Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: AA nl10

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Villain solidny wygrywający reg 22/14 400 rąk. Napisze co myslałem i jestem otwarty na ewentualne wskazówki jak wyciagnąc max value. Bo chyba tutaj mogłem wyciągnąc więcej.

    Seat 3 is the button
    Seat 1: Roocius ( $10.10 USD )
    Seat 2: vinterindian ( $13.84 USD )
    Seat 3: HERO ( $16.52 USD )
    Seat 4: i7c ( $10.10 USD )
    Seat 5: ISleepAllDay ( $9.55 USD )
    Seat 6: Pretzel ( $10.00 USD )
    i7c posts small blind [$0.05 USD].
    ISleepAllDay posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    Pretzel folds
    Roocius folds
    vinterindian raises [$0.30 USD]
    HERO raises [$1.10 USD]
    i7c folds
    ISleepAllDay folds
    vinterindian calls [$0.80 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    vinterindian checks
    HERO bets [$1.50 USD]
    vinterindian calls [$1.50 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    vinterindian checks
    HEROr checks
    ** Dealing River ** [ ]
    vinterindian bets [$2.90 USD]
    HERO calls [$2.90 USD]
    vinterindian shows [, ]
    HERO shows [, ]
    HERO wins $10.60 USD from main pot

    Jesteśmy troche deep więc chciałem troche mocniej podbić, ale po pierwsze nie chciałem go wurzucać. Po drugie liczyłem że przez bycie deep może zakombinowac 4 betem licząc na fold.
    Gra insta call i obstawiam go na 22-qq, do tego może aq i ak. Na tym flopie byłem gotów sie stackować, jednak villain gra check/call. Seta raczej powinien raisować, choć biorę pod uwage że może grać slowplay. Turn to T i tutaj uznałem że wyrzuci wszystko prócz QQ(które raczej zagrałby check raise flop) i może JJ(choć to mógłby wyrzucić ). Jednoczesnie uznałem że może zabetowac na river wszytko to co tutaj wyrzucam, uznając że mam AK AQ(oczywiscie pewnie jesli cos wyzszego spadnie to zagra check/ fold jesli ma srednią pare). Generalnie to uznałem że to value co dostałbym betując turn, dostanei tak grając call river
    Generalnie uznałem ża warto zagrac check i dac mu zabetować, bo value od słabszych układów mam thin. River to bet troche ponad pół pot. Widze zaslowaplajowane sety i chęć gry check/raise turn. Widze także inne pary z jego range. Mój raise river wyglądałby raczej mocno więc gram call.
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 11-02-2011 o 16:28

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Well played sir. Zgadzam się z Twoją oceną jego range. Akurat w tym przypadku ma JJ, więc być może wyciągnąłbyś od niego 3 ulice wartości (jeśli uważa, że możesz grać bet, bet, bet mając 88 lub 99), ale to bardzo optymistyczna wersja. Patrząc obiektywie, to więcej niż zarobiłeś w tym rozdaniu nie wyciągniesz od takiego rega. Dodatkowo uważam, że lepiej jest grać właśnie tak jak Ty (czyli bet, check, bet), gdyż ta linia wygląda znacznie mniej wiarygodnie i na river możesz też dostać call (albo lead bet) od 77-99. Dziwię się, że villain nie zabetował rivera for value prawdę mówiąc. Podsumowując, ja bym powiedział, że zagrane optymalnie vs jego range

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    2 pytania:
    1 - jak w takiej sytuacji grałbyś swoje unpaired hands począwszy od flopa przez turn i river?
    2 - dlaczego call river jest lepszy niż raise?

