Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Tripsy i co?

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej,
    ostatnio znowu stwierdziłem, że może by pouczyć się PLO, w związku z tym od czasu do czasu coś wrzucę. Opp 40/10/0.8, jak gracie na moim miejscu?

    Grabbed by Holdem Manager
    PL Omaha $0.25(BB) Replayer
    SB ($30.46)
    BB ($24.50)
    UTG ($36.81)
    CO ($16.70)
    Hero ($27.88)

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.25, fold, Hero raises to $1.25, fold, fold, UTG calls $1

    FLOP ($3)

    UTG checks, Hero bets $3, UTG calls $3

    TURN ($9)

    UTG checks, Hero bets $6.75, UTG calls $6.75

    RIVER ($22.50)

    UTG bets $22.50, Hero folds

    UTG wins $21.38

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    w okolicach superstandardu i suppose

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    A co robimy na blanku na river? Odnoszę wrażenie, że mój największy problem polega na zbyt agresywnym rozgrywaniu średnich układów przeciw pasywnym graczom i potem na river mam zgadywankę... i jeszcze, jak rozegrałbyś/rozegralibyście tą samą rękę OOP (jeśli wchodzi flush i jeśli nie wchodzi)?

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Zamiast pisać jak ja to bym rozegrał spytam się co chciałeś osiągnąć na flopie:
    1. cbetując,
    2. cbetując za pota a nie za mniejszą kwotę.


    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    A co robimy na blanku na river? Odnoszę wrażenie, że mój największy problem polega na zbyt agresywnym rozgrywaniu średnich układów przeciw pasywnym graczom i potem na river mam zgadywankę...
    Tutaj nie ma żadnej zgadywanki. Taki passive prawie na bank ma fula z flopa. Standardowa linia slowplay-donka.

    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    i jeszcze, jak rozegrałbyś/rozegralibyście tą samą rękę OOP (jeśli wchodzi flush i jeśli nie wchodzi)?
    Przede wszystkim nie podbijałbym preflop. Zazwyczaj. Na flopie 1/2PSB z zamiarem natychmiastowego wzięcia puli i/lub ściągnięcia trochę value z FD i ewentualnych AA/KK. Na flopie 2nd barrel 1/2 PSB w takim samym celu. Jeśli koleś dołoży na turnie to na dowolnym river (poza J ) check-fold - on prawie na pewno ma Q i na pewno jest to lepsze Q. Jeśli koleś przebiłby na flopie lub turnie (w co wątpię, bo slowplay-donki zazwyczaj czekają z tym do river) to oczywiście robię turbo folda.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ok, więc cbetuję po to, po co się zazwyczaj to robi tzn. nie mam nic przeciw zgarnięciu puli.
    Za pota, bo trafiłem flopa przyzwoicie, mam blockery do strita i mogę go (lub fulla) reprezentować na A, K, 9, 8 na turn. Nie obstawiałbym limp calla na duży rundown, więc oczekuję sprawdzenia tylko od FD, fulla lub tripsów, z których FD i tripsy mogę wyrzucić na turn. Można by więc powiedzieć, że potuję żeby albo zgarnąć teraz, albo mieć większą pulę do kradzieży na turnie.
    OOP też bym tego nie podbijał PF.
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 05-03-2011 o 14:06

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    Ok, więc cbetuję po to, po co się zazwyczaj to robi tzn. nie mam nic przeciw zgarnięciu puli.
    Za pota, bo trafiłem flopa przyzwoicie,
    IMO to trafiłeś słabo w porównaniu do tego od czego dostaniesz calla. Natomiast jeśli chcesz tylko zgarnąć pulę na flopie (czyli cbetujesz w zasadzie jako bluff bo wierz mi, nie chcesz grać z tą ręka o stacki ) to zazwyczaj wystarczy mniejszy bet. 1/2 PSB jest takim niepisanym standardem.

    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    ... mam blockery do strita i mogę go (lub fulla) reprezentować na A, K, 9, 8 na turn. Nie obstawiałbym limp calla na duży rundown, więc oczekuję sprawdzenia tylko od FD, fulla lub tripsów, z których FD i tripsy mogę wyrzucić na turn.
    1. Nawet jeśli nie ma rundowna, to taki koleś może mieć wiele suited lub double suited rąk z danglerem typu AKQ6 czy też dużym gapem typu QJT7.
    2. Ludzie zazwyczaj nie grają z EP rąk typu Q765 (nawet double suited ) w związku z tym jesteś miażdżony przez resztę Qxxx która trafiła fula lub ma lepszy kicker; z tego zakresu być może udało by się zrzucić na turnie gołe KQxx, raczej nie zrzucisz AQxx lub underfulla.
    3. Większość FD zrzucisz już na flopie - ludzie raczej wiedzą, że drawowanie do strita/koloru na sparowanym stole przy pełnych stackach i do tego bez pozycji to zły pomysł. M. in. dlatego wystarczy mniejszy cbet na flopie. Podrawować to by sobie można było na shortstacku lub w donkamencie (czyli w zasadzie równiez na shortstacku ).
    4. Przydało by się wiedzieć więcej na temat przeciwnika. To, że jest dosyć luźny preflop wcale nie musi oznaczać że jest luźny postflop.
    5. W związku z powyższym na turnie dostaniesz call raczej od lepszych układów w stosunku do których jesteś mocno z tyłu.

    Co do rozegrania to IMO najlepiej jest cbetnąć flopa za pół puli i na turnie check dla kontroli wielkości puli jeśli przeciwnik jest tight postflop lub value bet jeśli jest stacją. Jeśli na river tight-passve zabetuje, to w zależności od wielkości beta można go sprawdzić, ale generalnie fold IMO nie jest zły bo tacy zawodnicy raczej nie blefują.

    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    Można by więc powiedzieć, że potuję żeby albo zgarnąć teraz, albo mieć większą pulę do kradzieży na turnie.
    Grunt to pozytywne myślenie. Ja jednak zastanawiałbym się jak nie przegrać za dużo.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Dzięki za szczegółową odpowiedź... nie ma co się czarować, że równie dużym problemem jest dla mnie ocena siły ręki i tego, z czym kto mnie sprawdzi/co zrzuci. Jeśli będzie Ci (i oczywiście innym też) się chciało zaglądać tu czasem i trochę mnie zjebać, będę zobowiązany - może jeszcze dziś wrzucę rękę, w której byłem zmiażdżony choć wydawało mi się, że nieźle stoję :P
    Ale muszę przyznać szczerze, że PLO jest ciekawą odmianą po moim dniu pracy bota
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 06-03-2011 o 20:21 Powód: Polska język trudna język

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja cały czas szukam alternatyw dla Texasowych cashy, którymi już rzygam, i PLO bardzo mi sie podoba, choć donkuję niemiłosiernie.

    Polecacie konkretnie jakieś roomy/sieci, które są dla Omahowców szczególnie korzystne w porównaniu do innych? Gdzie gracie?

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ja gram na ongame, czyli tam gdzie zwykle, ale myślę, że na stawkach do PLO50 wszędzie są idioci (tzn. poza nielicznymi regami), więc pracujmy abyśmy nie byli większymi idiotami od nich

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    zdecydowanie więcej informacji o graczu w stylu jak często zagra call na cbeta na flopie a ile na turnie bo może grać 80% rąk na flopie a może tylko 20%
    cbet na flopie za 7bb w zupełności wystarczy, na turnie albo check albo również za +-55% a na tym riverze to prawie zawsze easy fold, chyba że wiesz ze calluje 90/90 a na riverze ,od tak gra debilne blefy