Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: NL20e AQs

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.20(BB) Replayer
    Hero ($28.81)
    BB ($18.60)
    UTG ($5.82)
    UTG+1 ($22.49)
    CO ($21.97)
    BTN ($31.26)

    Dealt to Hero

    fold, fold, CO raises to $0.70, fold, Hero raises to $2.30, fold, CO calls $1.60

    FLOP ($4.80)

    Hero checks, CO bets $2.80, Hero calls $2.80

    TURN ($10.40)

    Hero checks, CO bets $5.60, Hero calls $5.60

    RIVER ($21.60)

    Hero checks, CO bets $11.27 (AI), Hero folds

    CO wins $20.52


    villan
    steal/Ft3Bet/af/afq/db/wts
    12%(39)/67%(9)/3/31%/25%/19%(48)

    pre flop
    Lepiej bylo zagrac chyba tylko call bo moj 3Bet nie dokonca jest tutaj 4Value
    jego zakres callu to okolo 4,5% 99+ ATs/o+ (trzeba wziasc pod uwage jakis zakres bledu zwracajac uwage na mala probke dotyczaca jego statystyki Fto3Bet
    Troche obawialem sie BB ktory mial 3bet z blindow na poziomie 9% oraz chcialem grac z AQs w puli 2 osobowej. Sizing calkiem normalny

    flop
    spada dla mnie calkiem dobry, postanowilem nie Cbetowac poniewaz nie widze zadnej slabszej reki ktora moze mnie tutaj sprawdzic. Wszystkie 99, QQ , KK , TT najprawdopodobniej by spasowaly
    a w grze pozostalyby tylko AK, AJ, AQ AT. Poza tym przeciwnik bedzie chcial wiedziec na czym stoi i nie bedzie grac check na flopie z KK QQ TT 99 zeby na turnie spasowac po moim becie. VIllan Betuje a ja dalej sprawdzam 4Value

    Turn
    Spada nastepny A, dalej uwazam ze nie ma sensu tutaj betowac gdyz zadna gorsza reka mi sie nie wyplaci. Villan Betuje a ja gram call

    River
    Spada niestety T i teraz postanowilem grac tutaj c/f gdyz zadna gorsza reka nie zamienilaby raczej siebie w blef. Z kazda 99 QQ KK poczekalby najpozniej tutaj poniewaz ma niezle SD Value. Jego bet oznacza tutaj same dobre rece jak JJ TT AT AJ. nie bije tutaj nic a dziele sie jedynie z AQ
    dodatkowo jego WTS to 19%
    Ostatnio edytowane przez renoxd ; 30-01-2011 o 15:27

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Jakie VPIP i PFR ma przeciwnik? Masz jakieś ready prócz statystyk? Bo Jeśli jest nitem typu 10/8 to nie widzę sensu 3betowania AQ oop, a jeśli jest troszkę bardziej luźny, albo wręcz zbyt luźny, to wtedy zdanie
    Cytat Zamieszczone przez renoxd Zobacz posta
    postanowilem nie Cbetowac poniewaz nie widze zadnej slabszej reki ktora moze mnie tutaj sprawdzic.
    nie jest prawdziwe. Nawiasem mówiąc to moim zdaniem fatalnie zagrałeś tę rękę, totalny underplay. Twoja linia jako całość kupy się nie trzyma i wyglada jakbyś był calling station i trafił monstera albo jakbyś był na tilcie i sprawdzał z J9. Więcej będę mógł skomentować jeśli podasz jego VPIP i PFR

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9
    gosc gral VPIP 20 PFR 12 , steal mial takze 12 z CO weldug statow nie poszerzal range'u na poszczegolne pozycje
    Wiem ze powinienem callowac bo jak napisalem jego 12% otwarcia z CO * 33% rak jakie kontynuuje po moim 3becie (12%*(100-67)) daje range maks 4,5%
    czyli jest to jakies maksymalne 99+ Ajs/o+ (range troche poszerzylem gdyz probka FoldTo3bet jest dosc mala)

    moze i powinienem zabetowac na flopie , bo na takim flopie na bank betowalbym z AIR , mysle ze In Position raz by QQ KK calnal na flopie.
    Ale mimo wszystko chcialem zagrac c/c na jego bet z tymi rekoma. Mysle ze na flopie obydwie linie nie sa zle.
    Jako ze przeciwnik uzywa statow, wie ze dosc szeroko 3betuje z blindow. Dlatego na jego barrel na turnie daje mu TT (chce mnie zrzucic tutaj z Jx, spadl kolejny A, szansa ze go mam zmniejsza sie, szczegolnie gdyz pokazuje slaba linie) oraz AT AJ JJ AK AQ. Na river spada tutaj tragiczna karta , teraz ani nie bije juz TT ktore agresywnie rozegral ani najslabsze nawet AT
    Nie wydaje mi sie ze zabetowalby tutaj na riverze z KK ani QQ a cala reszta oprocz AQ mie bije.
    Zastanawiam sie tylko jak ocenic jego agresje i sizing na tym boardzie na flopie i turnie
    Ostatnio edytowane przez renoxd ; 30-01-2011 o 20:59

  4. #4
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    jeśli zdarza Ci się na takim boardzie zagrać CBet bluff, to nawet nie ma o czym dyskutować, czy powinien być CBet w tym przypadku

