Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Dziś zdarzyła mi się taka oto sytuacja. Oczywiście wizyta na tym limicie to trochę przypadkowa sprawa, ale nie w tym rzecz. Dostałem do reki premium hand, jedno podbicie, jeden caller, więc prawie bez namysłu wrzuciłem za wszystko. Statystyk na przeciwników nie miałem, bo to była 2 ręka na stole :]

    przebieg rozdania wyglądał następująco:

    Full Tilt Poker, $0.10/0.25 Hold'em Cash Games, 9 Players

    Board:
    SB: $9,75
    BB: $11,02
    UTG: $10,35
    UTG+1: $7,38
    MP1: $24,70
    MP2: $14,29
    MP3: $10,03
    CO: $10,00
    Button: $10,00

    Dealt to SB

    Pre-flop:
    UTG calls $,25
    UTG+1 raises to $1,00
    MP1 calls $1,00
    (4 folds)
    SB raises to $9,75 and is all-in
    (2 folds)
    UTG+1 calls $6,38 and is all-in
    (1 folds)
    SB returns $2,37

    Flop: ($16,36) (2 Players)

    Turn: ($16,36) (2 Players)

    River: ($16,36) (2 Players)

    Results:
    SB Showed
    UTG+1 Showed
    SB wins $15,45

    I teraz. Zaglądam do statystyk Poker Trackera, w zakładce graphs w momencie w którym miało miejsce to rozdanie, wykres reprezentujący wygrane (net won), idzie mocno do góry natomiast wykres all-in EV (net expected won) poziomo lub nawet delikatnie w dół.
    Analizuję to rozdanie i zastanawiam się w którym momencie byłem z tyłu?
    Czy chodzi o to, że pushnąłem przeciwko dwóm przeciwnikom? No, ale przecież liczyłem na to, że co najmniej jeden się złoży. No głupi ten tracker, czy co? Przeciwnik, który został w grze miał słabszą kartę nie tylko na tym boardzie, ale w ogóle - w long runie KK wygrywa z AQs w 70% rozdań. :/
    Nie kumam, na czym polegał ten mój niby fart. (bo tak należy czytać wzrost zielonej ponad zółtą ):

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ale czy wykres na pewno obejmuje tylko to jedno rozdanie?

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Wykres obejmuje wszystkie rozdania, a w punkcie w którym miało miejsce to rozdanie linie się rozchodzą.

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Expected powinien ci po tym rozdaniu pojsc o 10$ do gory, dlatego ze wygrywasz 70% razy (a on po prostu liczy 70% puli). Tak wogole wykres allin ev jest sprawa pogladowa i nie warto sie nim za bardzo sugerowac.

    Na przyklad w sytuacji w ktorej masz AK i sie zestackujesz z QQ preflop wykres expected pojdzie ci lekko w dol (bo masz mniej niz 50% equity), a wykres amount won pojdzie do gory o wartosc puli (przy zalozeniu ze wygrasz).

    aha a twoj pewnie idzie w dol bo rownoczesnie na innym stole miales sytuacje ktora to usprawiedliwia, jesli zalozysz filtr na to tylko jedno rozdanie to powinno byc tak jak mowie
    Ostatnio edytowane przez fixdgchd ; 27-04-2011 o 12:49

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Wykres obejmuje wszystkie rozdania, a w punkcie w którym miało miejsce to rozdanie linie się rozchodzą.
    Tak to nic nie zmierzysz... Co to znaczy "w punkcie" skoro tam jest wiele rozdań. Jeszcze byc może kilka stołów na raz. Skąd niby wiesz, który to dokładnie punkt?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    Expected powinien ci po tym rozdaniu pojsc o 10$ do gory, dlatego ze wygrywasz 70% razy (a on po prostu liczy 70% puli). Tak wogole wykres allin ev jest sprawa pogladowa i nie warto sie nim za bardzo sugerowac.
    Jasne. No ale według programu statystycznie rozegrałem to źle i wygrałem za dużo w stosunku do szans :/ jakie miałem w momencie decyzji. To chciałem zweryfikować - bo ja zawsze tak gram KK

    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    Na przyklad w sytuacji w ktorej masz AK i sie zestackujesz z QQ preflop wykres expected pojdzie ci lekko w dol (bo masz mniej niz 50% equity), a wykres amount won pojdzie do gory o wartosc puli (przy zalozeniu ze wygrasz).
    aha a twoj pewnie idzie w dol bo rownoczesnie na innym stole miales sytuacje ktora to usprawiedliwia, jesli zalozysz filtr na to tylko jedno rozdanie to powinno byc tak jak mowie
    Grałem tylko ten stół w tym momencie.
    Założyłem filtr na te dwa rozdania z tego stołu i wygląda to tak:
    Zdjęcia - Pokazywarka.pl
    Ostatnio edytowane przez robinAK ; 27-04-2011 o 13:29

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Tak to nic nie zmierzysz... Co to znaczy "w punkcie" skoro tam jest wiele rozdań. Jeszcze byc może kilka stołów na raz. Skąd niby wiesz, który to dokładnie punkt?
    No wiem. Ogólnie wszystkich rozdań mam niewiele i normalnie gram NL2, więc taka pula to nie jest igła w stogu siana. Wręcz przeciwnie

  8. #8
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    w takim razie to co napisalem nie jest do konca prawda, nie zalicza ci 70% jesli masz 70% equity. Prawdopodobnie ma to zwiazek z faktem ze pula byla multiway, no i jeszcze rake, nie wiem w takim razie jak on to liczy. Grunt ze expected tez miales do gory. Wygrales 8$ a powinienes wygrac mniej (bo nie masz 100% equity), wiec program usrednia wygrana w stosunku do posiadanego equity (tylko nie w prostej linni, tak jak napisalem wczesniej). To na temat drugiego rozdania, pierwsze to duzy blind i fold preflop

    Aha no i allin ev to jest wykres, ktorego chyba nikt nie powinien traktowac zbyt powaznie przez to ze to wykres pt. co by bylo gdyby

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Wygrane wykres pokazuje dobrze, expected dziwnie. IMHO powinien pokazać 67% wygranych.

    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    Aha no i allin ev to jest wykres, ktorego chyba nikt nie powinien traktowac zbyt powaznie przez to ze to wykres pt. co by bylo gdyby
    Moim zdaniem można go traktować jak najbardziej poważnie, o ile by się rysował tak jak nam się wydaje że powinien (a z jakiegoś powodu tak nie jest). Wtedy pokazywałby zysk z nieskończonej próbki identycznych rozdań, czyli wartość idealną statystycznie.

    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Oczywiście wizyta na tym limicie to trochę przypadkowa sprawa
    To brzmi intrygująco...

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    To brzmi intrygująco...
    E tam, po prostu normalnie gram Very High Stakes poker czyli NL2. Wszedłem na nl25 (SS) tak tylko z ciekawości