Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    przeciwnik dopiero co się dosiadł ale po kilku handach dostał ode mnie notkę ze jest donkiem i callowal 3x bet z bottom pair. Dodatkowo robil też donkbet 2x na suchych flopach ale nie doszlo do SD wiec nie wiem co mial.

    Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 6 players
    The Official 2+2 Hand Converter By DeucesCracked Poker Videos

    BB: $50.00
    UTG: $39.50
    MP: $34.45
    CO: $51.00
    BTN: $67.15
    Hero (SB): $50.00

    Pre Flop: ($0.75) Hero is SB with
    UTG calls $0.50, MP calls $0.50, 2 folds, Hero raises to $3, 2 folds, MP calls $2.50

    Flop: ($7.00) (2 players)
    Hero bets $6.50, MP calls $6.50

    Turn: ($20.00) (2 players)
    Hero checks, MP bets $10, Hero folds

    na flopie powiedziałem sobie ze jak spadnei 8 lub J to odpuszczam rozdanie, słusznie ?
    Co na turnie i dlaczego?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Nie rozumiem tego raise'a bez pozycji na donka. Więdząc, że go nie wywalisz na flopie.
    Masz 2 pary i chcesz grać fold na donka? Push lub CRAI.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Również nie rozumiem iso raise pf bez pozycji vs opisany villain. C/f turn moim zdaniem słuszny - na flopie nie było żadnego f drawa, trafiło KQ i 8x a villain gra pewnie te ręce w super dużej ilości kombinacji. Poza tym JT teraz cię ma. W sumie jesteś z przodu vs Jx i to tyle. Za mało w porównaniu do jego value range.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Nie jestem do końca przekonany co do foldowania PF OOP przeciwko słabym graczom. Skoro ma (albo zakładamy że ma) niski AFreq. to znaczy ,że jak nie trafimy na flopie i nie zrobimy Cbeta to i tak zobaczymy za darmo Turn w znaczącej większości przypadków. Nawet river często oglądamy za darmo. Jak nie trafimy to przegrywamy i to się zdarza najczęściej ale jak się uda złapać układ to wyciągniemy od niego sporą pulę. Czy nie powinno nam zależeć na tym żeby oglądać jak najwięcej flopów przeciwko takim donkom ?

    Rozumiem ,że jak nie izolacja to fold ? bo dokładanie do puli ważam za mega niekorzystne.


    Dzieki za odpowiedzi co do gry na turnie. Liczę na więcej opini co do takiego zagrania bo Leszek i Peri mają odmienne zdania.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    126
    vs donk ciezko grac oop 9ts , poniewaz i tak najczesciej callnie, z tymi oddsami chyba lepszy call.

    ROwniez bym tego nie spasował na donka lepiej żeby był aggro, ale mimo wszystko grałbym ch/r

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Czemu limp ze small blinda jest błędem? Bo stwierdzasz, że uważasz to za złe ale nie podajesz żadnych powodów.
    T9s bez pozycji ma tutaj tą wadę, że donk bardzo często gra praktycznie wszystkie ręce, które ciebie dominują - możesz się super izi valuetownować. Dodatkowo nie masz fold equity przy semiblefowaniu skoro gość sprawdza bety z bottom parką. Wprowadzasz się w ten sposób w same kłopoty.

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Jaką przewagę daje nam limp nad izolacją ? Nadal post flop czychają na nas pułapki przy semiblefach itd. Pod tym względem niczym sięnie różni. Nadal gramy OOP. Tyle tylko ,że nie jesteśmy już agresorem PF.

    Jeżeli za nami na BB jest gość z wysokim PFR to czesto będzie izolował i tracimy pulę PF.
    Natomiast my nigdy nie wygrywamy puli PF (co przy izolacji czasem się zdarza)

    Plusem jest niska pula(tanio zobaczymy flop) ? no może i tak ... ale trzeba dodać ,że trudniej jest przy niepodbijanej puli zabrać donkowi wiecej niż 60bb (chyba że też trafił mocno na flopie/turnei)
    za limpem jest też to że zagramy postflop z multiway pocie.

    Mnie te argumenty nie przekonują. Może pominąłem coś ważnego przechylające szalę na stronę limpa?
    Ostatnio edytowane przez NsPike ; 11-02-2011 o 12:23

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Sprzeciwiasz się limpowaniu i gry taniej multiway puli, w której takie ręce sprawują się znakomicie. Ok, jest to jakiś punkt widzenia. W takim razie powiedz jakie są za przy przebijaniu preflop przeciwko temu konkretnemu villainowi z tej konkretnej pozycji.

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Plusy izolacji : Zyskujemy status agresora, raz na kilka razy wygrywamy pulę PF, izolując donka nie doprowadzamy do sytuacji w której sami po zlimpowaniu zotajemy przebici przez BB. Najważniejsze dla mnie jest jednak to ,że w niepodbitej puli nie uda nam się zestakować donka jak będzie miał TP weak kicker(w przeciwieństwie do puli po naszej izolacji)

    nie chce się upierać przy swoim. Przegiąłem z tym ,że limp jest mega niekorzystny. Poprostu wolę być osobą która ostatnia przebijała PF.

    Pogram dla odamiany tak jak radzicie co do gry PF.


    Natomiast co do gry na turnie to nie rozumiem czemu CR zamiast beta(przy zalożeniu ,że nei fold) ? Przecież nie mamy na niego notki ,że jest aggro. Wiemy tylko ,że kiepsko gra i jest zdolny do bezsensownych calli. Owszem donkbetował ale na suchych flopach a nei na turnie. CR w intencji łapania blefu ?

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez NsPike Zobacz posta
    Najważniejsze dla mnie jest jednak to ,że w niepodbitej puli nie uda nam się zestakować donka jak będzie miał TP weak kicker
    Z twojego opisu wynika, że jest stacją. W takim razie bardzo prawdopodobne jest, że rozgrywa w ten sposób preflop prawie każdą rękę, która ciebie dominuje. Czemu chcesz się więc stackować z top pair? Pisałeś, że on sprawdza z bottom parą to czemu raise na flopie 259 miałby oznaczać, że możesz się stackować? J9/Q9/K9/A9 wszystko izi w jego range.