Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Proszę potraktować tego posta poważnie

    Gram mało w pokera z powodu braku czasu (studia, dziewczyna, i wiele innych). Został mi rok do skończenia studiów, po których planuję wyjechać w kierunku zachodnim z Polski. Mam głowę pełną pomysłów na życie, jednym z nich jest właśnie poker i tu rodzi się pytanie...

    Czy poświęcenie góra 2 godzin dziennie na grę i naukę pokera może po pewnym czasie przynieść zyski, które staną się znaczną sumą do życia w zachodnim kraju? Innymi słowy czy traktowanie pokera jako 3-ciorzędną działalność ma sens?

    Wiem, że 2 h to mało, ale dla mnie to aż 2 h

    Edit.

    W książce "Treat your poker like a business" LeatherAss pyta: "Are you in?" No cóż, na pewno nie jestem tak "in" jak on, grający 400 godzin w miesiącu :/
    Ostatnio edytowane przez Hitman_86 ; 05-04-2011 o 15:50

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Czy poświęcenie góra 2 godzin dziennie na grę i naukę pokera może po pewnym czasie przynieść zyski, które staną się znaczną sumą do życia w zachodnim kraju?
    Myślę, że to prosta arytmetyka. Twój winrate (lub też ROI) oraz liczba stołów jaką grasz na raz w sumie przekłada się na $/h (czyt. kasa na godzinę ). Jeśli, przykładowo, chcesz robić 30x2h=60h w miesiącu, a "suma do życia w zachodnim kraju" to dla Ciebie, znów przykładowo, $6000 na miesiąc, to potrzebujesz wygrywać $100/h. Wartość ta, jak wiadomo, jest prosta do zmierzenia w HM lub PT. Czegoś takiego na micro/low raczej nie osiągniesz w long runie, więc musiałbyś grać odpowiednio wysokie stawki - w zależności od tego jak dużo chcesz/potrzebujesz wygrywać. Twoje całe zapytanie jednak doprowadza mnie do wniosku, że gdybyś był regiem medium/high stakes, to pewnie byś o to nie pytał, bo byś to wiedział

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Dzięki za odpowiedź. Napisałem, ze nie jestem regiem przecież Naczytałem się ostatnio, jakie jest typowe ROI na wyższych stawkach i przeraża mnie jego mikroskopijność

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    a czy w jakiejkolwiek dziedzinie zycia,mozna ''cos'' osiagnac podchodzac do tego na pol gwizdka ?

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    stawiam na orange ekstraklase

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Generalnie ciekawe jest to, że wiele osób uważa, że poker to łatwa praca w której można w łatwy sposób zarobić dużą kasę, nie zdając sobie jednak sprawy ile set godzin trzeba prześlęczeć przed kompem i ile nerwów stracić aby dojść do jako takiego poziomu.....

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Generalnie ciekawe jest to, że wiele osób uważa, że poker to łatwa praca w której można w łatwy sposób zarobić dużą kasę, nie zdając sobie jednak sprawy ile set godzin trzeba prześlęczeć przed kompem i ile nerwów stracić aby dojść do jako takiego poziomu.....
    swięte słowa dodałbym tylko może że nie ile setek godzin tylko ile Tysięcy pozdro

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    doliczyłbym do tego sukcesu jeszcze ilość zniszczonego sprzętu elektronicznego ;D