Hej.

Dropbox to strona/aplikacja pozwalająca na synchronizowanie plików pomiędzy różnymi urządzeniami (komputery/telefony) Dropbox. Zakłada się darmowe konto i dostaje 2GB przestrzeni dyskowej na przechowywanie swoich plików. Od teraz możemy wysyłać/ściągać swoje pliki przez tą stronę. Ale fajnie dopiero zaczyna się robić jak zainstalujemy aplikację dropbox na swoim windowsie/telefonie i skonfigurujemy, aby korzystała z tego samego konta dropbox. Na dysku tworzy się katalog My Dropbox. Od tej pory wszystko co wrzucimy do tego katalogu automatycznie synchronizowane jest na serwerze i na wszystkich naszych urządzeniach które mają zainstalowaną tą aplikację i podłączenie do sieci. Dodatkowo na serwerze przechowywane są historyczne wersje plików, więc w razie potrzeby można przywrócić starą wersję pliku. Skrzynkę dropbox można współdzielić z zaproszonymi osobami, ułatwia ona udostępnianie plików znajomym. Generalnie super sprawa, bo skutecznie eliminuje to konieczność wrzucania na pena, aby przenieść pomiędzy komputerami, czy zanieść do szkoły, pracy.

Dlaczego o tym piszę?
Ponieważ istnieje mechanizm zaproszeń. Dzięki skorzystaniu z tego linka Dropbox 2GB + 250MB otrzymacie dodatkowe 250MB przestrzeni (i ja również). Także jeżeli komuś mogłoby to być przydatne (ta konkretnie, lub tego typu usługa myślę, że przyda się każdemu) to zachęcam do skorzystania z mojego referalla.