Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    Witam,
    grywam już od pewnego czasu HU SNG, idzie mi nieźle ale moja gra ma tą wadę, że za cholerę nie potrafię sie skupić na więcej niż 1 stole. Niby na mikrostawkach poziom jest bardzo niski ale jest też sporo agroświrów-bleferów i nie idzie mi zbytnio z takimi multitabling (nie znoszę dać się wyblefować ani wydrawować ze strony maniaków).

    Moje pytanie: jaki rodzaj HU SNG taki jednostołowy grajek na jednym stole powinien grać - normal speed, turbo, jakieś super turbo, jeśli chodzi o ilość to 1/1 czy 1/4 (lubię je grać ale martwi mnie ta strata czasu między partiami)?

    Ponadto jaki powinienem mieć bankroll na to co zaproponujecie?

    A może nie powinienem tak grać na 1 stole i koniecznie powinienem się przestawić??? Proszę o rady, dzięki.

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Nie wiem na ile masz skill ale na mikro stawki spokojnie powinno ci wystarczyc 20bi(ale najlepiej mieć 30-40 dla spokoju) i starać się jak najszybciej wbić na niskie stawki a tam juz 30 bi, lepiej dla ciebie chyba 1/1 normal speed. Spokojnie mozesz grac 1 stol.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    uha uha 20 BI na mikro dobre,ja jak grywalem na mikro to z tego co pamietam przy roi powyzej 10% w dlugim dystansie,mialem jeden zjazd na cos kolo 15-20 Bi
    jesli ktos gra na mikro i jeszcze jeden stol to bardziej oplacalne dla niego beda HU turbo,bo ROI na mikro mozna miec podobne na zwyklych jak i turbo,natomiast wyzej bardziej oplacalna jest gra na zwyklych z tego wzgledu,ze co prawda trwaja duzej,ale mozna znacznie wieksze roi wykrecic w porownaniu do turbo gdzie jest juz trudo o wyrobienie sobie edge na przeciwnikami

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Dla mnie zjazd 20bi na mikro to jakiś żart i naprawde trzeba mieć duży niefart, żeby mieć coś takiego. Do tego prawdopodobna kwota do przegrania jest niewielka wiec można sobie spokojnie pozwolić na mniejszy bankroll. A polecanie komuś turbo na początek to jest "uha uha dobre" bo tam dopiero są swingi i budowa bankrolla tak naprawde może się nieźle na nich przedlużać, a do tego trzeba mieć dużo większy budżet.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29
    Oglądałem video wymiatacza HU SNG "EndgameP" (najwyzszy mozliwy rank SnG i HU na pokerprolabs) i koleś grał tam 200$ HU SNG z rollem 1300$. ))

    Sam stwierdził w pewnym momencie, że jego roll może dziwić ale jeśli masz pewność co do swojej przewagi i tego, że bijesz dany poziom to BM nie jest taki istotny. Chciałbym mieć taką głowę - sam gram grubo ponad 100 buy inów i po 2 z rzędu "badbeatowych" wtopach dostaje pierdolca. Tak już mam, pewnie pokerzysta to ze mnie nie będzie, ale mikrosy HU bije (choć właściwie, kto mający pojęcie o pokerze ich nie bije?.

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez montty Zobacz posta
    Oglądałem video wymiatacza HU SNG "EndgameP" (najwyzszy mozliwy rank SnG i HU na pokerprolabs) i koleś grał tam 200$ HU SNG z rollem 1300$. ))
    nie bierz takiego rolla na serio bo on musi mieć dużo dużo dużo większy bankroll

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Cytat Zamieszczone przez montty Zobacz posta
    Witam,
    grywam już od pewnego czasu HU SNG, idzie mi nieźle ale moja gra ma tą wadę, że za cholerę nie potrafię sie skupić na więcej niż 1 stole. Niby na mikrostawkach poziom jest bardzo niski ale jest też sporo agroświrów-bleferów i nie idzie mi zbytnio z takimi multitabling (nie znoszę dać się wyblefować ani wydrawować ze strony maniaków).

    Moje pytanie: jaki rodzaj HU SNG taki jednostołowy grajek na jednym stole powinien grać - normal speed, turbo, jakieś super turbo, jeśli chodzi o ilość to 1/1 czy 1/4 (lubię je grać ale martwi mnie ta strata czasu między partiami)?

    Ponadto jaki powinienem mieć bankroll na to co zaproponujecie?

    A może nie powinienem tak grać na 1 stole i koniecznie powinienem się przestawić??? Proszę o rady, dzięki.
    Graj na jednym stole. Max 2 stołach bo w HU każda ręka się liczy. Ostatnio rozmawiałem z gostkiem, który na HU zrobił 50K $ i on gra 1 stół czasami dwa. HU SnG najlepiej turbo ( 5 min level).

