Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: nl30 kilka rak

  1. #1
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    1.
    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    SB: $38.98
    Hero (BB): $39.55
    UTG: $32.54
    CO: $30.00
    BTN: $29.55

    SB posts SB $0.15, Hero posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    fold, fold, fold, SB raises to $2.00, Hero raises to $4.95, SB calls $2.95

    Flop: ($9.90, 2 players)
    SB checks, Hero bets $7.50, SB calls $7.50

    Turn: ($24.90, 2 players)
    SB bets $26.53 and is all-in


    villain 61/8 (74) 3bet:3
    Widziałem jak przynajmniej raz overbetblefował.
    Pre standard. Flop: Tutaj chyba lepszy po prostu rr ai. Z drugiej strony możemy dominować villaina outami do flusha i przy callu dajemy szanse na kolejny blef. Teraz skłaniam się do pierwszej opcji.
    Turn właściwie niewiele zmienia. Callujecie?

    2.

    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BTN: $11.97
    SB: $42.44
    Hero (BB): $28.15
    UTG: $29.82
    CO: $12.21

    SB posts SB $0.15, Hero posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    fold, fold, fold, SB calls $0.15, Hero raises to $1.20, SB calls $0.90

    Flop: ($2.40, 2 players)
    SB checks, Hero bets $1.95, SB raises to $5.00, Hero calls $3.05

    Turn: ($12.40, 2 players)
    SB bets $9.00



    25/18 (25)

    Duzy c-r flop przy rozsadnych statystykach (nawet przy tak małej probce wyglada mocno) ale z TPTK nie mogę tego zrzucić. Spada zły turn i bez żalu foldujemy?


    3.
    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BB: $44.07
    UTG: $114.04
    Hero (CO): $36.11
    BTN: $20.11
    SB: $32.44

    SB posts SB $0.15, BB posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    UTG raises to $0.60, Hero raises to $2.25, fold, fold, fold, UTG calls $1.65

    Flop: ($4.95, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $2.70, UTG calls $2.70

    Turn: ($10.35, 2 players)
    UTG bets $5.00, Hero calls $5.00

    River: ($20.35, 2 players)
    UTG bets $5.00, Hero calls $5.00

    UTG shows (Straight, Eight High) (PreFlop 100%, Flop 100%, Turn 100%)
    UTG wins $28.85


    68/17 (60)

    ?

    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    CO: $40.64
    Hero (BTN): $46.95
    SB: $29.70
    BB: $4.90
    UTG: $20.03

    SB posts SB $0.15, BB posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    UTG raises to $0.60, fold, Hero calls $0.60, fold, BB calls $0.30

    Flop: ($1.95, 3 players)
    BB checks, UTG bets $1.50, Hero calls $1.50, fold

    Turn: ($4.95, 2 players)
    UTG bets $4.00, Hero calls $4.00

    River: ($12.95, 2 players)
    UTG bets $11.00, fold

    UTG wins $12.31


    44/11 (9)


    Ok? Fold na turn chyba za słaby?

    5.
    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 4 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    Hero (BB): $30.05
    UTG: $24.26
    BTN: $29.10
    SB: $27.12

    SB posts SB $0.15, Hero posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    UTG calls $0.30, fold, fold, Hero checks

    Flop: ($0.75, 2 players)
    Hero checks, UTG bets $0.30, Hero raises to $1.65, UTG calls $1.35

    Turn: ($4.05, 2 players)
    Hero bets $2.55, UTG raises to $5.10, Hero calls $2.55

    River: ($14.25, 2 players)
    Hero checks, UTG bets $14.25, fold

    UTG wins $13.54


    64/0 (25)

    Ok czy lepszy c-c turn i c-f river jezeli nie spadnie trefl?



    6.
    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 3 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    Hero (BTN): $85.97
    SB: $41.96
    BB: $13.23

    SB posts SB $0.15, BB posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    Hero raises to $0.90, fold, BB calls $0.60

    Flop: ($1.95, 2 players)
    BB checks, Hero bets $1.50, BB calls $1.50

    Turn: ($4.95, 2 players)
    BB checks, Hero bets $3.75, BB calls $3.75

    River: ($12.45, 2 players)
    BB checks, Hero bets $6.30, BB raises to $7.08 and is all-in, Hero calls $0.78

    BB shows (Three of a Kind, Sixes) (PreFlop 100%, Flop 100%, Turn 100%)
    BB wins $25.28


    39/0

    na river chyba dobrze?

