Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Mam problem z tym oto rozdaniem. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji dobrze to było rozegrane i czy raise na flopie za wartość połowy puli nie był aby za mały?
    Staty villaina po 45 rękach (raczej bez readów):
    13/9/1
    Fold to CBet 0% (2)
    Raise CBet 50% (2)

    SB ($7.14)
    BB ($4.60)
    UTG ($10.34)
    MP ($10.60)
    Hero (Button) ($10.10)

    Preflop: Hero is Button with J, J
    1 fold, MP bets $0.30, Hero raises $0.62, 1 fold, BB calls $0.52, MP calls $0.32

    Flop: ($1.91) 6, 9, 6 (3 players)
    BB bets $0.30, MP calls $0.30, Hero raises $1.25, 1 fold, MP raises $9.68 (All-In), Hero ???

  2. #2
    duzo za malo preflop

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zdecydowanie za mały raise pf i zdecydowanie za mały raise flop.

  4. Czy ktoś bierze pod uwagę call PF zamiast 3beta?

  5. #5
    Ja gram w takich sytuacjach często call, ale nie na nitów, bo właśnie po takim callu po flopie nie wiem gdzie jestem. 13/9 nawet po 45 rękach widać, że murek i z powietrzem Cię sie tu nie stakuje. Zastanów się co tu bijesz?. Nie sądze, żeby sie stakował na flopie z A9 więc obstawiałbym go na 99-AA. z tego zakresu bijesz tylko 10/10. Możliwe, że sprawdził Twój smieszny 3 bet z jakimś konektorem i trafił 6. W najlepszym dla Ciebie przypadku robi to z AXc, lecz i tak z AQc/AKc masz tylko flipa. IMO jesteś z tyłu. Jak dla mnie jest to 99 lub QQ ale to tylko moje domysły.
    Ostatnio edytowane przez Ciociacoca ; 02-03-2011 o 13:33

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Mhm dzięki za uwagi. Nie wiem w sumie co pokazał bo spasowałem po AI. W takiej sytuacji jaki 3bet preflop byłby odpowiedni? Bo widzę, że jak zwykle nie ogarniam sizingu

  7. #7
    Imo 1.05

  8. #8
    "Ja gram w takich sytuacjach często call, ale nie na nitów"

    W tej sytuacji na flopie musimy wsadzić nasze ręce do jednego z 3 zasięgów:

    a) folding range
    b) calling range
    c) 3betting range

    Jeżeli gramy na nita 13/9 pierwsze co bym zrobił biorąc pod uwagę pozycję z jakiej otwiera to nie blefowanie go dopóki nie mam żadnych readów/notek na niego, czyli 3betowałbym tylko for value wiedząc że i tak ten gość tego nie jest wstanie exploitować.

    Również na niego nie jestem fanem 3betowania tutaj JJ ponieważ częściej niż nie jest to zamiana ręki w blef a JJ ma zbyt dobre equity w grze postflop aby to robić. Nit tutaj nigdy nie sprawdza nas z czymś gorszym niż JJ więc 3bet jest trochę samobójczy. Izolujemy się w tym momencie na bardzo top range i moim zdaniem nie ma to większego sensu. Wolę to robić już z ręką typu Axs która chociaż ma CRE (wyklucza poczęści AK, AA) i dosyć prosto będzie mi się ją grało w przypadku calla.

    Wielkość 3betów na tych limitach:
    IP (na pozycji) 10-11BB po standardowym otwarciu (wyjątek to przeciwnik z foldem do 3betów np. 80%+ wtedy mogę czasami 3betować do 9BB)
    OOP (bez pozycji) 12-13BB po standardowym otwarciu (ponownie czasami 11BB będzie ok jak ktoś folduje strasznie dużo)
    I to wszystko na 100BB, jeżeli jesteś na deepie spokojnie możesz 3betować nieco więcej (np. 12BB IP i 14BB OOP).

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Skoro gość jest nitem to czemu 3betujesz JJ preflop? Tak pytam czy to jest 3bet dla wartości czy jako blef.