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez renoxd Zobacz posta
    Nie wydaje mi sie ze zabetowalby tutaj na riverze z KK ani QQ a cala reszta oprocz AQ mie bije.
    Zastanawiam sie tylko jak ocenic jego agresje i sizing na tym boardzie na flopie i turnie
    Jego agresję ja oceniłbym tak, że zagrałes mega słabo, jakbyś miał Jx, więc on może zwyczajnie chcieć Cię zrzucić z tego i zamienia każdą rękę w bluff, sugerując, że ma Ax. Nieprawdą jest też, że nie będzie sprawdzał tego flopa z niczym gorszym. Własnie będzie i to pewnie szeroko. Na pewno nie wyrzuci KK, QQ, żadnego Ax ani Jx. Wie przecież (przypuszczam że się spodziewa), że będziesz c-betował większość flopów kiedy 3-betuejsz pf oop. Turn przychodzi świetny dla Twojej ręki, bo każda z gorszych rąk które sprawdzały Cię na flopie będzie dalej sprawdzać na turnie. Szansa że masz A zmniejszyła się, więc jeśli sprawdził Cię na flopie to powinien też na turnie, no chyba że floatował z niczym, wtedy oczywiście zagra fold.
    Podsumowując: ja grałbym bet, bet, bet. W taki sposób jak zagrałeś ukryłeś swoją rękę do tego stopnia, że tak jak napisałem wcześniej on może chcieć zwyczajnie ukraść pulę, dla mnie to jest snap call, a nie fold.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9
    Jego AFq na river 27% , czyli nigdy tam nie blefuje. Dalej uwazam ze z KK QQ czekal by na riverze Jego bet na river z tymi kartami nie ma sensu i nie jest spojny ze statami. Skoro nie daje mu zadnych blefow i nie wydaje mi sie ze moze miec tutaj kazdego Ax na preflopie ktorego by callowal to w moim mniemaniu bedzie mial raki range.

    AK AQ AJ AT A9 JJ TT 77

    AK - 4 kombinacje
    AQ - 3 kombinacje
    AJ - 3 kombinacje
    AT - 3 kombinacje
    A9 - 4 kombinacje
    JJ - 3 kombinacje
    TT - 3 kombinacje
    77 - 3 kombinacje

    potrzebuje
    11,27/44,14*100 = 26% equity

    7/26 = 26% wygrywam (Jesli on tutaj ma to A9 oraz zakladam ze z AQ jestem z przodu zamiast sie dzielic, jest to tylko zalozenie)
    Wystarczy odjac 1 kombinacje i juz mam under 25% equity
    jednak dalej uwazam ze on tam nie ma A9

    Zgadzam sie jednak ze zdecydowanie powinienem betowac flopa oraz turna dla spolaryzowania.
    Malo kto zwraca na tym limicie na to uwage ale lepiej sie szybciej uczyc niz pozniej placic za bledy.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Czy masz jakiś read odnośnie jego post flop play? Czy zdarza mu się floatować flopy albo betować vs nietrafione cbety? Niemało jest villainów, którzy na boardach typu AJxr będą floatować ciebie z szerokim range jak QT,JT czy KQ, a czasami nawet air. Z drugiej strony nie brakuje też graczy, którzy mają (nazywam to tak z kumplami) "syndrom czerwonej lampki" - jak przeciwnik czeka to zapala się taka czerwona lampka z napisem napierdalać!. Generalnie warto mieć jakieś rozeznanie odnośnie tenrencji villaina w grze postflop żeby wiedzieć co chcesz osiągnąć swoją linią.
    + dołączam się do wcześniejszych głosów, ale to zostało chyba już ustalone, że nie powinieneś 3betować pre.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    126
    sry glupie pytanie ale dlaczego nie 3bet pf ???

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeśli villain wąsko otwiera + rzadko sprawdza 3bety to:

    - Preflop ma miejsce sytuacja, w której jest bardzo dużo rąk zdominowanych przez AQ w range villaina - otwiera wszystkie AT+, może jakieś Axs, również KQ/QJ/JT/KJ. Trzymasz przez to w jego range bardzo dużo rąk słabszych od twojej i będziesz mógł rozgrywać swoją top parkę for value.
    - 3betujesz jego otwarcie i oczywiście często wygrasz tą pulę już w preflopie. Jednak AQ w kontekście tego jak dużo z jego range dominujesz warto zagrać dla wartości i wyciągnąć od niego parę betów post flop. Skoro ma wysoki fold to 3bet to będzie zwykle kontynuował z jakimiś AQ+, TT+ i może KQs/QJs/AJs? To już jest range, przeciwko któremu AQ ma znacznie mniej equity.
    Wniosek z tego taki - przeciwko takiemu villainowi warto 3bet blefować (ale też nie jakoś nagminnie) z rękami, które nie grają dobrze post flop i trafiają średnie top parki ale mają jakieś blokery do najsilniejszej części jego range (przez co rzadziej będzie miał premium, którym sprawdzi nasz 3bet) jak KQo/KJo/ATo/AJo, może QJo? Jednak jeśli 3betuje się dla wartości to tylko naprawdę mocne sztory typu QQ+ i pewnie AK (ale to już zależnie od pozycji, vs jego utg/utg+1 open zwykle nie 3betowałbym QQ i AK), które mają faktycznie sporą przewagę vs jego range, którym kontynuuje do 3betów.