Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A dlaczego w tym wątku nie ma hiphopolo?
    Mówisz i masz




  2. #12
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Takie kawałki to się chyba puszcza na zakończenie szkolnej dyskoteki w podstawówce albo na kolonii:


  3. #13
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    E no niecierpliwi sie tu nie nadaje, na zakonczenie dyskoteki w podstawowce raczej leci "robaczek w swej dziurce" czy jakos tak...

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    O jejku Logopeda, jakiś Ty dorosły, wykształcony i obyty. Jeszcze mi tutaj dorzuć "Na melanżu" i "Lans" i będzie komplet. Oczywiście utwierdzający mnie w przekonaniu, że jako krytyk muzyczny to jesteś zero leżące. Bo akurat te utwory w połączeniu z "Dziunią" uważam za wyjątkowe światełko w tunelu, że wreszcie pojawiają się wykonawcy, którzy potrafią inteligentnie pośmiać się z otaczającej nas, często bardzo kiczowatej rzeczywistości. A jak w w/w "Dziuni" usłyszałem teksty...

    - I am Pewex szakalaka bum bum joł
    - Po melanżu będzie ostre "here we go"
    - Brał Cię w aucie dziś nie będę, wolę home

    I całą pierwszą zwrotkę:

    Szukam niuni, szukam dziuni dzisiaj na bounce
    Gites lans, wie to dobrze każda z was
    Z telewizora mnie słoneczko trochę znasz
    Ja jestem Pewex złoto, hajs, lans i bounce
    Ja znam Borysa Szyca i znam Krzyśka Ibisza
    Pudziana i Majdana, Adasia Małysza
    Znam Dodę elektrodę, znam Wojewódzkiego
    Możesz mnie dzisiaj mieć, więc nie zmarnuj tego

    No i oczywiście słynne już:

    - I am najlepsza, kumasz? Dziunia w klubie

    ... to się ze śmiechu zwijałem. Takiego czegoś byle burak od disco-polo nie wymyśli. To są naprawdę ambitne teksty w jednej z obecnych Polskich "gwar".

    A jakbyś się rzeczywiście znał, to byś również w teledysku zobaczył kilka prześmiewczych ujęć m.in. ze słynnego już kawałka "Juicy pen".

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Znam się na tyle żeby wiedzieć, że "Dziunia" to numer który buduje swoją popularność poprzez wspominanie nazwisk tych wszystkich znanych osób. Koleś wie, że jak w tekście je wszystkie wymieni razem, to ma w Polsce hit murowany. Nic swojego i fajnego tylko właśnie na łatwiznę.

    A co do parodii - muzyka nie jest od tego żeby parodiować, od tego jest kabaret. Więc tutaj niestety jak coś parodiujesz to musisz to potem wziąść na klatę i być rozliczonym z zawartości wyłącznie muzycznej.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Tak samo takiego wieśniackiego i obleśnego tekstu jak poniżej, byle dureń nie wymyśli . Uwielbiam ten kawałek .


  7. #17
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    http://www.youtube.com/watch?v=sM2D3BkoRM0

    Jeszcze przy okazji jedno zdanie do kolegi Górnego - parodia przestaje być parodią, kiedy jest stosunkowo dobra i dobracowana od strony czysto muzycznej i brzmieniowej.
    Ostatnio edytowane przez Logopeda ; 10-02-2011 o 03:49

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Logopeda Zobacz posta
    Znam się na tyle żeby wiedzieć, że "Dziunia" to numer który buduje swoją popularność poprzez wspominanie nazwisk tych wszystkich znanych osób. Koleś wie, że jak w tekście je wszystkie wymieni razem, to ma w Polsce hit murowany. Nic swojego i fajnego tylko właśnie na łatwiznę.

    A co do parodii - muzyka nie jest od tego żeby parodiować, od tego jest kabaret. Więc tutaj niestety jak coś parodiujesz to musisz to potem wziąść na klatę i być rozliczonym z zawartości wyłącznie muzycznej.
    powiedzial pozal sie boze znawca, ktory jednoczesnie nabija sie z oldfielda. najwyrazniej "zawartosc wylacznie muzyczna" sie nie broni, zalosne.

    i jeszcze schanppi, piosenka dla dzieci, rzeczywiscie celny punkt

  9. #19
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta

    i jeszcze schanppi, piosenka dla dzieci, rzeczywiscie celny punkt
    Jakby była tylko dla dzieci, to by nie leciała na Vivie.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566