Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Dostałem taką notkę od FTP, gratulacje Rado


    Warszawa, 26 stycznia 2011 – FullTiltPoker.net z dumą wita w swoich szeregach Radosława „Rado” Jedynaka. Od dziś Rado będzie grał wyłącznie na platformie Full Tilt Poker i będzie reprezentował FTP podczas turniejów na żywo.

    Czuję się bardzo wyróżniony, że Full Tilt Poker, najlepszy pokerroom na świecie, zdecydował się nawiązać ze mną współpracę” - powiedział Rado. „FullTiltPoker.net skupia wokół siebie najlepszych i najbardziej utytułowanych pokerzystów na świecie i to zaszczyt móc znaleźć się w tym gronie. Mam nadzieję, że z takim wsparciem, będę mógł osiągać sukcesy online i w turniejach na żywo” dodał Rado.

    W środowisku pokerowym znany jest przez wszystkim dzięki swoim sukcesom w turniejach typu Sit & Go i uważany za najlepszego polskiego gracza w tym rodzaju gier. Jest także jednym z niewielu Polaków, którzy wzięli udział w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejach pokerowych - w tegorocznym turnieju World Series of Poker Main Event dotarł do 4 dnia rozgrywek. Rado znany jest też ze swojej działalności w pokerowej blogosferze. Jako swojego ulubionego gracza bez wahania wskazuje na Toma Dwana, jednego z najlepszych graczy internetowych, i najmłodszego członka Team Full Tilt.

    Rado jest także dożywotnim arcymistrzem w szachach. Tytuł ten został mu przyznany w 2006 roku przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE. Podobnie jak Howard Lederer, członek elitarnego Team Full Tilt, Rado przenosi swoje analityczne i strategiczne umiejętności ze świata szachów do świata pokera. Nie oznacza to, że całkowicie porzucił szachy – nie dalej niż w zeszły weekend pojechał do Ostrawy, gdzie z sukcesami rywalizował w Czeskiej Ekstralidze.

    W pokerze liczy się doświadczenie, cierpliwość, strategia i prawidłowe odczytywanie sytuacji przy stole i zamiarów przeciwnika. Te umiejętności pomogły mi podczas mojej kariery szachisty, a teraz staram się je wykorzystywać podczas gry w pokera” mówi Rado.

    Przygodę z pokerem zaczął przez przypadek – podczas turnieju szachowego zobaczył, znajomych grających w pokera. Usiadł i spróbował swoich sił w tę grę. Mimo, że pierwszy kontakt z pokerem nie zakończył się wygraną, Rado poznał zasady tej gry i postanowił ją lepiej zrozumieć. Następnie były gry domowe i starty w Warszawskiej lidze pokera.

    Początki były bolesne, ale zauważyłem, że niektórzy gracze są ewidentnie lepsi od innych. Chciałem wiedzieć jak grać aby wygrywać tak jak oni. Przewertowałem internet i po miesiącu dotarła do mnie pierwsza paczka pokerowych książek z Amazona - wspomina Rado. Pierwsza lektura to „Harrington on Holdem” i polecam ją każdemu początkującemu graczowi. Dzięki niej można się nauczyć zasad gry tight-aggressive czyli podstaw wygrywania w pokera.

    Decyzja o skoncentrowaniu się na grze w pokera pojawiła się w 2008 roku, podczas wyjazdu do Las Vegas na turniej World Series of Poker Main Event. Ze względu na karierę szachową, Rado nie miał pewności, czy skupienie się na pokerze byłoby właściwym ruchem. Jednak gdy powitały go blichtr Las Vegas, piękne hotele, pokerowe sławy i emocje związane z tym najważniejszym turniejem pokerowym, stwierdził, że to wygląda ciekawiej niż szachy. Ilość zer na czekach z wygranymi także zrobiła swoje – dodaje.

    Rado planuje wyjazd w maju na WSOP aby zagrać około 10 turniejów, w tym oczywiście Main Event. Nie zamierza również unikać lokalnych turniejów, takich jak JD Cup czy HESOP w Ostrawie. Słynne są już różne challenge które organizował i bicie internetowych rekordów, więc zapewne wymyśli coś ciekawego w najbliższym czasie.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    So sick. Wielkie gratulacje

    Ale trochę to dziwne, że Starsom nie zależało na tym, żeby Rado dołączył do Teamu Online...

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    WOW!! graty!

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Nareszcie nie nazwisko a dobry gracz, brawo i powodzenia! Trzymam kciuki za dalszą karierę

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Gratulacje

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2007
    Przegląda
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    143
    I gra tam coś w ogole czy cisza??