Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zero readów na villaina, jedynie HUD. Flop i turn gram całkiem standardowo, choć sizing zrobiłem delikatnie mniejszy, bo nie chciałem grać o stack z tą ręką. Na river decyduję się na check z kilku powodów: board robi się bardzo skoordynowany, a villain od początku rozdania prezentuje linię jakby dobierał. Ponadto efektywny stack jest taki, że jeśli zagram bet, to ciężko będzie spasować do AI. Chociaż jak tak teraz myślę to może powinienem jakiś blocking bet $4 zagrać? Z jakiegoś powodu też wydawało mi się, że villain zagra ch behind lub jakiś niewielki bet, który będę mógł sprawdzić. Tymczasem on częstuje mnie wielgachnym overbetem no i po prostu znalazłem się w kropce... Jak byście to zinterpretowali? Ewentualnie inaczej zagrali?

    Table Nasl V (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: ma0ammm ( $24.91 USD )
    Seat 2: jevader ( $22.85 USD ) po 112h: 24/9/30, fold to cbet 25(4)
    Seat 4: b87reb ( $27.20 USD )
    Seat 5: HERO( $25.35 USD )
    Seat 6: Darkuscha ( $40.51 USD )
    b87reb posts small blind [$0.10 USD].
    HERO posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to MProdigy
    Darkuscha folds
    ma0ammm folds
    jevader calls [$0.25 USD]
    b87reb folds
    HERO raises [$0.75 USD]
    jevader calls [$0.75 USD]
    ** Dealing Flop ** [pot $2.10]
    HERO bets [$1.25 USD]
    jevader calls [$1.25 USD]
    ** Dealing Turn ** [pot $4.60]
    HERO bets [$2.75 USD]
    jevader calls [$2.75 USD]
    ** Dealing River ** [pot $10.10]
    HERO checks
    jevader bets [$17.85 USD]
    HERO ???

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Jeśli nie znałbym Waszych kart to dla mnie wygląda jakbyście obydwoje zbierali do lepszego układu. Widać, że villain ma łeb na karku bo zdał sobie sprawę, że Ty nic lepszego nie mogłeś złapać na flopie niż overpair A9/109/itp. lub draw w kolor a w dodatku jesteś bierny na river.

    W tym przypadku więc wygląda to na łatwe 10$ więc nawet blef jest jak najbardziej wskazany co nie wyklucza oczywiście rąk typu 5d6d lub 5h6h.

    Na turnie wydaje mi się też zbyt maly bet powinien chyba oscylować w granicach 4$ póki nie pojawił się jeszcze jakikolwiek kolor.

    IMO raczej fold.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Tough one. Zastanowmy sie co on tam moze miec: wyzszej pary od Twojej raczej nie, seta raczej nie. Pozostaje praktycznie busted diamond draw, backdoor flush z czyms w stylu Ah9h np.i top pair zamienione w blef. Widzac po statach, ze gosc nie do konca ogarnia a tacy jak pula urosnie robia debilne rzeczy (w tym zamienienie top pary w blef) chyba to scalluje.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Fold. Tacy goście bardzo rzadko grają overbety z czymś gorszym od 2 par. No i większy sizing na każdym stricie vs taki przeciwnik na takim stole - tracisz value!
    Edit: Zagrałbym bet 5$/fold na riverze. Jest trochę gorszych rąk, które zapłacą - jakieś 9x, 55,66 itp, a jeśli zagra shove to on tam blefuje jeszcze rzadziej niż po Twoim checku, czyli nigdy, więc easy fold.
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 07-05-2011 o 14:34

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    większy sizing na każdym stricie vs taki przeciwnik na takim stole - tracisz value!
    Wiem, ale jeśli grałbym normalny sizing w okolicach pota, to na river efektywny stack villaina wynosi w przybliżeniu $15 i tyle samo mniej więcej pot. I co wtedy? Block bet $5 i fold przy oddsach 3.5:1? shove i liczymy na to że odda 100bb z tp? check/call AI?

    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Tough one. Zastanowmy sie co on tam moze miec: wyzszej pary od Twojej raczej nie, seta raczej nie. Pozostaje praktycznie busted diamond draw, backdoor flush z czyms w stylu Ah9h np.i top pair zamienione w blef. Widzac po statach, ze gosc nie do konca ogarnia a tacy jak pula urosnie robia debilne rzeczy (w tym zamienienie top pary w blef) chyba to scalluje.
    Zgadzam się właściwie z Twoją analizą, ale uważam, że set też możliwy. Bo dlaczego nie? Slowplay seta jest dośc popularny wśród takich kolesi chyba. Zgodzę się też z tym, że może mu tutaj odwalić i zamienia rękę w blef. Pytanie tylko jak często tak zrobi, a jak często zagra tak z 2p lub lepiej? Kolejną kwestią jest sprawa pot odds jakie dostajemy. Gdyby był to pot size bet i mniejszy to raczej bym sprawdził, ale przy takich oddsach wiadomo, że musimy zbyt często imo mieć tutaj lepszą rękę aby się to opłacało. Sądzę, że tak się nie dzieje dostatecznie często aby to było opłacalne w long runie.

