Zobacz wyniki ankiety: Czy miał(a)byś coś przeciwko wprowadzeniu opcji "back side cards after fold" ?

Głosujących
13. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, bo to zły pomysł.

    7 53.85%
  • Nie, jak ktoś chce tak grać to niech ma.

    6 46.15%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    27
    Cytat Zamieszczone przez Logopeda Zobacz posta
    Tak będę jeszcze próbował grać po dwa stoły w Hold`em, w Omahę dźwigam tylko jeden.

    Co do pierwszej części postu, to strategię będę zgłębiał jak będę mieć większy bankroll, ciężko się zdobyć na agresywną grę, jak masz tylko kilka dolarów - wtedy wolę przegrać showdown niż nieudany blef, a wiadomo, blefy też trzeba potrenować w praktyce.

    A co z foldem min raisu pre flop karty w stylu (4s 6s) albo (10h 8c ) ? Przecież żadna strategia pokerowa nie określa tego ani jako błąd czy poprawne zagranie - bo i tak i tak jest ok, przyjmując, że to cash game, a nie turniej.

    Kwestia właśnie też sekwencji wygranych rozdań z rzędu - wchodzisz powoli schodek po schodku do góry, nagle zdaje Ci się, że jest przerwa między piętrami, więc się zatrzymujesz na chwilę, a tu się okazuje, że był jeszcze jeden schodek ... i tracisz swój własny, prywatny rytm. To jest właśnie moja strategia, mam swój rytm, swój flow, swój image przy stole i to mi pomaga na obecnym etapie.
    Gram jak gram, może często zbyt tight albo zbyt loose, ale po 6,7 wygranych rozdaniach pod rząd gdy wydaje się, że "ok, ósmego już nie wygram, bo to byłby cud", więc folduję to 8,10 os - a tu jednak widzę, że mogłem wygrać ósme z teoretycznie szansą na dziewiąte. To mnie rozwala.

    po pierwsze nie rozumiem co ma nauka strategii do bankrolla, jak nie zaczniesz nauki pokera od podstaw to twoja gra bedzie przypominala gamblerke a ty zamiast sie rozwijac bedziesz caly czas w tym samym miejscu albo zbankrutujesz po drugie jak ma sie jakas tam kwote do gry w pokera to trzeba starac sie grac zgodnie z BRM czyli na odpowiednich stawkach, zeby nie bac sie przegrac calego stacka itp.

    odnosnie tego minraisu z niskimi gaperami na reku, to pamietaj ze poker to gra informacji a ty nie podales statystyk graczy, nie sprawdziles ich range, nie podales pozycji ich i swojej, nie podales stackow graczy i jeszcze wiele innych spraw na ktore zwraca sie uwage analizujac takie zagrania - dopiero po zebraniu takowych informacji mozesz okreslac czy foldujac zagrales zle czy dobrze

    no i te sekwencje wygranych... blednie zakladasz, ze to ze wygrales 7 razy z rzedu ma jakikolwiek wplyw na to, ze wygrasz/przegrasz kolejny raz. karty wykladane sa losowo wiec tutaj nie mozna odnajdywac zadnych sekwencji itp. mozesz miec 3 razy z rzedu AA na reku i nie bedzie w tym nic dziwnego...

  2. #12
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Tak sobie myślę, że najlepiej byłoby żeby ktoś napisał takiego moda do softu FTP, może nie jest to aż takie trudne jak mogłoby się wydawać ... nie wiem szczerze mówiąc, nie znam się na tym.

    Nie ma tu na forum jakiegoś zdolnego programisty/informatyka, który by się tego podjął ?

    EDIT:
    Co do mojego podejścia i umiejętności, to ostatnio grałem 150$ freeroll na FTP w No Limit Hold`em i po pierwszych ok. 20 - 25 rozdaniach spadłem z 1500 do 505 żetonów (regularny, systematyczny spadek). Potem się powoli odbudowywałem i zająłem 16 miejsce na 7500 osób. To znaczy chyba, że oprócz grania samymi kartami mam też trochę skilla prawda ?
    Ostatnio edytowane przez Logopeda ; 05-02-2011 o 19:38

  3. #13
    Geez... rozwiązaniem Twojego 'problemu' moze być granie RUSHa...

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Niestety nie jestem fanem Rusha.

