Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Qq nl2

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    5
    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.02 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (CO) ($2.34)
    Button ($1.59)
    SB ($1.19)
    BB ($1.60)
    UTG ($1.36)
    MP ($2.11)

    Preflop: Hero is CO with Q, Q
    UTG bets $0.06, 1 fold, Hero raises to $0.18, 3 folds, UTG raises to $1.36 (All-In), 1 fold

    Total pot: $0.39 | Rake: $0
    Main pot: $0.39 returned to UTG

    Powinienem pasować czy nie?
    Żadnych statystyk, bo na gracza miałem dopiero 17 rąk

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    izi fold

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    4
    no brainer, fold all night and day

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Dlaczego robicie sobie jaja z początkującego skoro grzecznie pyta?

    @n29
    Nie wiem jakie są standardy stackowania się pf na nl2, ale przypuszczam, że foldowanie pf trzeciej najlepszej ręki startowej to gruba przesada. Byłbym skłonny zrobić tutaj fold jedynie przeciwko super nitom, bez readów to jest easy AI. Tak jak mówię, nie wiem z jakimi rękami ludzie normalnie się allinują pf na tym limicie, ale wydaje mi się, że zakres nieznanego przeciwnika może zawierać TT+, AJ+, pewnie sporadycznie (jeśli jest wyjątkowym fishem) również inne pocket pary albo jakieś wariactwa typu AXs, czy connectory suited. Ja gram tu zawsze CALL.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    5
    Jak tak zagrałem ponieważ najczęściej karty Ax będą tutaj na 3beta dawać call.
    Obstawiałem go właśnie na AA, KK lub ewentualnie AK z którym będę miał flipa.
    Co do oczywistego sprawdzenie, to bym się do końca nie zgodził.
    Przeciwnik otwiera z UTG więc jego zakres jest dużo węższy.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    We wszystkim co piszesz masz rację, tylko nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Błędnie moim zdaniem przypisujesz przeciwnikowi swój tok myślenia. To, że Ty znasz podstawy strategii, wiesz z jakimi rękami nie należy grać agresywnie itd nie oznacza, że on to wie i działa w ten sposób. Nie tylko to, ale śmiem twierdzić, że większość graczy przeciw którym grasz na nl2 to po prostu rasowi dawcy, którzy traktują pokera na zasadzie ruletki i tak samo chętnie stackują się z AK jak z A5s czy 77. Gdybyś miał ready, że jest TAGiem albo cokolwiek wiedział o jego sposobie gry, to mógłbyś podjąć na pewno lepszą decyzję. Ale nie wiesz nic. Dlaczego uważasz że nie zagra 99 w ten sposób? albo 33, bo postawił Cię na AK? Oczywiście wciąż może mieć AA lub KK, ale jego zakres jest tu moim zdaniem znacznie szerszy i ja nigdy tego nie zrzucam pf NIE MAJĄC READÓW na przeciwnika.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez n29 Zobacz posta
    Przeciwnik otwiera z UTG więc jego zakres jest dużo węższy.
    Nie wiem, czy edukacja pokerowa się już aż tak rozpowszechniła, żeby na NL2 nieznanego gracza od razu posądzać o dostrzeganie znaczenia pozycji...

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    5
    A czy nie uważacie, że nie mając readów na przeciwnika lepiej w takim wypadku zagrać fold, bo to właśnie przypomina ruletkę.
    No bo nie wiem co to za gracz, czy TAG czy LAG, więc stakująć się z nim po prostu strzelam.
    Na pewno macie racje, bo jesteście doświadczonymi graczami, ale ja bym nie lekceważył nikogo

    Nie wiem, czy edukacja pokerowa się już aż tak rozpowszechniła, żeby na NL2 nieznanego gracza od razu posądzać o dostrzeganie znaczenia pozycji...
    Ja na nl2 zauważyłem już nawet floating
    Ostatnio edytowane przez n29 ; 12-04-2011 o 23:04

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    4
    Dobra już bez jaj. Fold tu nie jest opcją. Na nl2 nie zdziwilbym się jakby tam pokazał 67s. Tracisz value foldując. Nie ma o czym gadać. Jakbyś miał TT to może byłoby się nad czym zastanawiać ale nie QQ. Calluj i nie zakładaj śmiesznych wątków.

  10. #10
    Właśnie ze względu na to, żeby twoje następne decyzje co do allina preflop z tym graczem nie były ruletką, powinieneś tutaj sprawdzić, i od razu robisz sobie notatkę co pokazuje. Zresztą tak jak wyżej użytkownicy piszą, zazwyczaj będziesz na showdownie z przodu, bo na nl2 ludzie z różnymi cudami wrzucają alliny.