Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Mam kilka podstawowych pytań, dawno nie miałem lekcji matematyki, więc dużo rzeczy mi się zapomniało .... Prawdopodobnie potem jeszcze będę mieć dodatkowe pytania, na razie tylko te trzy odnośnie TX Hold`em :

    1. Dostałem parę np K,K - ile wynosi w procentach prawdopodobieństwo dobrania do seta ?

    A) na flopie - 3 karty
    B) do turna - 4 karty
    C) do rivera - 5 kart
    D) na turnie lub riverze - 2 karty łącznie, czyli nie trafiłem na flopie

    2. Dostałem dwie różne karty, np. K,Q - ile wynosi w procentach prawdopodobieństwo, że conajmniej sparuję ( trafię, powtórzę ... ) przynajmniej jedną z nich ?

    A) na flopie - 3 karty
    B) do turna - 4 karty
    C) do rivera - 5 kart
    D) na turnie lub riverze - 2 karty łącznie, czyli nie trafiłem na flopie

    3. W jednym rozdaniu (na przykład pre flop) mam 13 % na zwycięstwo, w drugim 19 % - czy to oznacza, że miałem 32 % szans na wygranie jednego z nich ?

    Będę wdzięczny za podanie dokładnych liczb ( może innym też się to przyda ...).
    Ostatnio edytowane przez Logopeda ; 24-02-2011 o 21:38

  2. #2
    Ad 1, 2
    Ogólnie polecam http://en.wikipedia.org/wiki/Poker_p...s_hold_'em)

    Ad 3
    No gdyby tak było to jakbyś miał w pierwszym 60% a w drugim np 50% to w sumie na wygranie w conajmniej jednym z nich miałbyś 110% - czyli zdarzenie więcej niż pewne
    Ogólnie to liczysz to tak, że jest to 1 - prawdopodobieństwo, że przegrasz oba. Czyli w tym przypadku 1 - (1-0.13)*(1-0.19) =~ 30% ( split potów nie uwzględniam )

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Liczby jak szansa na trafienie na flopie seta gdy mamy parę, lub szansa na trafienie pary gdy mamy niesparowaną rękę, możesz zobaczyć sobie tutaj: Poker Odds Chart - Basic Poker Odds & Charts lub tu: Pokerowa matematyka | Strategia Pokera | PokerTexas.pl Prawda jest taka, że przy stoliku nie mamy czasu na dokładne i skomplikowane obliczenia dlatego polecam korzystać z "zasady 2 i 4" (wyjaśnione poniżej) do obliczania outów po flopie, a kilka liczb (takich jak szansa na trafienie seta z flopa) znać po prostu na pamięć, bo tego typu "stałe" często się nam przydają. Nigdy natomiast przez kilka lat grania nie przydała mi się znajomość prawdopodobieństwa o które pytasz w punktach 1B, 1C, 2B, 2C. Szczerze mówiąc, to nie taki diabeł straszny jak go malują i nie trzeba znać nawet 1/3 tych wszystkich liczb, aby obliczać sobie swoje szanse w dość dobrym przybliżeniu i skutecznie grać w pokera.

    Jest taka BARDZO UŻYTECZNA "zasada 2 i 4" która mówi, że liczbę outów (kart które polepszą nasz układ) mnożymy razy 2, jeśli do wyłożenia została jedna karta (river) lub razy 4, jeśli do wyłożenia pozostały dwie karty (turn i river). Nie daje to super dokładnego prawdopodobieństwa takiego jak pokerstove, ale w dość dobrym przybliżeniu, wystarczającym aby sobie zawsze szybko to policzyć w trakcie rozdania. Niestety, ta zasada sprawdza się najlepiej dla niedużej liczby outów, im więcej ich, tym mniej dokłady wynik dostaniemy. Czyli w naszym przypadku 1D, nasza ręka to KK i mamy 2 outy na trafienie seta, a więc 2*2=4% jeśli do wyłożenia został tylko river oraz 2*4=8% jeśli do wyłożenia pozostały jeszcze turn i river. Analogicznie w przypadku 2D, znów nie musimy nic znać na pamięć, tylko wiedzieć ile mamy outów i skorzystać z w/w "zasady 2 i 4". A więc: nasze outy to 3x K i 3xQ, czyli w sumie 6. Jeśli pozostał nam tylko river mnożymy 6*2=12%, a jeśli turn i river, to 6*4= 24%.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Nigdy natomiast przez kilka lat grania nie przydała mi się znajomość prawdopodobieństwa o które pytasz w punktach 1B, 1C, 2B, 2C.
    A jeżeli przeciwnik ma np. taki betting pattern, że często robi duże podbicie pre flop, na flopie gra pasywnie i jeżeli jego przeciwnik również, to wtedy na turnie ostro atakuje .... Wtedy np. jeżeli dostanę niską parę, a on znowu ostro podbije pre flop, to sprawdzając go mogę liczyć na to, że prawdopodobnie będę mógł bezpiecznie zobaczyć 4 karty z boardu - z nadzieją na seta oczywiście.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    No tak, ale w tym przypadku nie musisz znać na pamięć szansy na trafienie seta na flopie ORAZ tej samej szansy na flopie + turnie. Wystarczy, że znasz tylko na trafienie na flopie, a turn i river możesz sobie policzyć korzystając z "reguły 2 i 4". Tak więc nie musisz znać na pamięc konkretnych liczb dla punktów A, B, C, D w podanych przez Ciebie wyżej przykładach. Wystarczy znać liczbę dla punktu A, a pozostałe można szybko policzyć korzystając z działań arytmetycznych na poziomie szkoły podstawowej

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Mógłby mi ktoś podać te dokładne wartości procentowe, please ?

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    8
    bez sensu zeby ktos ci podawal gotowe wartosci polepszenia danego ukladu w przyblizeniu w% a ty zebys sie ich uczyl na pamiec .Prawdopodobienstwo polega na tym ze dzielisz ilosc wszystkich kart w tali przez ilosc tych kart ktore moga ci pomoc(czytaj polepszyc uklad).Dobrym sposobem jest troche inne liczenie
    masz KK i chcesz sprawdzic swoje szanse procentowe na seta na riverze to mnozesz ilosc kart ktore polepszaja twoj uklad x 2 .czyli w tym przypadku 2x(2krole) ok4%i 2x na river czyli kolejne 4%,czyli razem po flopie szanse na strita wynosza 8% .