Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Chciałbym w tym roku wyrobić sobie ten status na pokerstars, w związku z tym mam pare pytań, mianowicie.

    Czy to prawda że Supernova daje 4800$ z bonusów i stellarów? Jeśli nie to ile daje?

    Gram 12 stołów na raz na 2 monitorach 24 calowych, sng 45man za 27$ mieszane z 38$(póki co shoty). Zakładam że możliwe jest wyrobienie tego statusu (;D) ile w paktyce powinienem grać jak rozkładać sesje (jestem studentem i w cale nie mam dużo czasu na granie) Jak rozłożyć to sobie w miesiacach żeby nie stać pod presja robienia 30k pktów w grudniu.

    Jakich swingów moge się spodziewać i jaki brm stosować, na chwile obecna mam 200bi, czy to wystarczy spokojnie?

    Inne rady od doświadczonych graczy, na co powinienem zwracać uwagę.

    Czy w ogóle opłaca się wyrabiać?

    Czy powinienem zwiększyć ilość granych jednocześnie stołów, granie na rakeback w moim wykonaniu odpada.
    Ostatnio edytowane przez Jakub W. ; 19-02-2011 o 18:45

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2011
    Przegląda
    Mysłowice/Wrocław
    Posty
    6
    Czesc Jakub .Tak to prawda jest mnostwo bonusów i posiadanie Sp jest jak najbardziej opłacalne jest to bardzo duzy reakback,lecz ja popełniłem bład grajac na siłe,majac słaby dzien siadałem to stołów i grałem SNg,żeby zbliżyc sie to statusu co pod koniec roku poskutkowało bardzo duzym dowsingiem i poniosłem duze straty,wiec proponuje nie grac na siłe graj wtedy kiedy masz na to czas i ochote a zbiegiem czasu supernova sama przyjdzie .Graj dla siebie po kilku miesiacach zobaczysz czy dla Ciebie granie własnie tych sng jest opłacalne.pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Wedlug mnie granie pod status powinno sie robic gdy grajac normalna swoja ilosc dziennie/miesiecznie wychodzi nam rocznie przynajmniej 120% zakaldanej potrzebnej ilosci VPP

    Granie na styku mija sie z celem - powoduje presje i granie na ilosc przy duzym spadku jakosci oraz skupianie sie na biciu VPP i zapewne duzo sesji na autopilocie

    Lepiej wtedy porpacowac nad swoaj gra przeniesc sie stawke wyzej lub popracowac nad ogranianiem wiekszej ilsoci table na raz i jesli wtedy mamy ok wyniki to niejako pzy okazji wyrobic SN

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Zrobić warto, ale nie na siłę. Grając 12 stołów 27ek powinieneś rozegrać około 200 sesji po około 3-4 godziny. Dorzucając 38ki wychodzi jeszcze mniej.

  5. #5
    Tak się składa, że ja też planowałem (a właściwie nadal planuję) w tym roku zrobić SN na 45os sitach (mówimy oczywiście o turbo?), tylko że ja na $12

    Na $27 i $38 to powinieneś chyba spokojnie dać radę, bez większego grindowania grając 12 stołów, sam tyle gram. Główna zasada tak jak pisali poprzednicy, to przez cały czas pamiętać że SN nie jest celem samym w sobie, a tylko dodatkiem i cały czas priorytetem jest profitowa gra, jeśli z jakiegoś powodu warunki nie sprzyjają grze (zmęczenie, tilt itd) to lepiej dać sobie tego dnia spokój i wrócić do gry wypoczętym i skoncentrowanym. Jedynym wyjątkiem może być grudzień, gdy do SN będzie brakowało kilku-kilkunastu tysięcy VPP, wtedy można zacząć kalkulować, czy nie opłaca nam się grać nawet pod wpływem zmęczenia. Różnica między platyną a SN to ok 100bi na $27, więc trzeba to sobie wtedy indywidualnie przeliczyć.

    Nie ukrywam, że w moim wypadku może skończyć się tak, że w połowie roku albo przejdę na $27 albo zrezygnuję z SN, ale na razie nadal łudzę się, że po zakończeniu gry w lidze paradise z końcem kwietnia nadal będę miał czas nadrobić zaległości. Na razie zrobiłem w tym roku ok 8k VPP...

