Zobacz wyniki ankiety: Ktory wzór liczenia punktow jest waszym zdaniem was lepszy?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Obecny wzór

    2 50.00%
  • Nowy

    2 50.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 135
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Mnie ten algorytm się podoba (bonusy też) - poza tylko jedną kwestią. Od miejsc 25 do 9 różnica między graczami jest cały czas taka sama (1,2 punkta).
    Może uda nam się razem coś do tego wymyślić, aby każde kolejne miejsce miało jednak jakiekolwiek znaczenie, bo teraz ma dopiero od 8 miejsca.

    Nie zmienię zdania, na temat tego, że algorytmy z użyciem logarytmów są lepsze niż takie, ale możemy imo zagrać 1 sezon według innych wzorów - nie mogę tylko ręczyć za to jakie będą wyniki (innymi słowy - nie biorę za to odpowiedzialności jak do teraz). Jeśli eksperyment się powiedzie, to zostawimy na kolejne sezony.

    Skonio przydałaby się sonda w tym temacie - czy chcemy eksperymentu. Jeśli gracze chcą, to mamy parę dni na wymyślenie i uzgodnienie wzoru (ewentualna modyfikacja tego zaproponowanego przez Legacyego). Myślę, że przez parę dni coś razem wymyślimy.
    Ostatnio edytowane przez Cain ; 17-02-2011 o 09:33

  2. #12
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    Wiec i ja sie wypowiem.Gramy wedlug wzoru jakim gra wiekszosc lig (albo bardzo podobny maja).Tez mi sie nie podoba bardzo nie duza roznica miedzy ostatnim miejscem a przykladowo 10.Teraz pytanie do was przypomne wam pierwszy i chyba bodajze 2 sezon ligi.Mielismy wzor dokladnie taki jak Legacy przedstawil powyzej,z ta tylko roznica ze kazde kolejne miejsce bylo o 1 pkt wiecej a nie jak powyzej o 1,2.Zmienilismy ten wzor bo ludzia nie odpowiadaly zbyt duze roznice miedzy miejscami.Teraz mamy taki sam problem tylko w odwrotna strone.Jezeli chcecie mozemy wrocic do starego wzoru.

    Ostatnie miejsce zdobywa jeden pkt,kolejne 2, , 4 , 5, 6, 7....I tak do stolo finałowego tak już różnice są większe I - 20 pkt, II - 16 pkt, III - 12 pkt, IV - 10, V - 8, VI - 6, VII - 4, VIII - 2.Mi ten system pasował bo nie zdążyło mi się nie być w mastersie .Wiec zastanówcie się możemy przyjąć ,ze w sondzie nowy wzór to ten wiec jak ktoś go popiera niech glosuje śmiało.Do wtorku mamy czas.Możemy tak zagrać sezon i zobaczymy jak będzie ,bo bez sensu byście się cały czas spierali.Ale jestem pewien ,ze komos coś na pewno nie będzie się podobać,bo z takiej przyczyny kiedyś zmieniliśmy ten wzór na obecny.
    Zapraszam do glosowania w sondzie.

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Właśnie o to chodzi - jeśli różnice między miejscami są dokładnie takie same (sezon 1 i 2 albo wzór Legacyego) to prowadzi to do tego, o czym pisał skonio.
    Też dobrze pamiętam jak były narzekania na tamten wzór.

    Więc tym razem ja powiem tak jak Legacy - nie podoba mi się ten pomysł i nie będę na niego głosował, ale jestem skłonny zagrać sezon eksperymentalnie.
    Musi to być jednak decyzja większości, aby potem nie było narzekań, że nie gra się w mastersie.

    Mniej więcej można to opisać tak - do masters będą dostawać się regularni gracze, zajmujący 6-8 miejsca na FT, a nie dostanie się ktoś, kto przykładowo 2-3 razy wygrał, ale w 3-4 turniejach odpadł po bad beacie na początku turnieju... Tak było w sezonach 1 i 2...
    Ostatnio edytowane przez Cain ; 17-02-2011 o 10:07

  4. #14
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    Jóź sobie przypomniałem dlaczego zmieniliśmy ten wzór na obecny.Bo przykladowo jeżeli w turnieju zagrało 25 osób i ktoś wygrał dostawał pewna ilość pkt.Natomiast jeżeli tydzień później było 45 osób osoba ,która wygrała dostawała dużo więcej pkt.Według mnie jest to sprawiedliwe bo ciężej ograć 45 osób niż 25.Ale z tego powodu ten wzór został zmieniony .

