Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Witam.
    Postanowiłem pograć trochę w Omaha Pot Limit. Aktualnie rozpocząłem grę na stawkach 0.01/0.02.
    Niestety jestem niezadowlony ze swojej gry i wyniki, -6BI . Początki były obiecujące. Wychodziłem na plusie, jednak teraz wpadłem w taki dołek, że przegrywam rozdanie na rozdanie.
    Nie za bardzo wiem jak zagrać przed i po flopie, w którym praktycznie nie mam żadnych kombinacji, aby zebrać jakiś porządny układ, albo jak zbiorę np. Kolor to jestem niszczony fullami, które przeciwnik dozbiera na riverze.
    Przed flopem staram grać się z pozycją i tylko double suited konektorami lub ace high suited.
    Tak więc, jeżeli macie jakieś porady dla początkujące Omahowca z chęcią wysłucham oraz będę wdzięczny za linki do ciekawych artykułów lub filmów.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    witam,
    obecnie też gram teraz tylko plo. i jeśli w miarę rozumisz angielski to fajny art.

    Omaha Strategy (very Long) - FCP Poker Forum

  3. #3
    Artykuł w wielu miejscach dobry, ale:

    - w jednym miejscu autor pisze: "Pot-Limit Omaha centers on two things: building the nut hand, and position. " oraz "Another central concept to Pot-Limit Omaha is position. Omaha is all about position." Poźniej zmienia zdanie : 'Position is less important in Omaha. Although position is very important in all forms of poker, it is less important in Omaha." Według instruktorów PLO pozycja jest jeszcze bardziej istotna niż w NLHE.

    - limpowanie AAJT z EP wydaje się dziwne. Jeśli otworzymy normalnie a ktoś nas będzie 3betował, możemy go spokojnie przebić, bo AAxx jest zawsze faworytem. Ale sam grałem bardzo mało w PLO, wiec mogę limpwanie tej ręki nie jest błędem

    Moje rady

    -unikać grania rąk w stylu KK74, gdzie gramy tylko jedną kobinacją rąk z 6 możliwych, liczymy tylko na trafienie seta
    - zgonie z treścią art. powinniśmy betować tylko nutsowe drawy
    - na micro PLO jest (niestety) znacznie mniej blefowania niż na micro NLHE
    - trzeba pamiętać, że wariacja jest tu "trochę" większa niż w holdemie
    - uważać na ręce typu 6644, zbyt często nasz set przegra z wyższym setem, a ewentualny straight może też przegrać z wyższym
    - gdy mamy nutsowy kolor na turnie IP i gdy river sparuje się a villain leaduje to zazwyczaj ma fulla.
    - sam blefowałem gdy miałem A do koloru który był na boardzie, ktoś betuje ja przebijam, większość zrzuci swój kolor/straight/set (chociaż czasami zdarzy się gość co nie zrzuci nawet seta). Nie znalazłem innych ciekawych/dobrych spotów do blefowania na tych stawkach.
    - trzeba znacznie bardziej chronić swoją dobrą rękę przez betowanie, bo każdy ma w praktyce 6 kombinacji kart, a dodatkowo więcej ludzi ogląda flopa niż w NLHE
    - sam przeceniałem ręce typu - overpara, 2 middle pairs, a kolor na sparowanym boardzie nigdy nie chciał wygrać
    - granie rąk typu JT87ds dla straight value, a flush draw traktować jako blockery do czyjegoś nutsowego koloru

    Niestety nie są to rady doświadczonego omahowca. Wrzucaj ciekawe ręce na forum , sam będę znowu grał trochę PLO, można będzie dojść do jakiś wspólnych wniosków.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez FBfan Zobacz posta
    możemy go spokojnie przebić, bo AAxx jest zawsze faworytem.
    Nie zawsze:
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    1,086,008 trials (Exhaustive)
    Hand Pot equity Wins Ties
    AA32 47.23% 512,869 0
    9876 52.77% 573,139 0
    Cytat Zamieszczone przez FBfan Zobacz posta
    - na micro PLO jest (niestety) znacznie mniej blefowania niż na micro NLHE
    Dlaczego niestety??? IMO to jest właśnie piękne na mikro PLO - bezstresowo grasz monstery a debile i tak się wypłacają.