Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: AA easy fold?

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Przed tym rozdaniem miałem z villainem raptem kilkanaście rąk historii, także niewiele mogę powiedzieć o jego grze. Nie zauważyłem żadnych nietypowych zagrań. Problemem jest dla mnie jego linia rozegrania, która wygląda na mega silną i nie widzę tak naprawdę gorszych rąk z którymi mógłby tak zagrać (chyba że jakieś KhXh, ale to raczej już na flopie by przebijał). Wygląda mi to na typowy na tych stawkach sposob rozegrania seta. Co myślicie?

    Table Aletheia VII (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: ricky_021 ( $26.24 USD )
    Seat 3: HERO ( $25.35 USD )
    Seat 4: 666IQ666 ( $25.00 USD )
    Seat 5: BlueBear ( $27.12 USD )
    Seat 6: Swo0sh17 ( $64.90 USD )
    BlueBear posts small blind [$0.10 USD].
    Swo0sh17 posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO : :
    ricky_021 folds
    HERO raises [$1.00 USD]
    666IQ666 folds
    BlueBear folds
    Swo0sh17 calls [$0.75 USD]
    ** Dealing Flop ** : : : [pot $2.10]
    Swo0sh17 checks
    HERO bets [$1.50 USD]
    Swo0sh17 calls [$1.50 USD]
    ** Dealing Turn ** : [pot $5.10]
    Swo0sh17 checks
    HERO bets [$3.50 USD]
    Swo0sh17 raises [$10.00 USD]
    HERO ???

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Zestackowalbym sie tu w zwiazku z tym, ze na flopie jest fdraw i sadze, ze w wiekszosci wypadkow set bedzie 3 betowal wlasnie na flopie bo kazda karta kompletujaca kolor zabija mu akcje.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Set jak ch**. Pasywnie flop i raise cbeta na turn to akcja, której nie robi prawie żaden reg na micro.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Set jak ch**.
    Czemu nie np.: , , ,

    albo , ,

    albo , ,

    Ewentualnie ??
    Ostatnio edytowane przez Logopeda ; 05-03-2011 o 23:19

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Z jakiegoś powodu ubzdurało mi się, że w poście villain był opisany jako reg. Także nie można wykluczyć wszystkich komb 2 parek. Anyway ta linia to ręka lepsza niż 1 pair w większości przypadków.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    6
    Witam. Jestem nowy jeżeli chodzi o udzielanie się na forum (aczkolwiek obserwowałem z ukrycia :P ) i pozwolisz Leszku, że do Ciebie będzie skierowana moja pierwsza wypowiedź a raczej pytanie.

    Pasywnie flop i raise cbeta na turn to akcja, której nie robi prawie żaden reg na micro.
    Dlaczego żaden reg na micro w taki sposób nie gra ? Bo jest za bardzo oczywiste, że gra z setem ?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Po pierwsze wszystkie blefy najtańsze są na flopie i to jest główna przyczyna. Bety na turn i river są zwykle już duże także ludzie są tu mniej skłonni do blefowania.
    Po drugie zdecydowanie częstsza jest akcja ktoś tam floatuje flopa i gra bet turn albo w postaci lead beta albo betuje jak nie spotkał się z turn cbetem. Jak ktoś gra drugi barrel na turn (i jest tag regiem) to zwykle znaczy, że ma albo silną made hand (top parka z dobrym kickerem i lepiej) albo silny draw. Z tego powodu raise drugiego barrela jako blef to rzadkie zagranie na micro - tutaj większość regów będzie grała naprawdę abc. Trafia się zbyt wielu różnych przeciwników żeby dobrze dostosowywać swoją grę pod konkretnego villaina a dodatkowo mało kogo podejrzewam o dobre umiejętności hand readingu - gdyby ktoś był bardzo dobry i rozkminiał dobrze range przeciwników to zwykle już grałby na wyższych stawkach.
    Kwintesencja jest taka - bluffraise (nie blef vs czyjś check) na turnie i/lub riverze (nie dotyczy to flopa) to zdecydowanie rzadkie zagranie, zwłaszcza ze strony regów i pasywnych fishów.