Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [NL5] 99 na BB

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    PokerStars, $0.02/0.05 NO Limit Texas Holdem Cash Games, 6 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    denel1 (UTG): $8.62
    knowitbetter (CO): $5
    ur1x (Button): $5
    Mr.Predat0r (SB): $5.45
    HERO (BB): $5.91
    Antigona777 (UTG+1): $5.95

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    (1 folds), denel1 calls $0.05, knowitbetter raises to $0.25, (2 folds), HERO calls $0.20, (1 folds)

    Flop: ($.57) (2 Players)
    HERO checks, knowitbetter bets $0.35, HERO raises to $0.95, knowitbetter raises to $2.85, HERO ??


    Co powinniśmy zrobić w takim przypadku ? Żadnych readów, niestety dwa rozdania temu dołączył, więc nic o nim jeszcze nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Ikcero ; 23-01-2011 o 20:21

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Dlaczego wybrałeś na flopie opcję CR ?

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Tak jak zagrane to jest easy fold imo. Pokazałeś siłę, a mimo tego przeciwnik przebija Cię i jeszcze commituje się na dodatek. Zupełnie nie rozumiem po co ten c/r. Jest bardzo niewiele słabszych rąk, które Cię sprawdzą na tak suchym flopie. Jeśli nie mamy żadnych readów, to ja zakładam, że przeciwnik ma jako takie pojęcie (chociażby to że otwiera 5bb, a nie open limpuje), więc wolałbym raczej zagrać donk bet na tym flopie, i na bezpiecznym turnie dalej kontynuować, lub zagrac c/c.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    Zagrałem c/r ponieważ uznałem właśnie, że po donk becie raczej mnie nie sprawdzi, za szybko z automatu przyjąłem, że ma coś w stylu AK, AQ, KQ itd.- że nie ma pary, że mam w tej chwili lepszą ręke. Taki check/raise na tych stawkach w 90% jest końcem rozdania i tego się spodziewałem, a po 3becie oczywiście zgłupiałem. W takim razie moje zagranie było złe - powinienem zagrać donk beta na flopie, dobrze zrozumiałem ? A co w przypadku, rerais-a na donk beta ? Także easy fold ? Propos tego co zrobiłem po tym 3becie, to mogę powiedzieć, że spasowałem, więc nie wiem co tam miał... Ale gdybym widział to co widziałem potem, to bym wciskał all ina. Gość grał 80% rąk, wszystko raisując przed flopem.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Sam więc widzisz, to jest kwestia klasyfikacji przeciwnika. Gdybyś napisał, że po 50 rękach gość ma 80/80, to ja z taką ręką go 3betuję pf i gram o stack na większości boardów. Oczywiście wtedy jeszcze tego nie wiedziałeś. A jeśli nie masz żadnych readów, ani historii to jednak musisz mu jakiś kredyt zaufania imo dać. Tak jak już napisałem wyżej, uważam, że c/r jest zły z tego własnie powodu, że wywalasz większośc rąk od których możesz wyciągnąć value, a zostawiasz głównie te które wyciągają $$ z Ciebie Słowem: mało możesz zyskać, a wiele stracić.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    8
    Wszystko jasne, mam nadzieje, że będzie to dla mnie cenna lekcja - dzięki temu przynajmniej dowiaduje się jak dużo jeszcze pracy przede mną, dzięki