Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Nie mamy już możliwości wycofania się z tego rozdania, ale ja nie do końca wiem jak grać takie spoty, jeśli pacjent cbetuje 100% to check raise allin, ale częściej chyba push.

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Nie no Panowie, po pierwsze nie wierzę, że mam rację, a po drugie, że wszystkie tournament regi nie mają nic więcej do dodania. Nauczcie maluczkich...

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ale po co oceniać coś co zostało już 2x spaprane na preflopie? Jeden z dobrych coachów kiedyś powiedział robiąc filmik o rękach, które podsyłali mu forumowicze, że bardzo dużo z nich odsiał z następującego powodu: pojawiały się pytania "wiem, że flopa zepsułem i co teraz na turn?" a on na to, że jak zepsujesz grę preflop i na flopie to turn i river nie mają już praktycznie znaczenia. Nie mówię, że to 100% racji, ale zdecydowanie coś w tym jest.

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Overpar i setów nasz open AI nie wyrzuci a wysokie overkarty mają na nas poniżej 20%, więc dajmy mu szansę na CB, po którym wsuwamy.

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ale po co oceniać coś co zostało już 2x spaprane na preflopie? Jeden z dobrych coachów kiedyś powiedział robiąc filmik o rękach, które podsyłali mu forumowicze, że bardzo dużo z nich odsiał z następującego powodu: pojawiały się pytania "wiem, że flopa zepsułem i co teraz na turn?" a on na to, że jak zepsujesz grę preflop i na flopie to turn i river nie mają już praktycznie znaczenia. Nie mówię, że to 100% racji, ale zdecydowanie coś w tym jest.
    Ocene juz dales. Poniewaz ja przyjmuje krytyke bez problemu przyznalem, ze 2x call pf mogl byc bledem w obu przypadkach. Natomiast nawet jak zalozymy ze pf zostalo wszystko spieprzone, to taki flop to chyba jest w tym przypadku szczesliwy dar od losu, bo chyba tylko w przypadku seta jestesmy z tylu. Nawet przeciwko overpair mamy 50%, nie wspominajac juz o wysokich overkartach, ktore w tym momencie graja w 4 outy. Takze jezeli to wszystko co miales do powiedzenia to dziekuje za opinie, ktore dales wczesniej i ktore mimo wszystko uwazam za konstruktywne. Natomiast jak masz zamiar zawsze konczyc swoje wpisy takimi komentarzami do mniej doswiadczonego gracza to zrezygnuj z komentowania moich watkow, gdyz arogancja to moja najbardziej znienawidzona cecha u pokerzystow, nawet tych pro. I nie dziwie sie, ze sluchasz takich coachow, bo jak on uwaza, ze w ktorymkolwiek momencie gry Twoje zagrania przestaja miec znaczenie to Twoja ignorancja w porownaniu do niego dopiero raczkuje.

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Overpar i setów nasz open AI nie wyrzuci a wysokie overkarty mają na nas poniżej 20%, więc dajmy mu szansę na CB, po którym wsuwamy.
    Dokladnie tak zagralem, gosc okazal sie gigantycznym fishem, bo po jego CBecie za 12k i moim all-in przeliczyl zetony, spojrzal na zegar turniejowy, odlozyl to co mu zostanie po scallowaniu, chyba wydedukowal, ze dalej zostanie mu sredni stack i callnal z czarnym AK !! Niestety czarny A na river i wylecialem, ale umiescilem tutaj rozdanie po komentarzach typu "wlasnie dlatego powinienes zrzucic, bo trafisz na jakiegos fisha, ktory callnie Twojego all-ina i Cie wywali z turnieju". A ja wlasnie uwazam, ze jest odwrotnie. Jakby sie zrzucil, to wtedy oznacza, ze sie nie wyplaca i nie ma co z nim probowac trafiac z marginalnymi ukladami. Ale jakbym wiedzial, ze gosc gra na zasadzie "analizy oplacalnosci callowania jako procentowego udzialu w calosci jego stacka i wypadkowej aktualnej sredniej ilosci zetonow" to tylko liczyc na jego crazy calle.

