Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Seat 1: Hero ($99.20)
    Seat 2: WasiNeva555 ($69.40)
    Seat 3: Yakcm ($240.75)
    Seat 4: MATUBIENVU ($160.30)
    Seat 5: sceptick1 ($100)
    Seat 7: pillepallest ($45.20)
    Seat 8: Tiger_Mask ($98.50)
    Seat 9: xKein_Planx ($164.05)
    Seat 10: bencze72 ($99.50)
    Hero posts small blind ($0.50)
    WasiNeva555 posts big blind ($1)
    ---
    Dealing pocket cards
    Dealing to Hero: [Ah, Ac]
    Yakcm raises $3 to $3
    MATUBIENVU folds
    sceptick1 folds
    pillepallest folds
    Tiger_Mask folds
    xKein_Planx folds
    bencze72 folds
    Hero raises $11.50 to $12
    WasiNeva555 folds
    Yakcm calls $9
    --- Dealing flop [Qh, Kh, Td]
    Hero bets $18
    Yakcm calls $18
    --- Dealing turn [8c]
    Hero ???

    Villain 14/10/2.4, 3b 2.8%, fold to 3b 51%, fold to cbet in 3b pots 60%
    Na turnie mamy lekko ponad pot size bet...

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    ja bym określił jego range na TT+/AK, i zagrał pewnie jakoś 28/call na turnie. jeżeli on ponownie tylko sprawdzi to chyba push any river, zakładam że seta pushnal by najdalej na turnie dla pełnego value od drawow. natomiast nie powiem zebym jakos chetnie sie stackowal, sytuacja kijowa i marginalna at best, ale nie do odpuszczenia raczej.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Dlaczego cbet flop?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    1) dla value
    2) bo nie bardzo da się co innego zagrać

    co proponujesz alternatywnie? c/c flop c/f turn? bo chyba nie c/r flop?

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Cbet flop imo 100%, bo wszystko inne jest 5x klopotliwe
    Na turnie powaznie zastanawialem sie nad c/f... Jakos nie widze tu realnej szansy na bycie ahead, bijemy tylko AK i JJ. No ale znowu c/f jest bardzo weaak. FML

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Skoro cbet flop jest for value to jak oceniasz zakres, z którym villain będzie kontynuował po twoim becie?
    Same stwierdzenia, że cbet flop jest for value i że wszystko inne jest kłopotliwe to chyba nie najlepsze rozwiązanie problemu. Wszak w pokerze nie chodzi o to żeby postępować tak jak nie jest kłopotliwie tylko tak jak jest najlepiej.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    vs TT+/AK/AQs mamy 58%
    vs JJ+/AK mamy 61%
    ba, nawet vs QQ+/AK mamy 54%

    wyobrażasz sobie węższy zakres kontynuacji? i jaką proponujesz Leszku alternatywę spytam po raz kolejny bo aż jestem ciekaw

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    vs TT+/AK/AQs mamy 58%
    vs JJ+/AK mamy 61%
    ba, nawet vs QQ+/AK mamy 54%

    wyobrażasz sobie węższy zakres kontynuacji? i jaką proponujesz Leszku alternatywę spytam po raz kolejny bo aż jestem ciekaw
    No wlasnie tez sie zdziwilem ta statystyka, ale okazuje sie, ze kluczowe sa detale. Nawet jak jestesmy z tylu dalej mamy szanse trafic seta, strita i backdoor flusha. Na flopie KQx, x<T i bez 2 kierow/trefli zostalby juz tylko set i chyba juz bysmy byli po drugiej stronie.

    BTW: Moim zdaniem przy takich ststach jego zakres to TT+/AK albo JJ+/AK. Tacy raczej nie dorzucaja z AQ do 4x reraise z SB.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Niestety im dłużej myślę nad tym rozdaniem tym bardziej nie jestem pewien jaka linia jest tutaj najlepsza.
    Flop jest z gatunku tych, które super mocno trafiają w twój zakres. Właśnie z tego względu trudno mi sobie wyobrazić żebyś został sprawdzony tutaj przez kilka ulic/ przebity post flop przez jakąkolwiek gorszą rękę niż AA. Zależnie od tego jak dobry jest villain stawiam, że znajdzie przycisk fold dla swojego AK najpóźniej na turn. Chyba starałbym się w tej sytuacji tanio dojśc do showdown. Skoro nie widzę wielu gorszych rąk, od których mogę dostać value, to będę underrepował swoją rękę i rozgrywał ją pasywnie. W ten sposób nie stracę value od AK, które na pewno zabetuje co najmniej 1 ulicę, o ile nie 2 vs check. Jeśli daję villainowi kredyt na jego range z utg to prawdopodobnie gram c/call flop i c/fold turn.

  10. #10
    Vs ten typ przeciwnika, lubię linie cbet flop, check turn i teraz:

    a) przeciwnik robi check behind to na blankowym riverze shipuje to.
    b) przeciwnik robi stnd bet na turnie, to ja ch/r AI for value.

    Istnieją jednak regowie vs którzy gram check/fold flop.