    Bankroll - 40 BI jako minimum powinno wystarczyć:
    $210 - $5.25 HU
    $270 - $6.25 HU
    $420 - $10.50 HU
    na wyższych stawkach zdecydowanie większe ze względu na zmniejszające się ROI.
    Polecam dobry materiał o bankrollu
    SNG/Multitable SNG/MTT Bankroll Management Chart and Guide ( Cashout strategy - bardzo konserwatywne ale pokazujące, że ROI w HU na wyższych stawkach jest niskie.
    Kolega z 50K$ ROI dużej próbie miał 7 %. ( powyżej 3000 rozgrywek )

    Co do tilta - nie ma rady - ja stosuję zasadę do 4 wtop i koniec sesji/dnia. Z tym, że obecnie gram HU od low stawek na PS mając bardzo mało czasu na grę i jeżeli dziennie zrobię 1-2 BI to jest OK. Wymyśliłem sobie taką zasadę long streak is good - jeżeli np sesję rozpoczynam trzema zwycięstwami to gram do czasu pierwszej wtopy i koniec gry.

    Pamiętam, że kiedys grałem 10 HU w sesji. I szło np. tak: won, won, won, won, lost, lost, won, lost, lost , lost. I wtedy kurwica mnie brała Teraz po np 4 x won jest lost i koniec zabawy.

  8. #8
    [QUOTE=Pamiętam, że kiedys grałem 10 HU w sesji. I szło np. tak: won, won, won, won, lost, lost, won, lost, lost , lost. I wtedy kurwica mnie brała Teraz po np 4 x won jest lost i koniec zabawy.[/QUOTE]

    a co za różnica czy przegrasz w dany dzien 3 razy czy jeśli skończysz po 1 przegranym i następną sesje zaczniesz od 3 przegranych

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    13
    troche zapomniany watek widze. ja osobiscie gram HU sng na 4 graczy 15$. osobiscie uwazam ze w grze HU jednak kazda reka sie liczy ( jak juz ktos zauwazyl wczesniej) aczkolwiek wiem ze duzo osob grywa jednoczesnie duzo wiecej stolow i daja rade. ja wrzucam sobie do tego jakiego sitka na 18 czasami 180 ludzi gdzie w sumie rozgrywasz duzo duzo mniej rak i jakos to powili idzie. Ja osobiscie nie staiamm granic czy gram do przegranej czy do wygranej. po prostu grasz az stracisz ochote. wiem ze czsami bywa ze po dwoch trzech porazkach i to jeszcze z majac typ AA dostajesz call pre flop od 73o i gosc trafia mozna dostac zalamki ale po jakims czasie czlowiek sie uotparnia . miewalem dni ze potrafilem po 3-4 przegranych z rzedu wygrac 5-6 a jak latwo policzyc i tak jestes wtedy dosyc mocno do przodu. powodzeniajesli jeszcze czyta ktos ten watek.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    2
    Czyżby HUSNG wyszły z "mody"? Ja właśnie powoli wracam do pogrywania tej odmiany. A widzę, że temat na forach leży. Hmm, przynajmniej na polskich forach. Czyżby już wszystko zostało powiedziane? A może to już taki shark tank w dzisiejszych czasach, że nie ma sensu grać??

    A skoro już podbijam temat to jestem ciekaw czy Gajowy nadal grasz w taki sposób, jeśli w ogóle jeszcze grasz HUSNG.
    Bo w podejściu typu "Co do tilta - nie ma rady - ja stosuję zasadę do 4 wtop i koniec sesji/dnia. Z tym, że obecnie gram HU od low stawek na PS mając bardzo mało czasu na grę i jeżeli dziennie zrobię 1-2 BI to jest OK. Wymyśliłem sobie taką zasadę long streak is good - jeżeli np sesję rozpoczynam trzema zwycięstwami to gram do czasu pierwszej wtopy i koniec gry. " to ja tu widzę spory problem mindsetowy. Sam w poprzednim zdaniu napisałeś o ROI 7%. Logicznym jest więc, że to co daje nam profit w $ to volume. Kończenie sesji na 4 meczach, która miała trwać, np. 2 godziny to strata czasu a czas to $. Chyba że problem leży/leżał w szybkiej utracie koncentracji. Więc może 3-4 mecze. Przerwa 15 min i jazda znowu?

    Nie wiem jaki ma sens odpowiadać autorowi na pytanie sprzed 1,5 roku, ale co tam Moim zdaniem 1 stół jest bardzo ok. Jeśli twój przeciwnik gra więcej niż 1 to jest to tylko + dla Ciebie. Trzymaj się jednego i max koncentruj się na grze bo każdy buyin jest na wagę złota. Gra turbo imo wcale nie jest zła, tym bardziej, że zazwyczaj fee jest niższe. Ale co kto lubi.

    Ciekawe czy ktoś znowu odpowie po pół roku