Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Everest - $0.00+$0.00|125/250 NL - Holdem - 10 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    SB: $6,892.00
    BB: $3,826.00
    UTG: $8,615.00
    UTG+1: $1,784.00
    MP: $17,717.00
    MP+1: $1,356.00
    Hero (MP+2): $7,875.00
    LP: $4,080.00
    CO: $5,625.00
    BTN: $5,200.00

    SB posts ante $30.00, BB posts ante $30.00, UTG posts ante $30.00, UTG+1 posts ante $30.00, MP posts ante $30.00, MP+1 posts ante $30.00, Hero posts ante $30.00, LP posts ante $30.00, CO posts ante $30.00, BTN posts ante $30.00, SB posts SB $125.00, BB posts BB $250.00

    Pre Flop: (pot: $675.00) Hero has

    UTG calls $250.00, fold, fold, MP+1 raises to $1,326.00 and is all-in, Hero raises to $2,500.00

    Turek non turbo zostało 30-40 ( nie pamiętam dokładnie ) luda z ~140. Sytuacja wygląda tak. Shovujący short rozdanie wcześniej podwoił mnie po flipie AI pre, dlatego sądzę, że jest stiltowany i ma tam spokojnie 50% rangu ( jak nie więcej ). Na limpującego UTG mam 17 rąk tylko - grał 18/6. Jego limp z UTG odczytuje jako 22-88, Axs, jakieś średnie do wysokich sc. Raczej nie spodziewam się trapowania premiuma i sądzę że do rozsądnego raisa to co tam trzyma wyrzuca. Jeśli dostane jednak od niego 4bet shova to zamierzam się złożyć ( te z tyłu ze względu na pot odsy będę musiał sprawdzać ).
    No i teraz pytanie o sizing. Czy tak jak zagrałem jest ok? I ogólnie - czy w tym spocie z taką ręką jest sens rzeźbić?

    Edit:
    A jeszcze co ważne ogólnie grałem 15/11 i miałem image dosyć murkowaty co dodatkowo wpływa na moją korzyść w tym spocie tzn nie spodziewam się 4bet shovowania light.
    Ostatnio edytowane przez orlos2001 ; 20-02-2011 o 23:50 Powód: Image

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    podbij do 2402, nie ma sensu oddawać 100 żetonów więcej jeśli UTG shipnie

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    podbij do 2402, nie ma sensu oddawać 100 żetonów więcej jeśli UTG shipnie
    Imo fold albo AI a tak jak uczniak mówi to co rboicie jak wam wbije AI limper a wy zainwestujecie 1/3stacka i bedziecie musieli callowac z 66?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    przeciez napisał, czytałeś?:

    Jego limp z UTG odczytuje jako 22-88, Axs, jakieś średnie do wysokich sc. Raczej nie spodziewam się trapowania premiuma i sądzę że do rozsądnego raisa to co tam trzyma wyrzuca. Jeśli dostane jednak od niego 4bet shova to zamierzam się złożyć

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Troche nieciekawie wyglada to, ze jeszcze 5 osob po tobie zagrywa (+ limper), ja bym chyba jednak odpuscil glownie z tego powodu. Jeżeli już raisować, to sam nie wiem, jakoś nie lubie oddawać 1/3 stacka i foldować, chyba jednak wsunąłbym allina.

  6. #6
    Uwagi do rozegrania skłoniły mnie do uściślenia i przeliczenia paru rzeczy.

    Po pierwsze zakładam że UTG jeśli będzie robił shova to tylko z trapowanym top pocketami (JJ+). AK, AQ odrzucam z jego rangu ze wzgledu na to że wydaje mi się mało prawdopodobne żeby to open limpowal. Z takim rangem nie mam pot odsow nawet po wcześniejszym wrzuceniu 1/3 stacka więc dlatego w takim przypadku chce to foldować.
    Teraz pytanie tylko jak często UTG będzie się odwijał shovem. Zakładam, że jeżeli tak samo gra tu zakres 22-88 Axs, sc i trapuje z JJ+ to będzie to jakieś 10%. Czyli statystycznie jesteśmy na takiej akcji 250 chipsów w plecy.
    Looknijmy jeszcze co się dzieje z tyłu. Zakładam, że dostane shova od zakresu AKo, AQs+, TT+ ( 4% ) od każdego left to act. Do shova porównywalnego do mnie stacka na SB też się złożę ( 4% z 2500 = -100 ). Pozostałe z bólem ale ze względu na pot odsy musze calnać. Są 4 stacki - uśredniając je na 4 identyczne wychodzi, że dostane call z 16% prawdopodobieństwem od stacka 4500 ( dla uproszczenia zakładam że będzie co najwyżej 1 call ). Z wyliczeń z wychodzi mi że będę na tym jakiś -1000 * 16% = -160 chipsów.
    Ogólnie zatem licząc niekorzystne scenariusze jestem 250 + 100 + 160 = 510 chipsów w plecy.
    I teraz czy to posunięcie jest EV+ zależy od tego jak wygląda sytuacja gdy wszyscy foldują i mamy SD z shortem. Tak naprawdę zakres który podałem ( 50% ) w pierwszym poście jest nieco na oko. W trakcie gry założyłem, że koleś jest stiltowany i pushuje ATC, na zasadzie double up or nothing. Nad takim rangem mam 27% edga czyli średnio 960 chipsów do przodu. Taka sytuacja zajdzie w 70% przypadków ( odpadają sytuacje wymienione wyżej ) czyli statystycznie 670 chipsów do przodu.
    Suma sumarum wychodzi 670-510 = 160 na plusie, czyli praktycznie break even. Tyle, że przy dosyć brzegowych założeniach co do częstotliwości push-ów UTG i rangu shorta. Finalnie zatem powinien to być pewnie fold. Ale jeśli już się tu bawić w raise to tak jak napisał Uczniak mniej bo co prawda EV zagrania to jakoś dramatycznie nie zmieni ale w konkretnej realizacji mam w razie czego te 100 chipsów oszczędzone

    W każdym bądź razie dobrze, że to rozdanie tu zapostowałem bo w trakcie gry znając wynik wydawało mi się, że rozegrane jest to EV+, a pod wpływem waszych uwag nieco zmieniłem zdanie.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Nie lepiej zagrać fold z tym po prostu i nie levelować UTG grając mega close spoty często EV-. A zakładanie że twojego raisa za 10bb nie calnie też jest weak, bo skoro jest graczem limpującym z utg zakres który podałeś to może robić calla nawet i z tym sc. Wtedy masz flopa 29Q 2 trefle i płaczesz że straciłeś 1.3 żetonów albo lepiej cbetujesz i tracisz ALL.

  8. #8
    Tzn w przypadku opcji call poddaje pule na flopie chyba, że trafiłem set-a. Nie wiem w sumie na ile villian był ogarnięty ale jeśli miał zamiar callować za 1/3 stacka z sc to pewnie z zamiarem mocnego betu/shipovania any flop - nie jestem do końca pewien czy koleś byłby do tego zdolny ( poza tym i tak ma SD z shortem więc wydaje mi się to jeszcze mniej prawdopodobne i zapewne jest to zagranie EV- z jego strony ). No ale jeśli dawać jakieś % na opcję call to w sumie faktycznie moje zagranie wyjdzie EV-.
    Ostatnio edytowane przez orlos2001 ; 22-02-2011 o 14:17