Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zadnej historii z tym przeciwnikiem, ręka miała miejsce chwilę po tym jak się dosiadł (być może nawet była to jego pierwsza ręka na tym stole). Zdecydowałem się na fold, bo nie bardzo widziałem ręce które biję. Dodatkowo jeśli sprawdziłbym turn, to raczej jestem już commited, bo efektywny stack na river wynosiłby około pół pota. Ale nie jestem 100% pewny czy to dobra decyzja, bo w tamtym momencie byłem po kilku pechowych rozdaniach i mogłem grać scary money. Sam nie wiem. Jak Wy to gracie?
    ***** Hand History for Game 56782469666 ***** (Poker Stars)
    $25.00 USD NL Texas Hold'em - Saturday, January 29, 03:49:05 ET 2011
    Table Azelfafage I (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: LFCVIT ( $10.00 USD )
    Seat 2: Lesovi4OK ( $13.51 USD )
    Seat 3: guike1315 ( $23.24 USD )
    Seat 4: Wrrroa ( $17.15 USD )
    Seat 5: HERO ( $12.27 USD )
    Seat 6: beer.dk ( $9.16 USD )
    beer.dk posts small blind [$0.10 USD].
    LFCVIT posts big blind [$0.25 USD].

    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO : :
    Lesovi4OK folds
    guike1315 folds
    Wrrroa folds
    MProdigy raises [$0.75 USD]
    beer.dk calls [$0.65 USD]
    LFCVIT calls [$0.50 USD]
    ** Dealing Flop ** : : : (pot $2.25)
    beer.dk checks
    LFCVIT bets [$1.25 USD]
    MProdigy calls [$1.25 USD]
    beer.dk folds
    ** Dealing Turn ** : (pot $4.75)
    LFCVIT bets [$2.50 USD]
    MProdigy folds
    LFCVIT wins $2.50 USD
    LFCVIT wins $4.52 USD from main pot

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Patrząc na to, że on ma 10$ na stole 25$ to bym scallował.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Nawet zakładając, że to dawca to nie jestem pewny jakie ręce w tym momencie biję. Jaki zakres rąk mu dajesz? Myślisz że gra taką linię z niczym? Drawów specjalnych mieć raczej nie może.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Gorsze widzę A3, A4, A6, A7, i pary niższe niż A. Widziałem różne rzeczy na 25NL. Ale myślę, że jak zrzucisz dużego błędu nie robisz. Ani też nie wygrasz bardzo często. Widzę małe +EV. Może jakieś timing tells by mnie skłoniły do zrzucenia. Np. gdyby insta betował.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    24
    Po co to podbijales pre skoro zrzucasz trafiajac flop?

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    to jest stolik z limitem 50bb ?? bo z HH wynika że prawie wszyscy maja staki w granicach 50-70bb (łącznie z Hero).

    Ja bym pewnie zagrał w zależności od samopoczucia i częściej byłoby to zagranie fold. Gdyby ręka była heads up na flopie to pewnie częsciej bym callował niż pasował.

    jeżeli to stolik 50bb to bym to sprawdzał (tam ludzie mają jakąś schizę z obroną blindów)

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez walesa Zobacz posta
    Po co to podbijales pre skoro zrzucasz trafiajac flop?
    Pozwól, że na Twoje pytanie odpowiem pytaniem, a właściwie dwoma: czy zdarzyło Ci się kiedyś w cash game podbijać AA pf, a następnie foldować przed showdownem? to po co podbijałeś pf jeśli musiałeś potem wyrzucić? Dzięki za merytoryczny komentarz do mojego rozdania, poproszę następny.

    Cytat Zamieszczone przez NsPike Zobacz posta
    to jest stolik z limitem 50bb ?? bo z HH wynika że prawie wszyscy maja staki w granicach 50-70bb (łącznie z Hero).
    Tak, to jest oczywiście nieszczęsny stolik 20-50bb (już niedługo na szczęście ) Gdybym miał więcej historii i wiedziałbym że przeciwnik jest loose fishem, to raczej też bym tego nie zrzucił. Ale pewności takiej nie mam. Obrona blindów to jedno, a granie lead betów na flopie i turnie w agresora pf, to już coś innego. Rozumiem, że sugerujesz, że często broni blinda z jakimś syfiastym asem, ale dla mnie ta linia wygląda po prostu bardzo silnie, więc stąd fold.

