Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Przeciwnik 51/1. fold to cbet 45% (ale to po całej sesji, nie pamiętam ile miał w tym rozdaniu). Sam gdy nie było beta przeciwnik betował z rękami typu 2 para jakieś malutkie beciki na turnie i na riverze. Callował bez made hand (np z K overcard), ale w limpowanych pulach.

    Po cbecie postanawiam się poddać. Obstawiam go na Ax, Jx i straight drawy. Turn jest zły. River uzupełnia straightdrawy i on gra check. Myślicie, że jest podstawa do blefa? Allin? Pula 15 jemu pozostało 22.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    BB ($45.32)
    ($49.25)
    UTG ($27.63)
    UTG+1 ($48.50)
    Hero ($52.53)

    BB posts (SB) $0.25

    Dealt to Hero

    UTG calls $0.50, fold, Hero raises to $2.25, BB calls $2, fold, UTG calls $1.75

    FLOP ($7.25)

    BB checks, UTG checks, Hero bets $4, BB folds, UTG calls $4

    TURN ($15.25)

    UTG checks, Hero checks

    RIVER ($15.25)

    UTG checks, Hero bluff?

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    To decyzja oparta na readzie. Jeżeli uważasz że gość ze str8 , Ax lub 2 parkami będzie robił małe value bety to w momencie gdy tego nie robi blef jest dobry. Trzeba kraść pule które są niechciane. Nawet calling station można skutecznie blefować i ten spot wygląda jakby się do tego nadawał.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Kompletnie nie jest warto tu blefować. W range villaina jest mnóstwo potencjalnych 2 parek/ 9x stritów, które prawdopodobnie nigdy nie spasują. W ogóle nie jestem pewien cbeta na flopie, 51/5 ma tutaj bardzo dużo rąk, które będą sprawdzać - on gra praktycznie każde Ax, J8-KJ, dużo gutshotów/oesd. Na pewno na takim boardzie z f drawem cbet jest błędem, ale ja nawet na rainbow przeciwko takiemu typowi raczej się poddaję.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Pytanie nie dotyczyło Cbeta tylko blefowania na riverze. Podałeś słuszne argumenty przeciwko Cbetowi ale co gramy po takim rozegraniu na river ?

    Chodzi o to że z Ax i 2parami on tutaj robi mini bet for value a skoro zaczekał to zmniejsza znacząco szanse na te układy. Pytanie czy jest na tyle szalony żeby sprawdzić np z Q7. Moim zdaniem to opłacalne.

    A co powiecie na taką sytuację :
    Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 6 players

    BTN: $50.00
    SB: $51.00
    BB: $18.25
    UTG: $22.00
    MP: $23.05
    Hero (CO): $57.85

    Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with
    1 fold, MP calls $0.50, Hero raises to $2.50, 2 folds, BB calls $2, MP calls $2

    Flop: ($7.75) (3 players)
    BB checks, MP checks, Hero checks

    Turn: ($7.75) (3 players)
    BB bets $0.50, MP calls $0.50, Hero raises to $6, BB folds, MP calls $5.50

    River: ($20.25) (2 players)
    MP checks, Hero bets $19.30, MP folds

    Gracze biorący udział w rozdaniu poza Hero to donki. Pasywnie grają drawy a made handy grają 1/3-1/2 pot bety .
    Ostatnio edytowane przez NsPike ; 22-01-2011 o 17:13

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie wiem skąd założenie, że gość minbetuje river for value z dwoma parami na 4 straight boardzie a nie gra c/call.
    W drugim rozdaniu, moim zdaniem, podobny efekt uzyskasz betując na river coś w okolicach ~12$ - Qx prawdopodobnie nigdy się nie zrzuci, w jego range są również 45/A4, które się nie zrzucą, poza tym ma busted drawy, które spasują także zyskujesz więcej fe vs 6x i pocket parkom. Tutaj jednak niemało zależy od villaina, samo określenie "donki" to za mało informacji.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Leszek założenie stąd, że wcześniej betował turn i river z rękami typu 2 para.

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Dlatego tak jak mówiłem, takie rozdania to czyste granie na read. Albo dobrze wyczaiłeś ,że on betuje 2pary i Ax albo się pomyliłeś i zrobi C/C.

    Swoje rozdanie wkleiłem bo wydarzyło się kilka godzin po tym jak pierwszy raz czytałem ten wątek. Wiedziałem na turnie ,że gość nie ma Q bo na bank przebiłby 1bb bet od BB .
    Nasuwają się jednak 2 pytania. Czy bet sizing był dobry i czy w ogóle powinienem blefować na river 4 które po części trafia w jego zakres.

    Uderzyłem mocniej bo bałem się ,że mniejszy bet zostanie sprawdzony przez 6x a głownie na to go obstawiałem ale chyba z tych powodów ,które opisał leszek możnabyło zabetować mniej.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    I robił to na 4 straight/4 flush boardzie z 2 parami, tak? Czyli robi blockbety w takich spotach albo po prostu nie rozpoznaje siły swojej ręki w kontekście boardu, taki masz read? Bo underbet donkbet na river na stole K358T rainbow z dwoma parami to bardzo inna sytuacja.

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Na to pytanie musi Ci odpowiedzieć autor wątku bo to on miał reada.

    Oczywiście masz racje ,że to nie jest standardowy flop. Tak byłoby to co innego na flopie Q25T7 r . Ja zakładam ,że mowa tutaj o donku naprawdę kiepskim , który nie tyle nie czai siły swojej ręki względem stołu co w ogóle nie potrafi dobrze określić siły ręki. Taki gracz spokojnie gra swoje małe donk bety z 2parkami na riverze niezależnie od stołu.

    Była mowa że robił durne akcje wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez NsPike ; 23-01-2011 o 19:10