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeżeli uraziłem Ciebie w jakiś sposób swoim postem oczywiście przepraszam i dodaję, że nie miałem bynajmniej takiego zamiaru. Sam czytając teraz to co napisałem nie znajduję w tej treści arogancji, ale to może być oczywiście kwestia po prostu innego punktu widzenia, wszak sam mogę inaczej rozumieć wiedząc co w chwili pisania swojego posta miałem na myśli.
    Wracając do rozdania. Kwestia spota post flop jest dość oczywista i sam sobie na nią chyba odpowiedziałeś już w poście, w którym zadałeś pytanie. Gość cbetuje 100% nie zważając na to co spadnie na flopie, ty masz dużą szanse na to, że twoja ręka jest najlepsza + masz spore equity nawet vs top jego range (jeśli akurat ma tego monstera, co czasami się zdarzy) + pula jest już na tyle duża, że chcesz zgarnąć ją na flopie nie ryzykując bez pozycji, że turn pójdzie check/check i gość dozbiera tanio do zrealizowania swojego equity z jakimś AJo. Donkbet flop również bezsensowny gdyż lepsza ręka od twojej i tak nie spasuje a gość cbetując 100% daje ci więcej żetonów jak ma swoje air (zakładam, że spasuje je do donkbeta).
    Kwestia o braku użyteczności analizy późniejszych streetów przy złym rozegraniu poprzednich nie mówi w żaden sposób o tym, że czyjekolwiek zagrania przestają mieć znaczenie. Chodzi o to, że rozdania zawsze należy postrzegać jako całość i nie wyrywać nic z kontekstu. Perfekcyjna sytuacja to odpowiednie ready na wszystkich przeciwników, świadomość swojego image i dodatkowa analiza swoich zagrań i przewidywanego range villaina(ów) na każdej ulicy. Jeśli zaczniesz wycinać różne elementy z tej całości to zaczniesz poszukiwać znacznie gorszych i niepełnych odpowiedzi na niekoniecznie dobrze zadane pytania. Z tego względu chcąc teoretycznie czegoś się dowiedzieć i nauczyć możesz bardzo łatwo uzyskać błędne rezultaty. Z tego właśnie względu rozpatrywanie zagrania np. na turn przyjmując, że "preflop i flop zjebałem, ale no pomińmy" będzie prowadziło to błędnego procesu myślowego. Nie da się nauczyć i zrozumieć gry w pokera poprzez pryzmat jak zagrać na turn, trzeba zawsze postrzegać każde rozdanie jako całe zdarzenie, które ma również swoje otoczenie.

    Co do posta, który właśnie się pojawił -
    Po pierwsze nie ma kompletnie co się koncentrować na tym czy gość zrobił dobry call z AK czy zły, czy jest fishem czy nie. Ważna jest ocena swojego zagrania i tylko to się pod koniec będzie składało na to czy będziesz wygrywał czy przegrywał.
    Po drugie jeśli przeciwnik stawia, że masz w swoim zakresie sporo suited connectorów i mnóstwo twojego zakresu na flopie to będą drawy, to bet/call z AK nie jest zły (z uwagi na pot odds). Jednak stawiając ciebie na taki zakres oczywiście cbet jest zły, jednak jak się na niego decyduje musi już zrobić call.
    Po trzecie jeśli masz plan grać suited connectory i c/shipować trafione drawy to ten plan robi się tym gorszy im masz mniej fold equity przeciwko unimproved AK/AQ etc. A jak się okazało w tym rozdaniu nie miałeś.

    I to są rzeczy, na które należy zwracać uwagę. A nie, że gość "okazał się gigantycznym fishem"
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 21-03-2011 o 23:54

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Nie no po mnie to to splynelo rowno, balem sie bardziej o Randiego, ale juz po Twoim ostatnim poscie na pewno poszedl spac madrzejszy, takze zostalo Ci odpuszczone .

    I wlasnie dokladnie sie tutaj z Toba zgadzam - ocena calego zagrania. Dorzucam 6k do puli 25,6k (23,5%), vs gosc, ktory nawet z pozycja CBetuje z overkartami kompletnie nietrafiony board i jeszcze do tego nie zrzuci ich na Twoj all-in. Gramy?

    A z tym gigantycznym fishem to po prostu nie moge uwierzyc, ze mozna uzaleznic call od tego, ze po przegranej zostanie Ci jeszcze w okolicy sredniego stacka.

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Szansa na flop bez wysokiej karty wynosi ok. 30%. Także w 70% przypadków będziesz grał c/f flopa (10% z tych przypadków będzie zawierało draw do kierów na flopie). Z pozostałych 30% flopów będziesz zwykle flopował układ typu gutshot, flush draw, oesd etc. Także spośród wszystkich możliwych kombinacji flopa jak sobie podliczysz na ilu chcesz kontynuować bardzo możliwym jest, że będzie tego mniej niż 23,5%.
    Do tego dochodzi fakt, że na części tych flopów, na których chcesz się stackować, okazuje się, że nie masz fold equity, które chciałbyś mieć także flopując draw na niskim/średnim boardzie będziesz musiał jeszcze wygrać showdown.
    Co do planu na flopowanie parki to niespecjalnie wiem w tej chwili jak to policzyć, ale liczba flopów, na których trafisz swoją parę (czyli drawy już odpuszczasz), a na których nie ma żadnej wysokiej karty, również będzie mniejsza niż te 23,5%. Ponadto jeśli gość bet/calluje to i tak będzie miał ~25% equity w pocie także jeszcze będzie trzeba wygrać showdown. Wreszcie dochodzi sytuacja, w której zamaist overcards będzie miał overpair i będziesz wkładał stacka jako underdog.
    W sumie po prostu musi to się złożyć na zagranie ev- od początku do końca.

  10. #20
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Overpar i setów nasz open AI nie wyrzuci a wysokie overkarty mają na nas poniżej 20%, więc dajmy mu szansę na CB, po którym wsuwamy.
    git.

    Cytat Zamieszczone przez Górny Zobacz posta
    Nie no po mnie to to splynelo rowno, balem sie bardziej o Randiego
    E tam, ja biorę takie rzeczy na miękko, piszę takie rzeczy żeby właśnie przeczytać co myślą inni - idę za radą jednego z blogów jakie ostatnio czytałem - nie pamiętam dokładnie czyjego, ale myśl ogólna była taka żeby komentować rozdania a nie tylko czytać innych i przytakiwać