    7.
    OnGame - $0.30 NL (5 max) - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    UTG: $73.00
    CO: $35.75
    Hero (BTN): $29.55
    SB: $108.82
    BB: $41.85

    SB posts SB $0.15, BB posts BB $0.30

    Pre Flop: ($0.45) Hero has

    UTG raises to $0.90, fold, Hero calls $0.90, fold, fold

    Flop: ($2.25, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $1.65, UTG calls $1.65

    Turn: ($5.55, 2 players)
    UTG checks, Hero checks

    River: ($5.55, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $4.20, UTG raises to $70.45 and is all-in

    Co tutaj robicie?
    72/17 (36)




    Na razie tyle. Dzieki za opinie.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    156
    chyba wiekszosc rak to standard.

    reka 1: izi fold
    reka 3: standard wg mnie. WP
    reka 4: prawdopobnie fold pf vs utg raiser bo nie wiemy o jego rangu NIC, mamy na niego 9 rak.
    reka 5: linia bet/bet/bet vs loose PASSIVE
    reka 6: WP gram tak samo
    reka7: folduje bo gramy na podział. poza tym jego x/r river smierdzi jakims 6x :P. kto normalny tak gra gorzej niz 6x,Tx? Mimo ze to ultra donk to musialvbym miec na niego reada ze jest ultra agro donkiem aby to callnac za calego stacka.


    Najciekawsza jednak jest reka nr2:

    Jaki zakres villain limp calluje z sb? prawdopodobnie niskie,srednie PP, suited connectruy + AXs. Nie sądzę zeby w jego zakresie były jakiekolwiek Kx. A nawet jesli to są to pewnie KXhh.
    Ponadto Próbka 25rak to zadna probka i bylbym ostrozny z twierdzeniem ze ma duzy x/r flop, bo niby w ilu rekach gral, że x/raisował flop wiele razy? Między innymi dlatego jest to argmunet za foldem juz na flopie. Co z tego, że mamy TPTK wg mnie nawet top para z dobrym/średnim kickerem nie robi tutaj roznicy, bo w 95% przypadków villain otwiera taką reke preflop, a nie limp/calluje.

    Twoje equity dla takiego rangu wygląda w nastepujacy sposob:

    Board: 6h 7h Qd
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 37.917% 37.92% 00.00% 9009 0.00 { AdQs }
    Hand 1: 62.083% 62.08% 00.00% 14751 0.00 { 77-66, Ah9h, Ah8h, Ah7h, Ah6h, Ah5h, Ah4h, Ah3h, Ah2h, Kh9h, Kh8h, Kh7h, Kh6h, Kh5h, Kh4h, Th9h, 9h8h, 8h7h, 8h5h, 76s, 5h4h, 4h3h }

    Jak powiedizałem króli w jego zakresie nie ma wiec twoje equity wyglada jeszcze gorzej.

    Kolejną kwestią jest czy w jergozakresie sa jakies connectory offsuit + inne XXhh. Zgaduje ze skoro gosciu wyglada w miare solidnie to raczej nie ma tam tych rak. No i na tych stawkach villaini rzadko rozgrywaja te rece tak agresywnie. Mimo to jest to całkiem fajny board do x/raisu as a bluff więc moze miec w rangu jakis air z ktorym bluffuje. Mimo wszystko na uknowna chyba folduje flop i nie uwazam zeby to bylo weak nawet z pozycja skoro spodziewamy sie agresjii na kolejnych stritach i zakladamy ze nasze equity jest zbyt niskie.

    As played, ja calluje turn i zrzucam niechetnie do shove na river. K to dobra karta do 2nd barrela gdy on semibluffuje, a zalozylismy ze raczej tych kroli w zakresie nie ma. Niestety na river to jest fold bo spodziewam sie ze w 70% unknown betuje tam tylko made hands ktore beda lepsze od nas, w przeciwienstwie do turna, gdzie villain betuje 100% swojego rangu z ktorym x/raisuje an flopie.

    Chętnie zoabcze co o tym mysla inni.


    BTW, powodzenia w challengu. Sam chciałem pstawic 100$ ze ci sie nie uda ale mimo wszystko GL . Całkiem ładnie idzie jak dotychczas.
    Ostatnio edytowane przez glowica32977 ; 05-02-2011 o 13:39

