Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    285
    ***** Hand History for Game 5136992635346 ***** (On Game)
    $10.00 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, April 20, 01:49:50 ET 2011
    Table Dresden (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 5: JTXI ( $10.08 USD )
    Seat 6: HERO ( $23.34 USD )
    Seat 7: HumblePan ( $9.79 USD ) VPiP: 32, PFR: 25, 3bet: 0, 4betrng: 6, ręce: 135
    Seat 1: pirgos1 ( $3.65 USD )
    Seat 4: DARNES_x ( $4.88 USD )
    JTXI posts small blind [$0.05 USD].
    HERO posts big blind [$0.10 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to sanicraM [ ]
    HumblePan raises [$0.30 USD]
    pirgos1 folds
    DARNES_x folds
    JTXI folds
    HERO raises [$0.85 USD]
    HumblePan raises [$2.60 USD]

    ?????????

    Co sądzicie ? Push? Fold?

    Zauważyłem, że zagrałem zdecydowanie za mały 3bet, na pewno powinien być większy.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Dla mnie to jest easy fold. Najlepsze na co możesz liczyć, to flip z jakimś AK-AQ, często jednak będziesz tam przeciwko QQ+. Nie podałeś fold-to-3bet ani call-3b villaina, ale przypuszczam, że ze sporą część swojego range z którym otwiera pf będzie grał call lub fold do Twojego 3b. Wrzucenie 1/4 stacka jest już trochę commitujące i nie sądzę żeby był na tyle cwany żeby robić to light jako blef (gdyby tak było, to pewnie zagrałby mniej - ok $2.2). Uważam, że wielkość Twojego 3b jest w porządku, właśnie dlatego, że w przypadku 4b możesz łatwiej spasować, oczywiście $1 lub $1.1 też byłoby ok z uwagi na brak pozycji. Jeśli o mnie chodzi to ja grałbym większy 3b z rękami z którymi chcę się stackować pf, a mniejszy (tak jak tutaj) własnie z takimi jak TT, które biją opening range villaina, ale nie zawsze będą overparą na flopie i mając w perspektywie grę bez pozycji postflop nie chcę budować zbyt wielkiej puli.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    285
    Racja. Villain miał fold to 3bet 50%. Chyba raczej rzeczywiście easy fold. Dziękuje.

    ----

    Mam jeszcze takie pytanie. Często sprawia mi problem rozgrywanie nietrafionego flopa OOP przeciwko: Villian donk z zerowym fold to Cbet.
    Staram się zawsze secondbarelowac na blanckowym turnie, często pasują. Chciałem się dowiedzieć czy to rozwiązanie jest ok, czy raczej spew ?
    Ostatnio edytowane przez Marcinas ; 21-04-2011 o 10:55

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Nie rób 3beta tu.
    Teraz to fold.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Sposób na takich graczy jest prosty: nie budować puli kiedy nie trafiasz($ zaoszczędzone, to $ zarobione), natomiast kiedy trafisz w miarę mocny układ (TP i lepiej) mocno valuebetować przez wszystkie ulice. Takie zagranie jak opisałeś może czasem zadziałać, ale myślę, że w większości przypadków będzie to spew. Piszesz, że często pasują, a mnie wydaje się, że raczej jak trafi taki draw jakiś albo 2 parę, to sprawdza do konca. Przeciwko takim donkom warto też różnicować betsizing, bo nie zwracaja na to uwagi. A więc czasem można np pokusić się o cbet na suchym flopie za 1/2 puli (chociaż ja i tak częściej bym grał c/f), a gdy trafisz grać w granicach bet pot.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    285
    Ok, to dużo mi wyjaśniłeś. Dziękuję bardzo

    Chociaż jak widzę, gracza z fold to Cbet na flopie powiedzmy 13%, i fold to Cbet na turnie 100% to można próbować z drugim barelem?

    Jeszcze raz dzięki za rady!

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    No tak, wtedy oczywiście taka gra jest jak najbardziej uzasadniona.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    285
    Podziękował

  9. #9
    Uważam, że na takiego Pana jak najbardziej 3bet for value jest tutaj obowiązkowy więc imo wp (Przeciwnik nie jest typem gracza 4bet/foldującego). Niestety nie możesz tutaj opierać się na statystyce 4bet range gdyż jest ona na pewno wypaczona przez brak reprezentatywnej próbki oraz najprawdopodobniej odnosi się do 1 sytuacji w której on przez te 130 rąk 4betował.

    Wracając do rozdania - po jego 4betcie skłaniam się do foldu, jednakże ten saizing (26bb) mnie trochę zastanawia. W rezultacie folduje i robię notkę dot sizingu.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    120
    IMO all in, niech szczęście będzie z wami