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Nie grałem dużo na stolikach 50bb i prawdopodobnie mam spaczone pojęcie o tych grach ale.... Jak już grałem na takich stołach to ludzie nie rzadko mieli fold BB to steal na poziomie 40%, fold do Cbeta na poziomie 50% i właśnie bardzo często spotykałem się z zagraniem donkbeta na flopie.

  9. #9
    Ja pewnie folduje bo:
    - rzadko kiedy ktoś będzie betowal oop na "dwoch ulicach" z ukladem, ktory bijemy
    - mozna spodziewac sie kolejnego duzo wiekszego betu na riverze i tak naprawde jezeli nie wiemy juz na turnie, ze bedziemy go sprawdzac, to call na turnie to wyrzucanie pieniedzy w bloto
    - w range przeciwnika spokojnie mieszcza sie A9-AJ, rzadziej bedzie gral tak z gorszym kickerem od biedy jeszcze z A7, ale owszem zdarza sie i tak samo zdarzaja sie mega idioci ktorzy beda betowac z nizsza para niz A, nawet 3 razy pod rzad oop (aczkolwiek w tym konkretnym przypadku mysle, ze jezeli villain bylby na tyle agresywny zeby betowac w taki sposob z nizsza para, to 3betowal by ja preflop, bo to by sie kupy nie trzymalo, zeby wpierw callowal tylko preflop, najprawdopodobniej zeby zobaczyc wpierw flop, a dokladnie czy sa jakies overcards, a potem mimo A ktory jest najgorsza z overcards dwa razy betowal oop, ale owszem takie kwiatki sie zdarzaja)

    A jezeli faktycznie myslimy zeby callowac,to zakladajac ze zamierzamy callowac tez na riverze (bo inaczej nasz call na turnie jest bez sensu), to juz chyba lepszy bylby raise bo:
    - mozemy to wygrac na turnie
    - jezeli dostaniemy 3bet to wiemy ze nasze A8 nie moze byc dobre
    - cala operacja zazwyczaj kosztuje mniej niz callowanie, bo pewnie nasz raise turn < call turn+call river , a zazwyczaj jezeli villain nas sprawdzi to na river zrobi grzeczne check, chyba ze czuje sie mocny i zamiast linii 3bet turn wybral cc turn i bet river, wtedy zazwyczaj mozna spokojnie foldowac na river
    - Jezeli villain betowal np. z A9-AJ to o ile nie spadnie 8 to raise na turnie jest jedyna realna opcja na wygranie
    - Po takim zagraniu villain moze Ci sie pozniej wyplacic gdy zrobisz raise na turn z nuts.
    Ostatnio edytowane przez Woytas ; 03-02-2011 o 12:50

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Woytas Zobacz posta
    A jezeli faktycznie myslimy zeby callowac,to zakladajac ze zamierzamy callowac tez na riverze (bo inaczej nasz call na turnie jest bez sensu), to juz chyba lepszy bylby raise bo:
    - mozemy to wygrac na turnie
    - jezeli dostaniemy 3bet to wiemy ze nasze A8 nie moze byc dobre
    - cala operacja zazwyczaj kosztuje mniej niz callowanie, bo pewnie nasz raise turn < call turn+call river , a zazwyczaj jezeli villain nas sprawdzi to na river zrobi grzeczne check, chyba ze czuje sie mocny i zamiast linii 3bet turn wybral cc turn i bet river, wtedy zazwyczaj mozna spokojnie foldowac na river
    Zwróć uwagę na wielkośc stacków. W momencie betu villaina na turnie zostawia on sobie niewiele ponad $5, a w puli już jest $7. KAŻDE zagranie inne niż fold commituje nas. Tak naprawdę nie ma szans, żeby przeciwnik spasował tutaj do przebicia, chyba że jest koszmarnym donkiem nie znającym pojęcia odds i ma jakieś 77 albo coś takiego. Ax na pewno nie wyrzuci. Poza tym uważam że call > raise, bo grając call nie wyrzucamy z jego zakresu ewentualnych blefów. Grając raise nie zyskujesz nic, bo folding equity nie mamy, a z wszystkimi gorszymi A na wielu riverach i tak mamy podział.