Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Temat zaczął się w wątku o karcie MB, ale jest chyba interesujący, więc zakładam osobny.

    Ile wie o nas bankomat gdy wypłacamy kasę? Z pewnością zalogowany zostaje numer karty oraz jej operator, ale czy bankomat posiada również informacje dotyczące personaliów wypłacającego?

    Próbuję znaleźć takie info w necie, ale bezskutecznie.

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Próbuję znaleźć takie info w necie, ale bezskutecznie.
    Magnetic stripe card - Wikipedia, the free encyclopedia
    ISO/IEC 7813 - Wikipedia, the free encyclopedia

    Jak widać, na ścieżce nr 1 standardowej karty z paskiem magnetycznym jest zapisane (tylko) imię i nazwisko posiadacza karty. Aczkolwiek nie wiem czy bankomaty zapamiętują te dane. No i jak wiadomo imię i nazwisko nie wystarcza do jednoznacznej identyfikacji osoby.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Jak widać, na ścieżce nr 1 standardowej karty z paskiem magnetycznym jest zapisane (tylko) imię i nazwisko posiadacza karty. Aczkolwiek nie wiem czy bankomaty zapamiętują te dane. No i jak wiadomo imię i nazwisko nie wystarcza do jednoznacznej identyfikacji osoby.
    Kurczaki, ale to już dużo. O ile bankomat to zapamiętuje, to już niestety sporo razem z adresem bankomatu (no bo nie będę jeździł 300km robić wypłaty).

    Hmm hmm hmmmmmm...

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    a ile wie o nas POS ?

    sensu - lepiej wyplacac czy robic zakupy ?

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    a ile wie o nas POS ?

    sensu - lepiej wyplacac czy robic zakupy ?
    Wydaje mi sie ze nie ma znaczenia, POS to tez terminal banku, wiec zakladalbym ze zczytywane sa te same informacje co w bankomacie