Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Co prawda to "ciężki" w tytule to pewnie raczej dla mnie tylko, ale mam duże problemy z tego typu spotami, mam JJ czy AK, ktoś nieznany podbija na deep stacku z EP, i nie bardzo wiem co robić w odpowiedzi na ewentualny 4bet.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $300(BB) Replayer
    SB ($5,630)
    BB ($10,323)
    UTG ($9,679)
    UTG+1 ($8,446)
    UTG+2 ($11,566)
    MP1 ($17,763)
    MP2 ($10,205)
    CO ($2,763)
    Hero ($14,300)

    Dealt to Hero

    UTG calls $300, fold, fold, MP1 raises to $1,050, fold, fold, Hero raises to $2,250, fold, fold, fold, MP1 raises to $4,050, Hero ??? calls $1,800

    Gość ma 8 rozdań ze mną 25/25, ale to można uznać praktycznie, że bez readu.
    No i pytania, czy lepszy call czy 3bet?
    Po 4becie - fold, call czy 5bet?
    Po 5becie - fold?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    flat pre, fold as played

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Jeśli nie jest wariatem (czego nie wiemy) to widać po tym gej-raisie, że raczej nie może mieć gorzej...

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    flat pre, fold as played
    +1

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    I znowu 2 odpowiedzi, z których absolutnie nic nie wynika bo nikt nie postarał się napisać dlaczego. Nie wiem, może ja za dużo wymagam albo hejtuję, cokolwiek. Nie potrafię po prostu tego czytać

  6. #6
    @Leszek
    jeśli się 3 betuje, to trzeba wiedzieć co się zrobi w przypadku 4 beta, jeśli nie chcemy się stackować (a na prawie 50BB z JJ obv nie chcemy) to nie 3betujemy, bo zamieniamy swoją rękę w blef, bardzo rzadko dostaniemy tu calla od gorszej ręki, od ogarniającego gracza nigdy, a na 4bet musimy się złożyć
    co do kontynuacji as played to 4bet wygląda bardzo gejmocno, więc jeśli nie mamy readów to najprawdopodobniej jesteśmy z tyłu i jedyne co możemy zrobić to pas, po flopie już tego nie ma jak grać
    najgorsze w tym 3becie jest to, że mając relatywnie mocną rękę nie tylko zamieniamy ją w blef, ale dajemy też przeciwnikowi możliwość taniego przechwycenia puli, ze względu na stacki jakie mamy (chociaż to pewnie turniej za $10-$20 więc nie ma co sie levelować, przeciwnik najprawdopodobniej nie zdaje sobie nawet sprawy że dostał taki prezent, a w tym momencie po prostu ma monstera)

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie wiem,ale jak dla mnie szansa ze random player callnie tutaj mojego 3beta z gorsza parka, ewentualnie jakims AQ, moze nawet AK jest calkiem spora.
    Tak jak Andrzej napisales bez readow najprawdopodobniej jestesmy z tylu, wiec fold po 4becie. W takim razie czy 3bet nie wydaje sie idealnym rozwiazaniem? Oczywiscie pytanie jest jak czesto dostaniemy call od nizszych parek, gosc ma do dolozenia 1200 w stacku mamy jeszcze kolo 12k, do tego sporo juz kasy w puli, czy rzeczywiscie random odpuszcza tutaj TT,99 czy 88? Taka linia daje nam w miare tanio uciec vs lepsza reka, lub dostac value od slabszej.

    Jak waszym zdaniem wplywa open limper na sposob rozegrania? Po naszym flacie prawdopodobnie dostajemy rowniez od niego call, co prawda mamy pozycje, ale 3 way pot gra sie zdecydownaie trudniej z taka reka jak JJ.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Z tym wyciąganiem value od niższych pocket parek to akcja typu "każdy kij ma dwa końce". Faktycznie dużym kredytem byłoby uznanie, że random gracz zrzuci tam niższe mid pocket parki. Jednak nawet jak ich nie zrzuci to będziesz miał problem z graniem swoich JJ bez pozycji na wielu flopach, na których spadnie overcard. Bo skoro nie zrzuci ci 99 to czemu ma zrzucić AQ czy KQs? Także jeśli planujesz "zcoolerować" jego niższe pocket parki to zdecydowanie bardziej wolę call. Limperowi oczywiście dajemy full kredyt na bycie prosto z akwarium także gram swoją rekę z zamiarem leadowania flopów, na których mam overparę. Ze względu na fisha w puli oczekuję, że pfr nie będzie cbetował 100% swojego range na wszystkich flopach i nie chcę stracić value vs fish + chronić swoją rekę multiway bez pozycji. Ciekawie się zrobi jak mój lead zostanie przebity przez pfr i tutaj nie wiem co będzie najlepszym zagraniem, zależy na pewno od struktury boardu także uniwersalnej rady nie ma.

    P.S. Andrzej@ Właśnie takich odpowiedzi oczekuje się po forum pokerowym

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Jednak nawet jak ich nie zrzuci to będziesz miał problem z graniem swoich JJ bez pozycji na wielu flopach, na których spadnie overcard.
    HERO jest na butonie, więc nie ma tego problemu.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    126
    Bez readow gram 99% flat, ale zawsze sie waham czy nie 3betnac. Mam z tym problem czy nie trace value tak samo jak z TT czy QQ
    OCzywiscie fold do 4b