Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Często jest tak że mając "monstery" na wczesnej pozycji nie rozgrywa się ich bardzo agresywnie by dostać jakieś "calle" ale bardzo często trace przy tych rekach całe pule bo przeciwnicy łapią np seta dwie pary czy mocny drow i nie odpuszczają. I teraz mam pytanie czy gdy takie rzeczy sie zdarzajaą czy poprawnym jest np za stawkach 2/4c (wkupne 4 $) bet za 1,5 lub2 $ zgarniając blaindy. Bo chyba lepiej zgarnąć blaindy nic stracić pulle? Jak to widzicie?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    Jestem zdania iż powinieneś rozgrywac preflop agrysywnie tj 3bet, badz raise, właśnie w celu eliminacji słabych rąk przeciwników którzy samym lipem tak jak mowisz mogą coś dobrać

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    1 - ci, ktorzy bardziej kumaja, zakladaja, ze masz wezszy zakres ze wczesnej pozycji i bardziej im sie oplaca setminig - czesciej mozesz sie nadziac na seta
    2 - jesli dostaniesz 2+ calle, to AA i KK ktore po flopie w wiekszosci pozostaja jedna para, przestaja byc monsterami
    3 - grasz bez pozycji, ciezej wyciagnac value
    4 - nie oplaca sie otwierac za 50bb, chyba ze masz juz read ze ktos to sprawdzi

  4. #4
    1 - ci, ktorzy bardziej kumaja, zakladaja, ze masz wezszy zakres ze wczesnej pozycji i bardziej im sie oplaca setminig - czesciej mozesz sie nadziac na seta
    Racja to chyba lepiej zeby za swoje eksplorowanie setów płacili jak nawiecjej???

    2 - jesli dostaniesz 2+ calle, to AA i KK ktore po flopie w wiekszosci pozostaja jedna para, przestaja byc monsterami
    Fakt powszechnie znany

    3 - grasz bez pozycji, ciezej wyciagnac value
    Racja moze być np z JJ i moze call 9 lepiej jak by zagrał rise)

    4 - nie oplaca sie otwierac za 50bb, chyba ze masz juz read ze ktos to sprawdzi
    Z dwojga złego lepiej zagrać za agresywnie i zgarnąć blaindy anizeli pozwolić złapać flop przeciwnikowi. Mówie tak bo jestem troche rozgoryczony "wpierdalaniem" pulli na dobre karty... a moze sie myle...

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Raz zrobiłem mały test grałem niemal ze wszystkim konektorami i kartami w kolorze. Za każdym razem otwierałem zakładem 2,5bb albo dostawałem fold/ call (po 40%/40%) albo raise (20%) przypadków. Na flopie w przypadku allinów zaczynałem grać tylko z mocno perspektywicznymi rękami: set, 2 pary, najmocniejsze drawy. W przeciągu około 6h z 4$ zrobiłem ponad 50$.

    Diabeł na pewno tkwi w szczegółach:

    1. Miałem niezły dzień na łapanie mocnych układów i wykorzystywałem to do granic.

    2. Wykorzystywałem strach przeciwników, którzy na moje raisy lub checki na flopie wsadzali mi allina co prawie zapewniało mi zjedzenie całego stacka YAMMI .

    3. Dość duże zyski z małych podbić preflop, które równoważyły mi straty ze sprawdzania 3reraisów (większych nie callowałem bo uwazałem za nieopłacalne)

    4. Przeciwnicy mieli pecha (no i byli zbyt tight - czyt. przewidywalni

    Co do Waszej dyskusji na temat rozegrania premium handed wydaje mi się, że podbicie powinno być dość duże oscylujące w granicach 3,5 - 4bb może powstrzyma to niektóre osoby z przypadkowymi kartami bo takie są najgroźniejsze i najmniej przewidywalne.

    Następną kwestią jest rozgrywanie PH po flopie. To my powinniśmy prowadzić grę a w razie dziwnego all'ina czasami odpuścić.
    Ostatnio edytowane przez 3sto ; 22-03-2011 o 21:24

  7. #7
    Następną kwestią jest rozgrywanie PH po flopie. To my powinniśmy prowadzić grę a w razie dziwnego all'ina czasami odpuścić.

