Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    Wklejam kilka rozdań z feralnymi waletami, jak wiadomo jest to ciężka karta i tu nasuwa się moje pytanie - czy powinienem zagrać z nimi ostrożniej ? Wyraźnie nie radzę sobie z waletami, na tej ręce jestem 16$ do tyłu, więc wyraźnie gram to źle.

    rdr-yan, czyli przeciwinik gra jak totalny donk 62/50 po jakiś 60 rękach. Podbija z byle śmieciem. Gdyby nie ten przeciwnik, w życiu nie zagrałbym aż tak agresywnie, prawdopodobnie callnąłbym te 1.30$ i po AK na flopie uciekł - jednak ze względu na jego wyczyny zagrałem bardzo agresywnie.

    Board:
    HERO (SB): $4.02
    Himura999 (BB): $5.01
    chuvak1988 (UTG): $4.46
    Broclyaga (UTG+1): $7.91
    rdr_yan (CO): $4.09
    Zhigal (Button): $8.08

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    (2 folds), rdr_yan raises to $.10, (1 folds), HERO raises to $.50, (1 folds), rdr_yan raises to $1.30, HERO raises to $4.02 and is all-in, rdr_yan calls $2.72

    Flop: ($8.11) (2 Players)

    Turn: ($8.11) (2 Players)

    River: ($8.11) (2 Players)

    Results:
    HERO Showed
    rdr_yan Showed
    rdr_yan wins $7.69


    Przeciwnik 17/11 po 80 rękach - tu moim zdaniem nie doceniłem siły ręki... a zdecydowanie powinienem ze względu na statystyki, powinienem spodziewać się czegoś w tym stylu. Callnąłem przed flopem, bezpieczny board no i zaatakowałem, szkoda tylko że nie pomyślałem... jak widać na flopie wciąż nie byłem zdecydowany czy wysuwać tego Al, bo bałem się tych asów/króli, ale jednak na turnie po kolejnej bezpiecznej karcie podjąłem złą decyzję.


    Board:
    Butyl Rubber (UTG): $12.50
    ginnni (CO): $15.04
    HERO (Button): $5.72
    adrian8112 (SB): $6.02
    bozganu (BB): $4.53
    RemigiuszKrk (UTG+1): $6.49

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    RemigiuszKrk raises to $.15, Butyl Rubber calls $.15, (1 folds), HERO raises to $.65, (2 folds), RemigiuszKrk raises to $1.15, (1 folds), HERO calls $.50

    Flop: ($2.52) (2 Players)
    RemigiuszKrk bets $1, HERO calls $1

    Turn: ($4.52) (2 Players)
    RemigiuszKrk bets $2, HERO raises to $3.57 and is all-in, RemigiuszKrk calls $1.57

    River: ($11.66) (2 Players)

    Results:
    RemigiuszKrk Showed
    HERO Showed
    RemigiuszKrk wins $11.09


    Kolejne rozdanie, przeciwnik 35/25 po 130 rękach. 3bet nie dał mi żadnych informacji na temat jego ręki, bo spodziewałem się tu jakiejś akcji, taki typ gracza (mimo multitablingu zwróciłem na niego uwagę wcześniej ), dlatego powinienem tu chyba zagrać 4beta - to był typ, który mógł 3betować tu z any2cards. Na flopie byłem pewien, że tej damy nie ma, tylko call, chociaż chyba powinienem już grać to szybciej. na turnie szczerze nie mam pojęcia czemu zagrałem c/r - mam wrażenie, że nie do końca byłem chyba przekonany co do tego Al, ale jednak zagrałem i się nadziałem...


    Board:
    vimdiff (BB): $11.92
    RoleX-X1955 (UTG): $7.50
    Golodkov (UTG+1): $2.45
    dinky88 (CO): $12.57
    Replayback (Button): $5
    HERO (SB): $5.70

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    (4 folds), HERO raises to $.15, vimdiff raises to $.60, HERO calls $.45

    Flop: ($1.27) (2 Players)
    HERO bets $.90, vimdiff calls $.90

    Turn: ($3.07) (2 Players)
    HERO checks, vimdiff bets $1.75, HERO raises to $4.20 and is all-in, vimdiff calls $2.45

    River: ($11.47) (2 Players)

    Results:
    HERO Showed
    vimdiff Showed
    vimdiff wins $10.84


    Teraz mam nadzieje, że ktoś to wszystko przeczyta

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    W pierwszej ręce duże znaczenie ma to czy widziałeś wcześniej żeby ten gość limp-raiseował. Większość fishy w swoim range przy takiej linii preflop ma same nutsy. Niektórzy grają w ten sposób AK albo niskie pocket parki, ale to rzadsze przypadki. Sam musisz się uważnie przypatrzeć żeby wiedzieć co ma ten fish. Bez wcześniejszej historii z limp-raise zrzucam swoje JJ i stackuję się KK+.
    W drugiej ręce po pierwsze ze względu na tight staty przeciwników możesz rozważyć tylko call na pozycji, zależy to dużo od tego ile foldują to 3betów twoi przeciwnicy - jesli mało to 3bet for value, jeśli foldują dużo to generalnie dostajesz akcję od lepszych rąk. W każdym razie jak dostajesz 4beta UTG+1 od gościa 18/cośtam to jego range stanowią raczej same nutsy - nie masz tu czego szukać z JJ i izi fold.
    W trzeciej ręce musiałbyś sam się zastanowić nad tym co konkretnie zrobiłeś i dlaczego. Dlaczego call preflop a nie fold albo 4bet. Dlaczego jako pierwszy betujesz na tym flopie. Dlaczego c/raiseujesz turn. Jaki zakres rąk może mieć przeciwnik w każdej sytuacji i jak najlepiej przeciwko niemu rozegrać tutaj swoje JJ.

    Nie wiem na ile te porady sprawdzają się dla NL5, mówię to z perspektywy gier na nieco wyższych stawkach także możliwe, że na nl5 to wszystko bullshit i crap