Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4
    Nęka mnie jedna gra z dzisiaj i totalnie nie wiem jakie jest poprawne zagranie. Mianowicie:

    Turniej SNG 9 osób.
    Seat 1: SB(1,500)
    Seat 2: BB(995)
    Seat 3: UTG (1,500)
    Seat 4: UTG+1 (1,500)
    Seat 5: MP (1,500)
    Seat 6: HERO (1,570)
    Seat 7: (1,500)
    Seat 8: (1,500)
    Seat 9: (1,500)
    SBposts the small blind of 25
    BBposts the big blind of 50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [Ah Kc]
    fold
    fold
    fold
    Hero raises to 150
    fold
    fold
    fold
    fold
    BB call
    *** FLOP *** [Qc 6c 8c] POT (325)
    BB checks
    HERO bet 180 POT (505)
    BB push all-in 995 POT (1500)
    Hero ??

    Może wrzucę własny tok rozumowania a potem najwyżej dostane baty ;p
    Ja to widzę tak. Koszt calla to 815 do puli 1500. Według pokerstove
    szanse na zwycięstwo przeciwko wszystkim tym co nas bije czyli: 88,66,86,Q6,Q8 to
    34.192% Hero do
    65.808%
    szanse na zwycięstwo przeciwko kartą z która taki check-raise jest prawdopodobny to: KQ,QJ,T9,97
    61.593% Hero do
    38.407%
    Czyli call wydaje mi się dobry ale tu włączyło mi się moje myślenie ,że przecież mamy początek turnieju i mogę odpaść jak fish na 9miejscua do tego mam jeszcze tylko króla w tym kolorze co czyni nie takim pewnym moje dobieranie i spasowałem zostawiając przed sobą 1120żetonów. Z tego co zaobserwowałem później to typ grał raczej loose i odpadł gdzieś na 5-6miejscu. Dodam ,że zająłem 2gie miejsce i troszkę mi to poprawia myślenie o tej sytuacji no ale ciekawi mnie czy jest tu jedna konkretna odpowiedź i czy mój fold to słabe zagranie. Z góry dzięki

  2. #2
    Coś jest pochrzanione se stackami.
    Jakie stawki? Turniej non-turbo? Jeśli to trzeci poziom blindów to coś już o villainie powinieneś wiedzieć. Czy on tu callnie 86 czy Q6, Q8 z BB? Nie sądzę.
    Nie jestem mistrzem od zabawy zakresami ale dlaczego wykluczasz u niego Ax? Przecież każdy As trefl (oprócz AA, AK i może AQ) jest jak najbardziej w jego zakresie.
    Może komuś by się chciało ustawić jakiś sensowny zakres villaina i pokazać jak to matematycznie wygląda? Bo na moim lipnym free-calculatorze wychodzi, że jesteśmy dosyć mocno z tyłu.

    "Dodam ,że zająłem 2gie miejsce i troszkę mi to poprawia myślenie o tej sytuacji" błąd w myśleniu

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Dla mnie fold.
    Tym bardziej skoro twierdzisz, ze nie masz o przeciwniku zadnych informacji. A skoro tak, to juz mogl miec ten kolor, tak samo dobrze jak mogl nie miec absolkutnie nic.
    Nie wiem tez na jakiej podstawie "wywnioskowales" ten zakres dla niego

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Pamietaj że jeżeli equity masz 65% to aby było poprawnie icm muszisz miec sporo lepsze odsy np. 25%.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    ja mysle ze w turnieju sng ( turbo ????? ) jest to dosyc latwy call

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4
    Turniej o normalnej strukturze rozgrywany na platformie FTP. Nie gram turbo z racji tego ,że większy profit mam na non-turbo.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Typ nie musi mieć żadnej ręki, liczy, że bez koloru/Ac/seta zrzucisz wszystko.
    Chociaż z drugiej strony wygląda to na mini seta.
    specjaliści od sng na bank wiedzą dobrze co tu się robi i niekoniecznie mogą chcieć tak łatwo sprzedać radę