    Pamiętasz jeszcze grę na $12? Jak duża jest różnica w umiejętnościach graczy na $12 i $27, jak mniej więcej wyglądało Twoje roi na obu limitach?
    Ja przechodząc z $6.5 na $12 zauważyłem bardziej różnicę w stylu gry niż w samym poziomie, na $6.5 co prawda mniej się trzeba było wysilać na roi 15% niż na $12 na roi 10%, ale jest to nadal w miarę bezpieczny margines od break even i zastanawiam się na ile odległa może być dla mnie perspektywa gry na $27, nie licząc oczywiście uzbierania 200bi na ten limit.
    Na razie nie stać mnie na shoty, bo większość profitów przeznaczam na co innego niż budowanie rolla, a poza tym zrobiło mi się na tyle wygodnie na $12, że trochę z niechęcią patrzę na perspektywę walki o każdego dolara na wyższym limicie, zwłaszcza że tam jak przywita mnie downswing to będę się 2 miechy zbierał na niższym limicie

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez Andrzejeczke Zobacz posta
    Różnica między platyną a SN to ok 100bi na $27, więc trzeba to sobie wtedy indywidualnie przeliczyć.
    Różnica jest większa jeżeli weźmiesz pod uwagę szybsze zbieranie punktów w przyszłym roku.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Andrzejeczke Zobacz posta
    Pamiętasz jeszcze grę na $12? Jak duża jest różnica w umiejętnościach graczy na $12 i $27, jak mniej więcej wyglądało Twoje roi na obu limitach?
    Ja przechodząc z $6.5 na $12 zauważyłem bardziej różnicę w stylu gry niż w samym poziomie, na $6.5 co prawda mniej się trzeba było wysilać na roi 15% niż na $12 na roi 10%, ale jest to nadal w miarę bezpieczny margines od break even i zastanawiam się na ile odległa może być dla mnie perspektywa gry na $27, nie licząc oczywiście uzbierania 200bi na ten limit.
    Na razie nie stać mnie na shoty, bo większość profitów przeznaczam na co innego niż budowanie rolla, a poza tym zrobiło mi się na tyle wygodnie na $12, że trochę z niechęcią patrzę na perspektywę walki o każdego dolara na wyższym limicie, zwłaszcza że tam jak przywita mnie downswing to będę się 2 miechy zbierał na niższym limicie
    Siema, dzięki za odpowiedzi. Andrzejeczke co do różnicy poziomu na 12$ sng i 27$+ to muszę Cię zmartwić bo dużo trudniej jest ogrywać SNE niż bronzi stara, To że jest regowo nie oznacza że nie da sie wygrywać ale nawet gracze jak "simiakos", top reg tych stawek potrafi czasem zagrać nieszablonowo. Większość graczy gra typowego ABC ICM i ich E%- odpadanie w early jest z przedziału 7-9%. Co do roi to nie powiem Ci dokładnie bo HM nie rozróżnia poprawnie turniejów 180os i 45os a ja grałem sporo 180tek turbo za 12$ i aktualnie mam roi z limitu 12$ 55%. Pogdybać jednak mogę i jeżeli masz 20% na 45 za 12$ to grasz bardzo dobrze (mówie o dużej próbce). Zawsze mnie na tym forum rugają że zawyżam roi na limity ale ja chcę w long lonk runie mieć na tych 27$ i 38$ minimum 15%. A i jak chcesz to napisz na pma możemy pogadać o tym więcej.

    PS. W sumie na 27$ widuję większych idiotów niż na 12 ale na 27 jest masa dobrych regow wiec to raczej nie pociesza.

  8. #8
    Nie no, na $12 jest sporo SN, prawie każdy reg to właśnie SN jest.
    Co do roi, to rzeczywiście chyba zawyżasz, ja na $12 robię 10% i większość regów w tych granicach oscyluje, 15% to podejrzewam żaden na dłuższą metę nie przekracza, więc tym bardziej w 20% na $27 nie chce mi się wierzyć
    Nie musisz mieć trackera żeby to sprawdzić z wyłączeniem 45os, wystarczy że podasz nicka, chyba że to tajemnica


    @kleopl
    nie liczyłem, tylko tak na strzelałem z tym $2.7k, ale wychodzi chyba nawet mniej przy założeniu wyrabiania 100k VPP, SN to tak naprawdę głównie te FPP szybciej naliczane, a na nich zarobi się tylko $1.6k więcej na SN niż na platynie, nie wiem czy w takim wypadku ta różnica wynosi więc aż $2.7k

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Andrzejeczke Zobacz posta
    Nie musisz mieć trackera żeby to sprawdzić z wyłączeniem 45os, wystarczy że podasz nicka, chyba że to tajemnica
    Opt Out from Search

    Cytat Zamieszczone przez Andrzejeczke Zobacz posta
    Nie no, na $12 jest sporo SN, prawie każdy reg to właśnie SN jest.
    No nie przesadzaj SNych jest tam średnio 3 na turniej, goldow i platinum jest duzo to fakt, ale to nie zawsze oznacze że ktoś jest dobrym regiem.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Jeszcze bierzcie pod uwage ze starsy analizuja sng w celu obizenia rake