Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Tzn ok o ile rise na flopie reprezentuje dla mnie bardzo szeroki range ( włącznie z bluff raisem, czy pp 88-TT ), to sprawdzenia olka nie spodziewam się od gorszych rzeczy niż TPTK, FD z 2 overami. Chociaż pewnie jego calling range olka jest zależny od tego jak villian mnie postrzega i konkretnie jaki daje mi range na wrzucenie tego olka. Na tym stole do tego rozdania zagrałem tylko 38 rąk, grałem 24/16 AFq 60%, flop AFq 80% cbet 100% (3/3), więc tym bardziej, może mnie risować z airem lub czymś marginalnym z czym na pewno nie będzie się stackował.

  2. #22
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    No jasne, na pewno częściej ma 75s niż JTs lub JTo. Jeśli tak uważasz, to nie ja nie mam nic więcej do dodania. Skoro 75s, to może też 86s i 64s? Czy te już nie, bo one przechylają odds na stronę hero? Nigdzie nie napisałem, że villain stackuje się z tym range. Uważam tylko, że ja będąc hero i będąc przebitym przez villaina na flopie chętnie wrzucam AI vs taki range. Orlos podał taki range, ja go nie wymyśliłem, ale zgadzam się z nim w tym miejscu.
    A wg ciebie tak samo często gra tutaj raise z JTo jak i z 75s!?

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Nie, ale skoro może mieć 75s, to może mieć też 86s i 64s, a z tymi układami może grać często raise.

  4. #24
    tu nie ma nad czym filozofowac push flop i tyle
    raise/call na stritowo/flushowym boardzie wyglada strasznie slabo, ma seta to trudno, na reszte rak mamy flipa albo jestesmy z przodu + do tego dochodza rozne smieszne bluff-raisy, co moze sugerowac jego niskie przebicie, z ktorymi sie sklada na push

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jeżeli jego mały raise sugeruje bluff-a to po co go wywalać?

  6. #26
    grajta jak chceta, lepiej wcisnac i sie zadowolic "marnym 40bb potem" lub flipem, niz sie obsrac i oddac 50bb pot na turnie

    z pozycja jestem w stanie zrozumiec flatowanie

    specem od cashow jeszcze nie jestem, ale takie rule of thumb w pokerze to zapomniec o przycisku call jak sie jest OOP, trzeba wciskac fold albo raise, jak sie nie ma nutsow
    Ostatnio edytowane przez 8dyb8 ; 25-02-2011 o 23:44

  7. #27
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    pokerze to zapomniec o przycisku call jak sie jest OOP, trzeba wciskac fold albo raise, jak sie nie ma nutsow
    Moim zdaniem lepiej zapomnieć o tym, że są jakieś "standardowe zasady" i grać swoją rękę ze swoją pozycją w danym metagame przeciwko danemu villainowi na danym boardzie i rozumieć jaka jest najbardziej ev linia vs jego range. W pokerze zawsze "zależy".