Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: AA nl10

  1. #11
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Może nie jakiś super TAG reg, ale na pewno solidny skoro ma takie staty. Jeśli przyjmiemy, że villain myśli na 1 levelu, czyli gra tylko swoimi kartami, to nie zrzuci. Jeśli jest na 2 levelu, czyli mysli o zakresie przeciwnika, to wie, że hero przyjmując linię bet-bet-bet nigdy nie będzie miał tam gorzej niż Tx. Ja jednak uważam, że gra nie tylko swoimi kartami, więc zrzuci 100% niskich pp do takiej agresji imo. Zgodzę się ewentualnie co do QQ i moooże JJ.

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Naprawdę sądzicie, że rozumiejący grę reg i na dodatek mający niemałą historię z hero da mu tutaj 3 ulice value z małymi pp albo będzie sprawdzał raise na river? Spróbujcie spojrzeć na rozdanie z perspektywy villaina mając w świadomości, że hero jest również reg TAG (zakładam, że tak jest ). Nigdy, przenigdy nie będzie sprawdzał 3 razy z pp =<99
    Idąc tym tokiem rozumowania powinieneś 3 barrelować tutaj swój cały air range. Robisz tak?

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Przeciwko takiemu przeciwnikowi jestem w stanie to zrobić, przeciwko fishowi nigdy. Co nie oznacza, że zrobię to za każdym razem. Jeśli hero miałby air to uważam, że albo odpuszczamy na turnie (bo T jest tutaj praktycznie blankiem), albo blefujemy do końca aby zmusić go do wyrzucenia właśnie wszystkich małych/średnich pp. Gdyby taki villain sprawdził mój 3barrel blef na river, grając po drodze 3x c/c i pokazał mi 77-99, to robię sobię notatkę i eksploatuję niemiłosiernie w przyszłości. Ale to tylko teoria, bo moim zdaniem taki typ przeciwnika nigdy nie wrzuci całego stacka z taką ręką.
    Ostatnio edytowane przez prodigy99 ; 11-02-2011 o 22:24

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeśli faktycznie tak zrobisz to wszystko ok.

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Przeciwko takiemu przeciwnikowi jestem w stanie to zrobić, przeciwko fishowi nigdy. Co nie oznacza, że zrobię to za każdym razem. Jeśli hero miałby air to uważam, że albo odpuszczamy na turnie (bo T jest tutaj praktycznie blankiem), albo blefujemy do końca aby zmusić go do wyrzucenia właśnie wszystkich małych/średnich pp. Gdyby taki villain sprawdził mój 3barrel blef na river, grając po drodze 3x c/c i pokazał mi 77-99, to robię sobię notatkę i eksploatuję niemiłosiernie w przyszłości. Ale to tylko teoria, bo moim zdaniem taki typ przeciwnika nigdy nie wrzuci całego stacka z taką ręką.
    Z tym blankiem to bym nie przesadzal, bo spada draw i ja osobiscie kompletnie nie rozumiem puszczenia turna darmo. Troche juz kart zrobilo sie dla nas scary.
    A poza tym to chyba nie jest taki reg, bo jak juz wiedzial, ze jest z tylu to po co ten bet na river? Liczyl, ze Hero zrzuci?

    BTW: Hero przestanie puszczac turna gratis, jak mu kiedys villain w takiej sytuacji pokaze jakies AhKh, AhQh, ewentualnie jakies A4s, ktore mogloby byc dokladnie tak samo zagrane. No moze A4s to by wyrzucil pf, chociaz niekoniecznie.

  6. #16
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    2 slowa do prowadzacego = pyta z bula

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Górny Zobacz posta
    Z tym blankiem to bym nie przesadzal, bo spada draw i ja osobiscie kompletnie nie rozumiem puszczenia turna darmo. Troche juz kart zrobilo sie dla nas scary.
    A poza tym to chyba nie jest taki reg, bo jak juz wiedzial, ze jest z tylu to po co ten bet na river? Liczyl, ze Hero zrzuci?
    Trochę kart zrobiło się scary? Teraz to Ty chyba przesadzasz Tylko ewentualnie AhKh i AhQh tak jak napisałeś niżej, a to są jedynie dwie kombinacje. Tx taki villain nigdy nie będzie grał w 3betowanej puli oop, oczywiście z wyjątkiem TT. Jakie jeszcze ręce z jego zakresu trafia ten turn Twoim zdaniem?