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No właśnie zabetował river, a ja zagrałem call. Tutaj własnie sie zastanawiam czy nie straciłem value, bo mogłem zagrać raise.
    Wskoczył nastepny post w miedzyczasie.
    1 Zagrałbym bet flop, check turn na 100%.
    2 To własnie mi po głowie chodzi. Uznałem że value od słabszej reki nie dostane. Fold na pewno bym nie zagrał nawet jesli bym dostał al in do mojego minimalnego raise
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 11-02-2011 o 17:39

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Więc obstawiasz jego range głównie na pocket parki po tym jak sprawdził ciebie na flopie. Jednak mając AA na turn nie chcesz betować, bo sądzisz, że wyrzuci swoje pocket parki. Dlaczego w takim razie nie chcesz betować turn z nietrafionym AK skoro uważasz, że jest dużo made hands, które się zrzucą do drugiego beta?

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Bety 1/2 turn i river. Będzie callować praktycznie wszystkie parki.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Więc obstawiasz jego range głównie na pocket parki po tym jak sprawdził ciebie na flopie. Jednak mając AA na turn nie chcesz betować, bo sądzisz, że wyrzuci swoje pocket parki. Dlaczego w takim razie nie chcesz betować turn z nietrafionym AK skoro uważasz, że jest dużo made hands, które się zrzucą do drugiego beta?
    To dobre pytanie. Gram kartami chyba

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie no widać po założonym wątku, że rozkminiasz podczas ręki co typ może mieć także nie jest tak, że grasz tylko swoimi kartami. Tylko wydaje mi się, że dajesz może niektórym za dużo kredytu na foldowanie czegokolwiek "bo przecież wiadomo, że mam asy". Generalnie przycisk fold jest najbardziej znienawidzony przez praktycznie wszystkich graczy i trzeba to wykorzystywać. Gotowe mocne układy trafić jest dość trudno także warto zadbać o to żeby zostały jednak należycie opłacone - strata możliwej do uzyskania wartości przy gotowych układach to bardzo duży błąd.
    Także jeśli nawet rozumiem czek behind turn - nie obstawiasz villaina na gościa, który będzie stacją z każdą pocket parką vs twoje 3 bety i chcesz iść po value dopiero na river aby ukryć siłę swojej ręki - często w takiej sytuacji będziesz miał AK. Jednak jeśli zakres gościa to głównie pocket parki to czemu nie przebijać for value na river? Wtedy wchodzisz nieco w ten schemat "a tam pewnie gość ma AK i nie trafił swojego strita, przecież AA by betował na turn" i dajesz mu opcję na call nie tylko z JJ ale również z 88 ponieważ przy takich sytuacjach przycisk fold nagle staje się dla większości ludzi mikroskopijnych rozmiarów, aż trudno trafić myszką.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Bety 1/2 turn i river. Będzie callować praktycznie wszystkie parki.
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Jednak jeśli zakres gościa to głównie pocket parki to czemu nie przebijać for value na river? Wtedy wchodzisz nieco w ten schemat "a tam pewnie gość ma AK i nie trafił swojego strita, przecież AA by betował na turn" i dajesz mu opcję na call nie tylko z JJ ale również z 88
    Naprawdę sądzicie, że rozumiejący grę reg i na dodatek mający niemałą historię z hero da mu tutaj 3 ulice value z małymi pp albo będzie sprawdzał raise na river? Spróbujcie spojrzeć na rozdanie z perspektywy villaina mając w świadomości, że hero jest również reg TAG (zakładam, że tak jest ). Nigdy, przenigdy nie będzie sprawdzał 3 razy z pp =<99

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    No nie wiem czy 22/14 to jest taki zajebisty reg. To, że na próbce 400 rozdań jest na + nic nie znaczy.
    Na turnie pula 5$, załóżmy że betujesz 3$, albo 2.5$, zrzuci 55-QQ? Na river wtedy pula ok. 10$, bet 5$, zrzuci 88, 99, JJ, QQ? Ludzie nie lubią się zrzucać vs małe bety. Nawet jak callnie tylko z JJ/QQ, to zarabiamy jakieś 50bb więcej niż przy check turn call river.
    Co do raise river, to byłbym skłonny przyjąć taką linię jeśli wiedziałbym, że vilain nie jest strachliwy i zabetuje po naszym checku ręce gorsze niż to JJ.