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    ja nie rozumie jak grajac 1 czy 2 stoly mozna nie pamietac przez 10-30 sekund jaka reke sie sfoldowalo.
    skoro nie potrafisz zapamietac takich rzeczy to jak chcesz zapamietac ready na graczy ktore ci zrobili 20 rozdan wczesniej?

    btw na pkr jest taka opcja chyba.

  6. #16
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ja nie rozumie jak grajac 1 czy 2 stoly mozna nie pamietac przez 10-30 sekund jaka reke sie sfoldowalo.
    skoro nie potrafisz zapamietac takich rzeczy to jak chcesz zapamietac ready na graczy ktore ci zrobili 20 rozdan wczesniej?

    btw na pkr jest taka opcja chyba.
    Przepraszam, nie obraź się, ale ja nie rozumiem twojego postu, nie widzę związku z tym o czym pisałem.

    Co do PKR to fajnie byłoby jakby ktoś to mógł potwierdzić na 100 %, nie żebym odrazu się tam przerzucał, ale jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście jest tam taka opcja.

  7. #17
    Z tego co napisałeś dotąd w tym wątku wynika, że z Twoich wszystkich problemów pokerowych akurat brak opcji nieoglądania kart w rozdaniach w których nie grasz jest zdecydowanie najmniej istotny.
    Widać że przygodę z pokerem zacząłeś bardzo niedawno (strzelam, że góra miesiąc) i brak Ci jeszcze podstawowej wiedzy, jeśli gra jest dla Ciebie jedynie formą rozrywki i nie wiążesz z nią żadnych nadziei, to dalej możesz nie czytać, jedyne co musisz wiedzieć, to fakt że żaden room niestety nigdy Twojego pomysłu nie zrealizuje (nie w innej formie niż rush), bo to zwyczajnie nie ma sensu. Co miałoby być kolejnym krokiem w ramach tworzenia platformy No Tilt Poker? Jak dostaniesz 3 razy z rzędu karty typu 83o to kolejne 72o soft ma Ci auto muckować, żeby Cię nie stiltować? Przy wejściu do kasjera w czasie sesji ma być zasłonięty stan konta, żebyś nie martwił się ile przegrałeś? Po odpadnięciu z turnieju ma lecieć w lobby Don't worry, be happy? Naprawdę nie widzisz poziomu absurdu tego pomysłu?
    Skoro to ma być dla Ciebie rozrywka to jedynymi alternatywami dla edukacji, są dla Ciebie melisa albo przerzucenie na warcaby.

    Jeśli jednak masz zamiar na dłużej związać się z pokerem i chcesz kiedyś grać coś więcej niż freerole, to zacznij inwestować czas w naukę, bo z Twoich wypowiedzi widać, że grasz raczej "na czuja", nie masz pojęcia o podstawach jakichkolwiek strategii, dlatego oceniasz swoje rozdania przez pryzmat wyniku, a nie poprawności decyzji. Co więcej, nie masz nawet pojęcia o podstawach rachunku prawdopodobieństwa, ok nie każdy pokerzysta musi być matematykiem, ale skoro grasz w pokera to chyba do szkoły średniej chodziłeś. Masz też spore problemy z tiltem, skoro wkurzasz się po rozdaniach, w których nawet nie bierzesz udziału. Twój pomysł na rozwiązanie tych problemów jest jak już pisałem absurdalny i wyrządzi Ci więcej krzywdy niż pożytku. Problemy powinno się rozwiązywać poprzez eliminację ich przyczyn, a nie skutków.

  8. #18
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez Andrzejeczke Zobacz posta
    Z tego co napisałeś dotąd w tym wątku wynika, że z Twoich wszystkich problemów pokerowych akurat brak opcji nieoglądania kart w rozdaniach w których nie grasz jest zdecydowanie najmniej istotny.
    Widać że przygodę z pokerem zacząłeś bardzo niedawno (strzelam, że góra miesiąc) i brak Ci jeszcze podstawowej wiedzy, jeśli gra jest dla Ciebie jedynie formą rozrywki i nie wiążesz z nią żadnych nadziei, to dalej możesz nie czytać, jedyne co musisz wiedzieć, to fakt że żaden room niestety nigdy Twojego pomysłu nie zrealizuje (nie w innej formie niż rush), bo to zwyczajnie nie ma sensu. Co miałoby być kolejnym krokiem w ramach tworzenia platformy No Tilt Poker? Jak dostaniesz 3 razy z rzędu karty typu 83o to kolejne 72o soft ma Ci auto muckować, żeby Cię nie stiltować? Przy wejściu do kasjera w czasie sesji ma być zasłonięty stan konta, żebyś nie martwił się ile przegrałeś? Po odpadnięciu z turnieju ma lecieć w lobby Don't worry, be happy? Naprawdę nie widzisz poziomu absurdu tego pomysłu?
    Skoro to ma być dla Ciebie rozrywka to jedynymi alternatywami dla edukacji, są dla Ciebie melisa albo przerzucenie na warcaby.

