Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Turek non turbo. FT był dosyć softowy. Na szczęście większość dobrych regów wyleciała wcześniej i z ludków, którzy zostali, kojarzyłem jako dobrego tylko jednego, pozostali to unknowny. Piszę o tym o tyle, że teoretycznie ze względu na to mogę sobie pozwolić na "czekanie na lepsze spoty". Sytuacje, może nie są jakieś super skomplikowane, być może dla niektórych będą totalnie obv, ale nie czuję się mistrzem turniejowym i najczęściej gram turki z BI 5-10$, więc będę wdzięczny za odpowiedzi. Tyle słowem wstępu.

    Rozdanie 1

    W pierwszym spocie z BB alinuje się koleś który wygląda na niezłego donk-a. Po ~30 rękach grał 21/0 ( lol ). Jego shove to zapewne praktycznie nigdy nie będzie squeez z jakimiś sc. Daje mu coś w stylu AQo+ ATs+ 88+. Cold call big stacka ( agresywny pre grał 21/20 po 66 hands ) mi się trochę nie podoba bo kilka rozdań wcześniej rozegrywał tak AA, chociaż oczywiście jest aktywnym bigstackiem i może to robić szeroko. Hero folduje?

    Everest - $0.00+$0.00|400/800 NL - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    MP: $13,127.00
    CO: $52,572.00
    BTN: $38,087.00
    SB: $14,560.00
    BB: $9,184.00
    Hero (UTG): $23,970.00

    MP posts ante $100.00, CO posts ante $100.00, BTN posts ante $100.00, SB posts ante $100.00, BB posts ante $100.00, Hero posts ante $100.00, SB posts SB $400.00, BB posts BB $800.00

    Pre Flop: (pot: $1800.00) Hero has

    Hero raises to $1,700.00, fold, CO calls $1,700.00, fold, fold, BB raises to $9,084.00 and is all-in, Hero ???

    Rozdanie 2

    Spot kilkanaście rozdań później. Aktorzy ci sami tyle, że inne pozycje. Limp bigstacka ( który w miedzyczasie podkręcił jeszcze staty do 24/22 po 83 hands ) to praktycznie obv monster. W obliczu tego faktu AQo to jest easy fold ( czy może jednak nie :P ). Natomiast SB grał na tyle donkowo, że może sobie nie zdawać sprawy z tego że to trap i shovować dość szeroko. Pytanie tylko z czym stackujemy się z traperem? Albo innym słowy jaki mu można dać zakres na tego trapa.

    Everest - $0.00+$0.00|500/1000 NL - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    UTG: $14,365.00
    CO: $54,189.00
    BTN: $43,337.00
    SB: $10,413.00
    Hero (BB): $29,196.00

    UTG posts ante $125.00, CO posts ante $125.00, BTN posts ante $125.00, SB posts ante $125.00, Hero posts ante $125.00, SB posts SB $500.00, Hero posts BB $1,000.00

    Pre Flop: (pot: $2125.00) Hero has

    fold, CO calls $1,000.00, fold, SB raises to $10,288.00 and is all-in

    Rozdanie 3

    Tutaj od jakiegoś czasu gramy 3handed. Wypłaty 616/373/272. Na szczęście koleś którego się najbardziej obawiałem odpadł. 3bet shover to big stack z poprzednich spotów - grający bardzo agresywnie Norweg. Ogólnie początkowo myślałem, że koleś jest ogarnięty, jednak z upływem czasu zaczął coraz bardziej wyglądać na agro monkey ( albo mu się spieszyło/nie chciało grać/stiltował się - whatever ). Looknełem w między czasie na sharkscopa i był w zasadzie unknownem z raptem 30 grami. Range daje mu tutaj dość szeroki jednak raczej wykluczam monstery ( no bo wcześniej je trapował i sądzę, że tutaj grałby je podobnie ). Zakładam, że mogą to być rzeczy w stylu low-middle parki, wysokie asy ( i średnie suited ) , suited brodway-e. Po 237 rękach miałem staty 19/15 ale oczywiście na takich blindach i 3 handed grałem dużo agresywniej, więc villian również może się spodziewać bardzo szerokiego zakresu mojego otwarcia. Czy jest sens callować tutaj za ~40bb z taką ręką?

    Everest - $0.00+$0.00|600/1200 NL - Holdem - 3 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    SB: $74,140.00
    BB: $30,128.00
    Hero (BTN): $47,232.00

    SB posts ante $150.00, BB posts ante $150.00, Hero posts ante $150.00, SB posts SB $600.00, BB posts BB $1,200.00

    Pre Flop: (pot: $2250.00) Hero has

    Hero raises to $2,400.00, SB raises to $73,990.00 and is all-in, fold, Hero ???

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2008
    Przegląda
    Kielce/Lublin
    Posty
    662
    Ja we wszystkich trzech przypadkach sie allinuje i imo za waski range mu dajesz w 1 rozdaniu

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Heh, ja w pierwszym bym chyba sfoldowal, za duzo zgadywania jak dla mnie co ten cold call moze oznaczac + to ze vs range shorta nie jestesmy jakims mega faworytem to raczej sklonilbym sie w kierunku fold.