    Villain oczywiście nie wiedział, że jest z tyłu, właśnie przez ten check behind na turnie. Myślał, że betuje for value, bo po przeczekanym turnie wygląda to jakby hero miał nietrafione overkarty lub niższe pary. Być może dałoby się jakimś małym raisem trochę więcej value wyciągnąć od JJ-QQ, ale wszystko niższe imo będzie foldował.

    Cytat Zamieszczone przez Górny Zobacz posta
    BTW: Hero przestanie puszczac turna gratis, jak mu kiedys villain w takiej sytuacji pokaze jakies AhKh, AhQh, ewentualnie jakies A4s, ktore mogloby byc dokladnie tak samo zagrane. No moze A4s to by wyrzucil pf, chociaz niekoniecznie.
    Zapominasz chyba, że villain gra 22/14, a nie 60/14. Co prawda 2Jacks nie podał jego fold to 3bet, ale domyślam się, że wszystko poniżej AJ, KQs będzie foldował do 3beta. Ze względu na brak pozycji może nawet to odpuścić.

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Skoro villain bardzo rzadko ma tutaj seta (musiałby zagrać bet/call z małą parką, slowplayować flop i leadować turn za tak niewielki sizing) to jasne jest, że ze swoim AA masz prawie zawsze najlepszą rękę na river. Zamiast rozkminiać czy gość jest na tyle dobry żeby zrzucić swoje JJ albo 88 czy cokolwiek innego po prostu daj mu szansę zrobić błąd i przebij. Nigdy nie zdarzyła ci się akcja, że robisz jakiś bet czy raise w jakiejś sytuacji i nagle sprawdzi ciebie gość na river z jakimś marginalnym układem a ty "kurwa, jak mógł mnie sprawdzić?".

  9. #19
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Trochę kart zrobiło się scary? Teraz to Ty chyba przesadzasz Tylko ewentualnie AhKh i AhQh tak jak napisałeś niżej, a to są jedynie dwie kombinacje. Tx taki villain nigdy nie będzie grał w 3betowanej puli oop, oczywiście z wyjątkiem TT. Jakie jeszcze ręce z jego zakresu trafia ten turn Twoim zdaniem?
    Turn nie trafia jeszcze nic . Moze trafic na river. Tutaj mozna miec duzo opinii na ten temat. Zgadzamy sie co do tego, ze hero stracil duzow value nie raisujac river. Ale z drugiej strony przy tak rozegranym turnie, na river:
    Villain bet, Hero raise, villain reraise, Hero?

    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Villain oczywiście nie wiedział, że jest z tyłu, właśnie przez ten check behind na turnie. Myślał, że betuje for value, bo po przeczekanym turnie wygląda to jakby hero miał nietrafione overkarty lub niższe pary. Być może dałoby się jakimś małym raisem trochę więcej value wyciągnąć od JJ-QQ, ale wszystko niższe imo będzie foldował.
    Can be True. W mojej opinii villain niezle pogubil sie w tym rozdaniu, jedyna zdrowa koncepcja to ze chcial zrobic na turnie check-raise i nie wyszlo . Jesli chcial tak zagrac jak zagral, to o nim swiadczy nie najlepiej.

  10. #20
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Pewnie, że czasem może tak być, że popełni ten błąd i sprawdzi. Ale idąc tym tokiem rozumowania równie często może zdarzyć się też tak, że jednak zagra w ten sposób seta i potem powiesz sobie: "kurwa, jak on mógł tak zagrać seta?" Chodzi mi tylko o to, że imo taki value raise na river sprawdzi tylko z QQ (jeśli gra tak kiedykolwiek QQ) i czasem z JJ pod warunkiem, że będzie to jakieś małe przebicie (np min raise). Pytanie 2Jacks było o to czy może wyciągnąć więcej value z tej ręki. Uważam, że nie może, chyba że ewentualnie od QQ-JJ właśnie.