    Jeśli jednak masz zamiar na dłużej związać się z pokerem i chcesz kiedyś grać coś więcej niż freerole, to zacznij inwestować czas w naukę, bo z Twoich wypowiedzi widać, że grasz raczej "na czuja", nie masz pojęcia o podstawach jakichkolwiek strategii, dlatego oceniasz swoje rozdania przez pryzmat wyniku, a nie poprawności decyzji. Co więcej, nie masz nawet pojęcia o podstawach rachunku prawdopodobieństwa, ok nie każdy pokerzysta musi być matematykiem, ale skoro grasz w pokera to chyba do szkoły średniej chodziłeś. Masz też spore problemy z tiltem, skoro wkurzasz się po rozdaniach, w których nawet nie bierzesz udziału. Twój pomysł na rozwiązanie tych problemów jest jak już pisałem absurdalny i wyrządzi Ci więcej krzywdy niż pożytku. Problemy powinno się rozwiązywać poprzez eliminację ich przyczyn, a nie skutków.
    Hahaha, wreszcie jakiś konkretny i mocny post. Pewnie nie raz go jeszcze przeczytam, bo się mocno uśmiałem, aż mnie ścisnęło ze śmiechu i żebra wbiły mi się w narządy wewnętrzne, bez kitu.

    Rozumiem to co napisałeś, w pokera gram troszkę dłużej niż miesiąc.

    Sukcesy na koncie mam małe, ale czerpię radość z pojedynczych, poszczególnych rozdań na cash game i pojedynczych występów turniejowych i pamiętam je potem dłuuuuugooo - to jest dla mnie główna motywacja, a reszta zlewa mi się w chaotyczną i skomplikowaną strukturę nie do zapamiętania i nie do zrozumienia. Takie trochę diamenty w piachu.

    Plan mam taki, że chcę dojść do dobrego bankrolla najlepiej od zera, który mi pomoże załatwić niezałatwione sprawy i jak się ewentualnie to uda, to sobie zrobić ok. dwuletnią przerwę od tematu. Potem dopiero - wrócić bardzo na poważnie i bardziej profesjonalnie. Na szczęście jest dużo substytutów pokera dla mnie i rzeczy, które dają mi podobną satysfakcję i przyjemność z ich wykonywania.

    Grać lubię bardzo, tak bardzo, że aż czasami nie mogę przestać i gram żeby tylko grać.
    Sprawa, o której jest ten wątek to może mało profesjonalnie wyglądający problem pokerzysty, ale moje podejście do kart i pokera jest, że tak powiem, bardzo wzrokowe. A nie lubię jak coś mnie kłuje w oczy szczególnie wtedy kiedy odbijam się od zera !

    Sorry, że nie odnoszę się merytorycznie do poszczególnych fragmentów twojej wypowiedzi, ale nie chcę z Tobą wchodzić w zbyt głęboką polemikę, a może nie mam siły po prostu, bo tak się uśmiałem.

    Dzięki za dodatkowy zastrzyk wiary i pewności siebie.
    Ostatnio edytowane przez Logopeda ; 07-02-2011 o 11:50

  9. #19
    Cieszę, się że mogłem choć na chwilę wywołać uśmiech na Twojej zgnębionej przez widok kolejnych flopów twarzy

    Po ponownym przeczytaniu mojego posta zdałem sobie sprawę, że mógł być odebrany jako atak na Twoją osobę, ale zapewniam, że nie taki był jego cel.
    Skoro to ma być bardziej rozrywka, to opcja zamiatania pod dywan wydaje się dobra. Może być melisa, muzyka relaksacyjna, medytacja, już sam musisz sprawdzić co najlepiej na Ciebie działa.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejeczke ; 07-02-2011 o 12:24

  10. #20
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Warto też zwrócić uwagę na wyniki samej ankiety, która pokazuje, że zdecydowana większość głosujących nie miałaby jednak nic przeciwko. Chociaż to może się oczywiście jeszcze zmienić.