Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Seat 5 is the button
    Seat 1: future_sp ( $27.30 USD ) po 221h: 23/17/26, 3b:4.5(66), cbet w 3bet potach:100(2)
    Seat 2: poison009 ( $25.71 USD )
    Seat 3: jubaland ( $14.52 USD )
    Seat 4: Jogi1206 ( $10.53 USD )
    Seat 5: HERO ( $26.69 USD )
    Seat 6: HerrJanks ( $25.99 USD )
    HerrJanks posts small blind [$0.10 USD].
    future_sp posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO
    poison009 folds
    jubaland folds
    Jogi1206 folds
    HERO raises [$0.75 USD]
    HerrJanks folds
    future_sp raises [$2.00 USD]
    HERO calls [$1.50 USD]
    ** Dealing Flop ** [$4.60]
    future_sp bets [$2.18 USD]
    HERO calls [$2.18 USD]
    ** Dealing Turn ** [$8.96]
    future_sp checks
    HERO bets [$5.00 USD]
    future_sp calls [$5.00 USD]
    ** Dealing River **
    future_sp bets [$17.87 USD]
    HERO folds

    Wydaje mi się, że mam problem z tego typu spotami. PF call jest tutaj raczej standardem. Flop w miarę przyjazny, do tego mały cbet, co skłania mnie do sprawdzenia. Liczę na to, że villain nie będzie się wygłupiał w 3bet pocie oop i na blankowym turnie będe mógł przejąc pulę od wszystkich nietrafionych broadwayów, ewentualnie wyciągnąć jakieś thin value od 99 czy 88. Na riv oczywiście nie mam wątpliwości, że ma lepszą rękę. Ale chodzi mi tutaj o to jak gracie flop i turn w tego typu spotach. Czy moje wyżej opisane rozumowanie jest słuszne, czy można to zagrać jakoś inaczej? Turn akurat w tym przypadku spada taki, że łapiemy trochę equity, może warto zagrać check? Czy może w ogóle lepiej zagrać check behind na każdym turnie dla kontroli puli?

  2. #2
    Witam prodigy99,
    Preflop standard. Na flopie pytanie: co oznacza jego niski bet sizing? (znów się dziwie, że nie masz żadnych notek na niego po tylu ręcach) Call F wydaje się optymalny. Na turnie board już robi się dosyć drawowaty i on grając ch/c nie ma tam imo QQ+/setów, bo by to raisował. Bardziej mi tutaj jednak podoba się check behind z tego względu, że nie widzę u niego już mocniejszej ręki - po prostu musiałby z takim JX cbetować T. Mam więc najmocniejszą rękę i chcę zobaczyć co zrobi na river. Jeśli nie spadnie A to sprawdzam go jak zabetuje, jak będzie pik to zależnie od wielkości zakładu.
    Twoja linia też ma sens, ale skoro ja wiem, że nie ma czegoś lepszego, a na stole leży kilka drawów to ja chcę od niego wyciągnąć max value i biję tu 6.5-7$, a na river przeczekuję...choć nie zawsze Jeśli nie wyjdzie A/pik to częściej niż check zagram tu jakieś thin value bet ~4bb i zmuszam go tym samym do pusha z missed FD - przeważnie tak się dzieje Nie zestackuje się wtedy z QQ+/setami, bo na T dałby znać, że coś takiego ma. Sprawdzą nas jakieś niższe parki lub po prostu callnie z ciekawości. Tak to widzę <beer>

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ja nie wiem, czy bet turn niezbyt optymistyczny. Nie sądzę, aby sprawdziło cię więcej słabyszych rąk niż twoja.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    mi sie nie podoba call PF na kogos z 3betem w okolicach 4. JJ+ AQo+ AQs+ to 4.2%; przy tak waskich zakresach nie widze za duzo opcji na ewentualny outplay

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez danielos_87 Zobacz posta
    (znów się dziwie, że nie masz żadnych notek na niego po tylu ręcach)
    Jeśli chodzi o notki, to mam ich niewiele, bo przeważnie tylko z rozdań w których uczestniczę. Wynika to z faktu, że od 2 tygodni gram 9 stolików i jeszcze nie jestem z tym w 100% zestrojony, bo wcześniej grałem 6. Także moja percepcja po prostu ogranicza się do tego w czym sam uczestniczę, ewentualnie do przeglądania historii grubszych rozdań na sąsiednich stołach

    Cytat Zamieszczone przez danielos_87 Zobacz posta
    Sprawdzą nas jakieś niższe parki lub po prostu callnie z ciekawości. Tak to widzę <beer>
    Jakie niższe parki? 88? 66? Generalnie to nie wydaje mi się, aby przeciwnik (mimo, że wygląda na solidnego) był zdolny do takiej analizy w trakcie rozdania i robił ch/c river za prawie cały stack z bluffcatcherem. Bo inaczej przecież 4. pary nazwać nie można.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Ja nie wiem, czy bet turn niezbyt optymistyczny. Nie sądzę, aby sprawdziło cię więcej słabyszych rąk niż twoja.
    Check behind turn sugerował również Danielos. Jeśli chodzi o mnie to też czasem gram ch behind, ale w tym spocie nie chodziło mi o value, tylko o wymuszenie błędu z overkartami i zabezpieczenie się przed jego ewentualnym blefem/vbetem na niebezpiecznym riverze (A,K,Q)

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    mi sie nie podoba call PF na kogos z 3betem w okolicach 4. JJ+ AQo+ AQs+ to 4.2%; przy tak waskich zakresach nie widze za duzo opcji na ewentualny outplay
    Wiem, że to trochę wąsko, ale właśnie ręce typu AQ, AK były moim celem tutaj. W przypadku trafienia niskiego flopa łatwo jest je ograć będąc ip. Tak jak napisałem wcześniej wynikało to z założenia, że przeciwnik nie jest świrem i będzie grał raczej fit-or-fold w 3betowanej puli. Trzeba pamiętać przy tym, że kombinacji AK i AQ jest razem 32, czyli więcej niż kombinacji AA, KK, QQ, JJ w sumie. Do tego dochodzi jeszcze set value, które jest tutaj spore moim zdaniem, właśnie z tego tytułu że jego 3bet range jest wąski.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zachęcam do dalszej dyskusji
    Ostatnio edytowane przez prodigy99 ; 17-05-2011 o 22:45

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    na kazdym Axx, Kxx, Qxx jestes screwed, na 922, 23J, 459 itp tez, just saying

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Nie uważasz, że dla samego set value warto to sprawdzić? Nawet jeśli na wszystkich flopach bez T będę foldował, to uważam, że jest to opłacalne. I nie zgadzam się, że na suchych lub niskich flopach jest problem. Jak Twoim zdaniem gra przeciętny reg tych stawek? Jeśli ma QQ, to na Kxx lub Axx nie wrzuci nawet pół stacka do puli. Ale to tylko moje zdanie. Podobnie z nietrafionymi overkartami, sądzę że nie będzie się wygłupiał bez pozycji.