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    1. - Opisałeś preflop jako standard a tutaj się zgodzić nie mogę. Gość wygląda na wielkiego fisha więc 3betuję go for value o wiele więcej - około 4x jego open. Przeciwko takim graczom jak betuję for value to prawie zawsze dużo, więc zaczynam już od preflop. Jak widziałeś go blefującego wcześniej to powinieneś sprawdzić na turn - z gołym Ad bezproblemowo może blefować na 4 straight boardzie czy nawet jakieś JT + nawet przeciwko gotowemu układowi bardzo często będziesz żywy ze swoim drawem.
    2. - Jeśli villain ma wysoki c/r flop to ważną kwestią teraz jest jak lajtowo się stackuje. Jeśli wiesz, że c/raiseuje różne drawy, ale również top parki i potem ich nie pasuje, to chętnie stackowałbym się już na flopie. Bez tego reada, że stackuje się lajtowo, tylko często c/raiseuje bet/call jest oczywiście dobry - chcesz utrzymać jego range szeroki, a na taki właśnie wygląda. Nie wiem jednak czemu K na turnie jest złą kartą - nie kompletuje ani strita, ani koloru. Ile z jego semiblefów trafia faktycznie K na turn? Nie masz A w kolorze, to dodatkowy czynnik, który powoduje, że w jego range jest jeszcze dużo f drawów. Jasne, wyoutdrawowało cię KQ ale po pierwsze jego range stawiasz na drawy/jakieś air a tutaj K nie jest zbyt pomocną dla niego kartą. Po drugie jeśli blefuje to K jako overcard jest dla niego bardzo dobrą kartą do kontynuowania blefu - zawsze jakieś scare card. Po trzecie jeśli boisz się KQ to znaczy, że podejrzewasz, że villain gra szybko swoje top parki na flopie -> powinieneś stackować swoje AQ już na flopie.
    3. - Ja tutaj szczerze mówiąc oddałbym cały stack Domyślam się, że gość jest absolutnym fishem. 3bet pre - super. Cbet flop - super. Na turn poza gotowymi układami lepszymi niż AK ma on w swoim range zwykle różne gorsze Ax, które starają się tanio iść do showdown, różne f drawy a pnoadto ręce jak 67, które miały oesd a teraz złapały parkę i chcą tańszego river. Także ja tu zwykle przebijam turn for value no i niewiele mogę poradzić na to, że wpadłem akurat w jego nutsa (który zwykle będzie tylko pewną wąską częścią jego całego zakresu). Oczywiście jeśli mam read, że gość zawsze c/calluje swoje drawy/parki a leaduje tylko 2 pair+ (są i tacy) to zmienia postać rzeczy.
    4. - Nie wiem czemu fold turn za słaby. Gość podbija UTG także przeciwko jego value range jesteś zwykle behind i twoje AJ raczej tylko łapie blefy niż gra przez 3 ulice dla wartości. Tzn jak zwykle jest to zależne od przeciwnika, ale vs standardowy tag fold turn nie jest niczym złym - nie cbetuje on po raz drugi żadnej gorszej made hand. Z resztą przeciwko UTG tagowi taka ręka jak AJo gra właśnie rolę bluffcatchera także można spokojnie sobie odpuścić ją już na preflopie (chyba, że za tobą są fishe wtedy izi sprawdzasz żeby grać z fishem w puli z ręką, która go super często dominuje). AJs ma tutaj więcej value, częściej trafiasz flop, który daje ci rozsądne equity + pozwala semiblefować a nie tylko grać swoją rękę pasywnie, co zawsze będzie miało miejsce z AJo vs UTG na każdym flopie, który da ci 1 pair.
    5. - Turn jest tutaj nieco dyskusyjny. Gdybyś nie miał Ac w ręce to super izi - gość ma mnóstwo AJ/AQ/AT z nutsowym drawem do koloru, których nie zrzuci do twojego beta. Jednak ze względu Ac w twojej ręce liczba 2nd best hands, które sprawdzą twój bet na turn znacząco spada. Teraz zauważyłem, że to zlimpowana pula także villain prawdopodobnie jest donkiem. Donki uwielbiają limpować każde 2 suited karty także liczba możliwych kolorów na turn jest u niego bardzo wysoka. Ze względu na twojego Ac możesz chyba c/callować turn. Bet turn jest spoko tylko jeśli ten donk to super stacja i wiesz, że nie zrzuci przez 3 ulice swojego A6o czy innego śmieć-asa.
    6. - Bardzo dobra ręka. Co prawda można zabetować już te parę groszy więcej na river ale to niewielka sprawa. Nie wiem czy z wcześniejszych showdownów widziałeś jaką gość jest stacją, ale najwyraźniej na river nie spasuje ci żadnej top parki i jest spora szansa, że również 9x. Jest dużo value w becie na river ze względu na dużo 2nd best hands, które sprawdzą - więc valuebetuj river Co prawda jest dużo busted drawów w jego range i od nich już obv nie ma wartości i w takich sytuacjach check behind ma czasami sens. To czasami to sytuacje, w których nie ma dostatecznie dużo 2nd best hands, które sprawdzą twój bet na river - w tym przypadku jest ich akurat dużo.
    7. - Ja jestem za opcją valuebet turn - dalej jest tutaj dużo drawów do koloru i do strita + jakieś 2nd best made hands jak JT czy 88 i chcę od nich value na turn (na river od drawów już value nie dostanę). Podoba mi się fold do c/r river - tacy goście praktycznie nigdy nie c/raiseują z blefami, zwłaszcza na river i zwłaszcza all-in. Zdecydowanie najczęściej spodziewam się u niego po takiej linii zobaczyć seta z flopa/overparkę/6x czyli same ręce, które ciebie biją. Nice fold, sir!