Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    3
    Nie wiem czy to dobry dział bo dopiero co się tu zarejestrował więc jakby co przepraszam. Chciałem zapytać o wygrane przez siebie rozdanie ale zastanawia mnie czy nie powinienem zagrać agresywniej zmuszając gościa do spasowania a nie ryzykować że uzyska korzystniejszy układ chociaż jawnie dawał do zrozumienia, że jeszcze nic nie ma. Proszę o rady doświadczonych graczy.

    ***** Rozdanie 2557279160 *****
    0.02/0.04 Texas Hold'em (No Limit)
    Rozdanie rozpoczęte: 13 kwiecień 2011 19:31:36
    TH Micro 81 (Prawdziwe/Gra na pieniądze)
    Miejsce 1: irodasor (1.36)
    Miejsce 2: dk1965 (1.24)
    Miejsce 3: bezputos5 (0.98)
    Miejsce 4: Hasol (4.22)
    Miejsce 5: eva50 (0.69)
    bezputos5 wejście MC 0.02
    Hasol wejście DC 0.04
    ** Rozdanie kart **
    irodasor [N/A, N/A]
    dk1965 [N/A, N/A]
    bezputos5 [N/A, N/A]
    Hasol [, ]
    eva50 [N/A, N/A]
    *** Runda licytacji 1 ***
    eva50 Spasuj
    irodasor Spasuj
    dk1965 Wejdź 0.04
    bezputos5 Wejdź 0.04
    Hasol Podbij do 0.08
    dk1965 Wejdź 0.08
    bezputos5 Wejdź 0.08
    *** Flop(stół): *** : [, , ]
    *** Runda licytacji 2 ***
    bezputos5 Sprawdź
    Hasol Otwórz 0.10
    dk1965 Wejdź 0.10
    bezputos5 Spasuj
    *** Turn(stół): *** : []
    *** Runda licytacji 3 ***
    Hasol Sprawdź
    dk1965 Sprawdź
    *** River(stół): *** : []
    *** Runda licytacji 4 ***
    Hasol Sprawdź
    dk1965 Sprawdź
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 13-04-2011 o 21:39 Powód: karty

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Ja zagrałbym raczej bet flop, bet turn i check/call lub check/fold river w zależności od wielkości zagrania przeciwnika. Wyciągasz w ten sposób value od drawów, ktorych wiele zahacza się o ten flop. Na mikrostawkach gracze rozgrywają raczej w większości drawy pasywnie i sami niechętnie będą je betować częsciej wybierając po prostu darmową kartę. Rozumiem, że bałeś się że ma np 8x, ale gdybyś zaatakował powtórnie na turnie, to gdyby miał tę ósemkę, jestem pewny że dałby Ci natychmiast o tym znać, prawdopodobnie min-raisem
    Mam dla Ciebie jeszcze jedną uwagę, tak poza tym o co pytałeś. Chodzi o tzw sizing, czyli dobieranie odpowiedniej wielkości betów. Zupełnie nie rozumiem idei min-raisowania pf, zwłaszcza będąc bez pozycji w limpowanej puli. Co chciałeś osiągnąć grając w ten sposób? Min-raise ogólnie rzecz biorąc może być korzystny w bardzo rzadkich przypadkach, przeważnie - tak jak tutaj - lepiej zagrać większy raise lub po prostu check. Tak małym zagraniem nikogo nie wygonisz, budujesz tylko pulę nie mając pewności czy Twoja ręka jest dobra. Jeśli uważasz, że jest, to powinieneś przebić mocniej. Również na flopie bet powinien być większy, bo jeśli przeciwnik w jakikolwiek sposób trafił flopa to tak samo chętnie sprawdzi bet o wielkości puli lub 3/4 puli jak i 2/5. Betując mniej pozwalasz mu taniej dobierać, tracąc tym samym $$$.