    W drugim rozdaniu, nie wiem jak dla mnie limp duzego stacka ze statami 24/22 nie musi oznaczac monstera, tutaj raczej pokusilbym sie o pusha. Chociaz nie zdziwie sie gdybym napisal tutaj glupote bo ostatnio stracilem szanse na ft w duzym turku na ps nie umiejac zrzucic JJ vs jakies 20bb ktore z utg zagralo limp przy statsach typu 10/8. Ja bet on shove no i po callu oczwyiscie standardowe "wiedziałem" z mojej strony

    Trzecie rozdanie, jezlei uwazasz ze moze tam zagrac tak z 66 czy 77, a z twojego opisu wyglada ze raczej tak, to chyba nie ma co odpuszczac takiego spota.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez BartekPL Zobacz posta
    Ja we wszystkich trzech przypadkach sie allinuje i imo za waski range mu dajesz w 1 rozdaniu
    Tzn okej co do rangu w 1 rozdaniu to koleś wygląda na tight passive donka. Wydaje mi się po prostu, że takie osoby widząc raise z UTG i do tego jeszcze jeden call będą miały całkiem wąski zakres pusha. Zwłaszczą, że jego AI daje całkiem dobre odsy do sprawdzenia. Zresztą w tym rozdaniu to short jest w gruncie rzeczy mało istotny, chodzi bardziej o to, że za nami jest jeszcze bigstack, który caldcalnął naszego UTG raisa.

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    W drugim rozdaniu, nie wiem jak dla mnie limp duzego stacka ze statami 24/22 nie musi oznaczac monstera, tutaj raczej pokusilbym sie o pusha. Chociaz nie zdziwie sie gdybym napisal tutaj glupote bo ostatnio stracilem szanse na ft w duzym turku na ps nie umiejac zrzucic JJ vs jakies 20bb ktore z utg zagralo limp przy statsach typu 10/8. Ja bet on shove no i po callu oczwyiscie standardowe "wiedziałem" z mojej strony
    Ok przyznam, że tutaj nie musi to oznaczać monster-a, tyle, że znając wynik zaczęło wydawać mi się to oczywiste. Właściwie chodziło mi o krótki oparty na empirii komentarz push/fold od turniejowych ekspertów nie znających wyniku ( ale z zaznaczeniem w opisie sytuacji, że ten monster jest tam całkiem prawdopodobny ). Jeszcze jedno pytanie - czy tutaj z automatu wykluczamy opcję call?
    Trzecie rozdanie, jezlei uwazasz ze moze tam zagrac tak z 66 czy 77, a z twojego opisu wyglada ze raczej tak, to chyba nie ma co odpuszczac takiego spota.
    No właśnie w pierwszym momencie to był dla mnie fold, ale jak zacząłem rozkminiać range viliana, to finalnie dałem call. Tylko, że znowu nie chciałem oceniać poprawności decyzji na podstawie tego co pokazał villian, tylko czy inne osoby też by to callowały. Ogólnie to okazało się, że villian miał jeszcze szerszy range niż zakładałem bo pokazał A2s.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    126
    1. SHOVE, rowniez uwazam ze podany zakres jest za waski
    2. Jezeli on gra 24/22 i teraz limpuje to fold ( ale to imo najciezsze z tych rozdan)
    3. FOLD , Mozemy go łatwo dominowac ale moze byc odwrotnie, nigdy nie wiadomo co wymyslil donk,wyrzucał bym z jego zakresu monstery typu qq+
    ale jezeli to aggro donky to pewnie za chwile bedzie lepszy spot niz tu.

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nuggets, a propo 3 punktu, nie widzę za bardzo konsekwencji w tym co napisałeś. "Możemy go łatwo dominować", to znaczy to samo co łatwo bijemy jego range, więc call wydaje się w takim wypadku jedynym logicznym rozwiązaniem

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    126
    Dokładnie tak jak napisałem mozemy dominowac jego reke ale moze byc wwrecz odwrotnie , mozemy miec tez flipa , nie mam podstaw przypuszczac ze donky nie gra tu Np. TT, poniewaz nigdy nie pojołem sposobu ich myslenia . Nie chcem za 40 bb z aggro donkiem takich spotow w ktorym nie wiem gdzie jestem mysle natomiast ze jestem w stanie go latwo ograc .
    Ostatnio edytowane przez NuGGets ; 07-03-2011 o 10:45

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    1. Szybki fold - BB w tym spocie nie wariuje i na jego range jeżeli nawet mamy oddsy to na granicy, dodatkowo potencjalnie trapujący coldcaller pogarsza naszą sytuację.
    2. Dziwny spot ze względu na stacki, raczej sfoldowałbym.
    3. Ósemki 3handed i pushujący Skandynaw - instacall.