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2010
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    7
    takie totalnie fishowskie pytanie: nie może punktować tylko 10 najlepszych ?? ja przychodząc pograć tylko dla rozrywki i to nie regularnie nie powinienem być wogóle liczony w punktacji, w jakiś sposób wkońcu moja obecność czy osób mi podobnych rzutuje na punktacje osób liczących się w turniejach.

  6. #16
    Nie, ten pomysł jest zupełnie idiotyczny :].

  7. #17
    Idiotyczny w kontekście dyskusji, bo zupełnie oderwany od rzeczywistości.

    Choć idiotyczny to złe słowo, bardziej pasuje niefortunny.
    Ostatnio edytowane przez N4kai ; 17-02-2011 o 12:44

  8. #18
    Dołączył
    Nov 2010
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    7
    brak ustalonego wzoru na 8 sezon, daje możliwość wrzucenia innych opcji mimo ich braku w ankiecie
    btw trudno jest rozmawiać o 8 sezonie w temacie z 7 :P

  9. #19
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Najbardziej klarowny regulamin jak znalazłem w okolicy - wynika to pewnie z ich dłuższego niż nasze doświadczenia:

    Regulamin naszych turniejów

    Z ciekawostek, które tam znalazłem i proponowałbym "zapożyczyć do nas" jeśli oczywiście Katowice nie mają nic przeciwko:

    1) Gracz ma obowiązek betować NUTSa na river gdy zagrywa jako ostatni.

    2) Gdy gracz już po zgarnięciu puli pokaże jedną kartę lub obie któremukolwiek z innych graczy, musi pokazać tą lub te karty wszystkim osobą siedzącym przy jego stole

    3) Wrzucenie więcej niż jednego żetonu o wyższym łącznym nominale od poprzedniego zakładu jest uznawane za podbicie.

    A dla porównania do naszych zasad (starych i nowych już omówionych i ustalonych):

    Grają 10 turniejów - do Masters dostaje się 8 osób:

    "Kryterium kwalifikacji to suma uzyskanych punktów maksymalnie z 7 rozgrywek. Dla zawodników którzy rozegrają 8, 9 lub 10 turniejów sumę utworzy 7 najlepszych not (odpowiednio 1, 2 lub 3 najgorsza zostanie odrzucona) Dla reszty będzie to całkowita suma z liczby spotkań bez odrzucania."

  10. #20
    Imo pkt 1. jest, i tu zdecydowanie pasuje to słowo, idiotyczny, co było widać na tegorocznym WSOPie - przynajmniej wg mnie, bo nie widzę powodu by ktokolwiek lub cokolwiek miało ingerować w linię jaką wybieram w danym rozdaniu. : >

    Pkt 2. jak najbardziej (choć AFAIK powinno być 'tę' kartę), co do 3. nie mam zdania.

    Od siebie dodałbym to: "Żetony o najwyższym nominale zawsze należy trzymać z przodu stacka (tak by były widoczne dla każdego gracza)", bo ja rozumiem, że niektórzy nie rozumieją jaki wpływ ma stack przeciwnika na moją decyzję, ale TBH nie widzę powodu by musieć to im tłumaczyć.

    Zastanawia mnie ten pkt:" Pokazanie jednej lub dwóch kart własnych jest jednoznaczne z foldem". Bo nierzadko zdarza się, że ktoś odwróci swoje karty przy 'trudnej' decyzji na river i mimochodem inni gracze to komentują, a automatycznie zwrócenie im uwagi po pierwsze ma miejsce po fakcie, a po drugie może wpłynąć na postrzeganie mojej ręki i tego czy chce by przeciwnik sprawdził/spasował.

    Chyba tyle, bo reszta wydaje mi się raczej zbyt małostkowa i potencjalnie utrudniająca życie.