    Racja czasem mozna spasować po re-raisie lub all-innie , lecz z drugiej strony przeciwnik może miec np QQ czy JJ. A po zatym statystcznie jesli sie na dore układy przegrywa to może można wygrywać na śmieci

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Problem zaczyna się kiedy gramy na wielu stołach i decyzję wykonujemy z automatu, nie zastanawiając się z kim gramy. Dlatego może warto zastosować notatki lub odpowiednie programy, które przybliżą Nam informację o przeciwniku.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    Jeżeli potrafisz zrzucic AA czy KK po flopie to na UTG call na środkowych raise lub 3 bet, na późnych 4bb + 1 za każdego limpera.
    Gdy po flopie wchodzi możliwy draw, musisz szybko odcinać drawy. Jeżeli ktoś gra bardzo ostro też zrzucasz.
    Jeżeli nie potrafisz zrzucić AA przy flopie np JT9 to wall all in na preflopie.
    Zresztą z KK też trzeba uważać, zawsze można trafić na silniejszą parę
    Przykład z dziś:
    Full Tilt Poker Game #29789400099: $1 + $0.10 Sit & Go (231571522), Table 3 - 60/120 - No Limit Hold'em - 14:15:25 ET - 2011/04/10
    Seat 1: 3tt1 (1,310)
    Seat 2: stock1986 (1,280), is sitting out
    Seat 3: MegaMonster030 (14,090)
    Seat 4: DV4449 (11,960)
    Seat 5: davey229 (11,215)
    Seat 6: Okspizmowy (4,625)
    Seat 7: Maestro Bud (3,440)
    Okspizmowy posts the small blind of 60
    Maestro Bud posts the big blind of 120
    The button is in seat #5
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Okspizmowy [Jd Jh]
    3tt1 folds
    stock1986 folds
    MegaMonster030 folds
    DV4449 raises to 240
    davey229 raises to 900
    Okspizmowy has 15 seconds left to act
    Okspizmowy folds
    Maestro Bud folds
    DV4449 calls 660
    *** FLOP *** [Tc 9c 7h]
    DV4449 checks
    davey229 bets 1,980
    DV4449 calls 1,980
    *** TURN *** [Tc 9c 7h] [5h]
    DV4449 checks
    davey229 checks
    *** RIVER *** [Tc 9c 7h 5h] [4c]
    DV4449 checks
    davey229 checks
    *** SHOW DOWN ***
    davey229 shows [Qs Qc] a pair of Queens
    DV4449 mucks
    davey229 wins the pot (5,940) with a pair of Queens
    *** SUMMARY ***
    Total pot 5,940 | Rake 0
    Board: [Tc 9c 7h 5h 4c]
    Seat 1: 3tt1 didn't bet (folded)
    Seat 2: stock1986 didn't bet (folded)
    Seat 3: MegaMonster030 didn't bet (folded)
    Seat 4: DV4449 mucked [Ks As] - Ace King high
    Seat 5: davey229 (button) showed [Qs Qc] and won (5,940) with a pair of Queens
    Seat 6: Okspizmowy (small blind) folded before the Flop
    Seat 7: Maestro Bud (big blind) folded before the Flop

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez 3sto Zobacz posta
    Dlatego może warto zastosować notatki lub odpowiednie programy, które przybliżą Nam informację o przeciwniku.
    Może???????????

    Cytat Zamieszczone przez Oks Zobacz posta
    Jeżeli potrafisz zrzucic AA czy KK po flopie to na UTG call
    Żeby zagrać 5-way pot?

    Cytat Zamieszczone przez Oks Zobacz posta
    Jeżeli nie potrafisz zrzucić AA przy flopie np JT9 to wall all in na preflopie.
    Open all-in?

    I jeszcze przykład z sita w dyskusji o cashach...
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 11-04-2011 o 12:25