    Cytat Zamieszczone przez 3sto Zobacz posta
    Widać, że villain ma łeb na karku bo zdał sobie sprawę, że Ty nic lepszego nie mogłeś złapać na flopie niż overpair A9/109/itp. lub draw w kolor a w dodatku jesteś bierny na river.
    Po czym wnosisz? Myślisz, że ktoś kto w czasie 100 rozdań 20 razy grał call lub limp, a 10 razy tylko podbijał ma łeb na karku? Imo to fish. Trochę dziwną logikę prezentujesz, bo najpierw piszesz, że jest sprytny i przelevelował mnie i blefuje, a potem że raczej fold Czy to ja czegoś tu nie zrozumiałem czy miałeś coś innego na myśli?

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta


    Po czym wnosisz? Myślisz, że ktoś kto w czasie 100 rozdań 20 razy grał call lub limp, a 10 razy tylko podbijał ma łeb na karku? Imo to fish. Trochę dziwną logikę prezentujesz, bo najpierw piszesz, że jest sprytny i przelevelował mnie i blefuje, a potem że raczej fold Czy to ja czegoś tu nie zrozumiałem czy miałeś coś innego na myśli?
    Fish czy nie fish nie sprawdzam czegoś takiego z jedną overparą i to jeszcze średnią jeśli udało mi się przelevelować kolesia aż do river'a .

    Pisałem powyżej, że dobrze zagrał tego all'ina a nie, że blefował (napisałem: cyt. siebie "W tym przypadku więc wygląda to na łatwe 10$ więc nawet blef jest jak najbardziej wskazany co nie wyklucza oczywiście rąk typu 5d6d lub 5h6h."

    Jeśli ktoś jest sprytny i Cię przelevelował no to chyba fold ( i jest to chyba całkiem logiczne) a jak nie chcesz zachodzić w głowę to sprawdzaj takie zagrywki bo przynajmniej poznasz prawdę i wyjdziesz poza sferę gdybania "co mógł mieć villain?"

    Ktoś kto dużo calluje i limpuje nie znaczy, że jest kompletntym błaznem i wciska alliny z byle czym to ty siedziałeś z nim przy stole i powinienneś wiedzieć jak często blefował bo to dopiero powinno być wyznacznikiem.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Zależy co by spadło. Na jakimś 2 mógłbym zagrać shove, na K ch/c, a na Q ch/f.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez 3sto Zobacz posta
    Jeśli ktoś jest sprytny i Cię przelevelował no to chyba fold ( i jest to chyba całkiem logiczne) a jak nie chcesz zachodzić w głowę to sprawdzaj takie zagrywki bo przynajmniej poznasz prawdę i wyjdziesz poza sferę gdybania "co mógł mieć villain?"
    Problem polega na tym, że to sprawdzenie jest zdecydowanie zbyt kosztowne. Oddsy mamy takie, że raczej nie opłaca się tego sprawdzać w long runie, a już na pewno nie "z ciekawości".

    Cytat Zamieszczone przez 3sto Zobacz posta
    Ktoś kto dużo calluje i limpuje nie znaczy, że jest kompletntym błaznem i wciska alliny z byle czym
    Ktoś kto dużo limpuje i calluje jest słabym graczem. Kropka. Mam nadzieję, że co do tego nikt nie ma wątpliwości. Oczywiście nie znaczy to, że wciska allin non stop, ale może znaczyć, że jest zdolny do irracjonalnych zagrań, co mogłoby trochę uzasadniać call w tym spocie.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    285
    Wtrącę tutaj swoje zdanie.

    Taki gracz jakim jest Vilian na boardzie tego typu mógł się zahaczyć o bardzo dużo flush drawów , gut shotów, par z ręki typu 77, 88 itp.
    Przy jego fold to Cbet 25, gram bet flop 90% pota.
    Turn:
    1) Jeśli ma: bet in position na turnie > 65% - > ch/r turn AI w celu uzyskania max value od drawów , top pair lub 77, 88, 99 ...
    2) bet in position <65% -> na blanckowych turnie bet 85% pota i na w miarę blanckowym riverze ch/call nawet AI


    Moim zdaniem jest to linia, która nie polaryzuje nas do top range viliana i w drugiej opcji daje mu szanse na blefowanie rivera.