Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Yo chłopaki. Mam problem z netem. Tak... Skąd my to znamy.... Przez długi okres czasu człowiek sobie spokojnie grindował, bankroll rósł. Ogólny happy end.

    W wielki piątek wracam z Kalwarii mega padnięty i zonk. Nie mogę wejść na żadną stronkę ze słowem "poker" w nazwie. Są jakby blokowane. Trochę się zaniepokoiłem. Napisałem do admina sieci i oto jaką otrzymałem odpowiedź:

    "więc sprawa wygląda tak zgodnie z nowelizacja Polskiego prawa nie legalne jest korzystanie z stron zagranicznych oferujących gry hazardowe.
    W związku z czym zablokowałem możliwość wchodzenia na wszystkie takie serwisy.
    Mogę to odblokować po podpisaniu przez was umowy z moją firmą na dostęp do internetu. nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, i umowa jest na czas nieokreślony
    tz. że w każdej chwili można z niej zrezygnować. W następstwie cała odpowiedzialność za korzystanie z tego rodzaju serwisów spada na państwa.
    Proszę o dane na kogo ma być umowa to ją przygotuję po podpisaniu odblokuje dostęp do wymienionych stron.
    Informuje iż zgodnie z polskim prawem cały ruch generowany w sieci jest logowanym i logi będą udostępniane na prośbę organów ścigania.
    pozdrawiam "

    Więc kilka pytań. Czy on ma do tego prawo? Czy mogę się zgodzić na jego warunki? Czy jest możliwość, że mnie "wytropią"?

    Na innym forum nie pokerowym założyłem temat i gościu podał mi dobrą stronkę freewebproxy..net Dlatego zdołałem to tu napisać. ogólnie to lał bym na to, gdyby nie jedna ważna sprawa. Jestem już długo memberem na pokerstrategy i to jest moje jedyne źródło wiedzy(filmiki). Tam się nie zaloguje bo używając proxy nie mam jak gdyby stałego adresu IP, więc stronka bierze mnie min za goscia z USA i gówno narobie.

    Jak myslicie?

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Wydaje mi sie, ze sprawa glownie rozchodzi sie o to, ze nie masz z nim podpisanej umowy. W zwiazku z tym boi sie ze jak wejdziesz na stronki pokerowe "to bedzie na niego" jesli sie do niego przywali policja czy kto tam to bedzie scigal. Wszyscy, ktorzy maja normalne umowy (UPC, TPSA itd) nie maja poblokowanych tych stron, bo te umowy automatycznie przenosza odpowiedzialnosc na osobe ktora korzysta. Wiec z mojej perspektywy, albo podpisz umowe i korzystaj tak jak my wszyscy, albo ewentualnie zaloz sobie VPN np w anglii (wtedy twoj admin nie bedzie widzial ze wchodzisz na takie strony)

    Co do samego "wytropienia". Mozliwosc jest, ale zanim sie za to zabiora minie sporo czasu wiec na razie jest bezpiecznie. Ja bym chyba podpisal umowe z gosciem. Aha no i jesli internet jest na niego a ty nie masz umowy to ma prawo robic wszystko co mu sie podoba

    zdrowia

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    a) blokować se może co chce, jego firma jego warunki, najwyżej zmienisz dostawcę
    b) tak, mogą Cię wytropić
    c) wałkowane milion razy - szyfrowany VPN

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Ciekawy jestem czy sam na to wpadl, czy dostal pismo od Kapicy,,,
    Informuje iż zgodnie z polskim prawem cały ruch generowany w sieci jest logowanym i logi będą udostępniane na prośbę organów ścigania.
    pozdrawiam
    wyglada na to, ze faktycznie chca sie wziac za monitorowanie sieci/kont bankowych pod przykrywka ze ktos odwiedzil bukmachera.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Ja mam takie pytanie : czy Polska będzie ewenementem w skali światowej w sprawie ścigania za odwiedzanie jakichkolwiek stron ? nigdy nie słyszałem o czymś podobnym ...

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    sa prekursorzy, na przyklad chiny

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Aha, no to stoimy w jednym szeregu z ciekawymi panstwami

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Panowie, ale nie popadajcie w obłęd. Jakie ściganie za odwiedzanie stronek? Skąd to wzięliście?

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Jest w nowej ustawie, ze dostawca musi zglosic na wezwanie urzedu celnego czy dany abonent odwiedzal strony hazardowe.