ma, to znaczy że ma poważne leaki w grze Natomiast jeśli ktoś tak jak piszesz ma non SD na plus, to moim zdaniem są dwie możliwości: albo gra LAG (co na nl 10 raczej się nie sprawdzi) albo po prostu za mała próbka

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Dokladnie, po co chcesz kombinowac na nl 10. Czerwona linia idzie do gory jesli wygrywasz duzo bez showdownow a zeby wygrywac duzo bez showdownow musisz grac z takimi graczami ktorzy w danym rozdaniu potrafia spasowac np top pair. Myslisz ze duzo jest takich na nl 10 bo ja nie ABC, duzy volume i spierdalaj z tego PS na jakis fishroom

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Nie interesuje mnie czerwona linia sama w sobie. Nie zmienie gry, tylko zeby mieć ładniejszą czerwona linie. Tym bardziej od kiedy jestem na nl10.
    Jednak przeglądałem sobie wykresy z 2+2 pod kątem swingu. Chciałem sie zorientować jak duży może być swing w przypadku gracza wygrywającego i wtedy wpadłem na ten wykres który mnie zszokował. Zszokował mnie, bo myslałem(tak jak pisze karlos), żeby czerwona linia jakotako wyglądała, to konieczne jest rozumienie gry i ewentualnych zagrań. Na nl 10 tego nie ma i z tego powodu założyłem ten wątek. Z tego co kojaże to koleś miał rozegranych 30k rąk

    Winning NL10 players please post your graphs. - Beginning Poker Questions - Beginner Poker Forum

    Post nr 9 na tej stronie.
    Na PS nie gram. Fram na micro, gdzie są stoły anonimowe, więc tym bardziej trzeba grać ABC