Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Poznań / Koszalin
    Posty
    148
    Kolejna ręka. Tym razem villain całkowicie unknown, początkowa faza. Hu 10$ reg speed.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $20(BB) Replayer
    ($1,390)
    Hero ($1,610)

    Dealt to Hero

    Hero raises to $60, calls $40

    FLOP ($120)

    [color=red]checks, Hero bets $80, raises to $200, Hero ????

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Ciężka sytuacja do nieznanego przeciwnika, w takich sytuacjach lepiej na wszelki wypadek zawężać zakres, dlatego w większości przypadków będziesz tu bity. sprawdziłbym na flopie ze względu, że mamy pozycję, a decyzję o kontynuowaniu gry podjął bym na turnie w zależności od tego co zagra przeciwnik. Jeśli na turnie będę musiał podjąć decyzję czy zaangażować się w pulę czy nie, to niemal na pewno odpuszczę, chyba że ręka znacznie się poprawi.

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    30
    Gdyby przeciwnik trzymał Tx bądź 9x, w większości przypadków broniłby swojej ręki i betowałby na flopie pierwszy, a nie grał check-raise. Jeżeli miałby drawa, w więszości przypadków zagrałby check-call. Wydaje mi się, że ma on tutaj co najmniej dwie pary :/. Blefowanie z jego strony na takim flopie byłoby głupotą, więc blef raczej odpada. Jedyną kartą która poprawiłaby Twoją rękę na turnie to Q ( ew.T choć to może być miecz obosieczny) która i tak nie daje Ci pewności, że wygrasz bo na stole roi się od drawów które mogą dać przeciwnikowi wyższy układ niż Twoje ewentualne dwie pary. Poza tym musisz liczyć się z tym, że jeżeli sprawdzisz turn a w większości przypadków nie trafisz, bardzo prawdopodobne, że gdy przeciwnik zabetuje mocno na turnie będziesz miał mega ciężki orzech do zgryznienia.

    Generalnie na Twoim miejscu sprawdziłbym jego raise na flopie ale ze świadomością tego, że prawdopodobnie jestem z tyłu i czekał jak przeciwnik zagra na turnie. Jeżeli na turnie przeciwnik zagrałby check, ja zagrałbym coś w rodzaju blocking beta/value beta za 1/3 puli aby pokazać mu że coś trafiłem a w rzeczywistości po to aby na riverze zagrać check-check i dotrzeć do showdownu tanim kosztem. W przypadku gdyby przeciwnik mocno betował na turnie, prawdopodobnie podkulam ogon.
    Ostatnio edytowane przez koval21 ; 30-03-2011 o 12:41

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    nie czytalem dalej ale jedno pytanie
    z jedna para broni ukladu i leaduje, a z dwoma parami ch/raisuje nie broni ukladu? shittttt