Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Ogólnie to w obu rękach mam wrażenie, że nie wyciągam tyle value ile powinienem. Proszę o ocenę linii i bet sizingu.

    Rozdanie 1

    Ogólnie "limperski" stolik. Na butonie koleś z zacięciem do bycia CS (77/2 AFq 22 po ~50 rękach). Post factum wydaje mi się że na riverze powinienem uderzać mocniej. No i czy na flopie nie powinienem lead betować albo przebijać.

    Everest - $0.05 NL - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BTN: $4.94
    SB: $1.36
    Hero (BB): $7.24
    UTG: $13.24
    MP: $2.90
    CO: $1.75

    SB posts SB $0.03, Hero posts BB $0.05

    Pre Flop: (pot: $0.08) Hero has

    fold, MP calls $0.05, fold, BTN calls $0.05, SB calls $0.02, Hero checks

    Flop: ($0.20, 4 players)
    SB checks, Hero checks, MP checks, BTN bets $0.20, SB calls $0.20, Hero calls $0.20, MP calls $0.20

    Turn: ($1.00, 4 players)
    SB bets $0.05, Hero raises to $0.79, MP calls $0.79, BTN calls $0.79, fold

    River: ($3.42, 3 players)
    Hero bets $1.82, fold, BTN calls $1.82

    Hero shows (Straight, Ten High)
    BTN mucks (Two Pair, Nines and Eights)
    Hero wins $6.60




    Rozdanie 2

    Tutaj villian też donkowaty ale nieco agresywniejszy post flop (45/6 AFq 58 po ~50 rękach). Czy tutaj river check behind jest błędem? Czy więcej bić na turn?


    W zapisie coś jest skwaszone i INVALID POS to SB a SB to BB

    Everest - $0.05 NL - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    CO: $4.88
    Hero (BTN): $13.86
    INVALID POS: $1.50
    SB: $13.04
    UTG: $6.62

    INVALID POS posts SB $0.03, SB posts BB $0.05

    Pre Flop: (pot: $0.08) Hero has

    fold, fold, Hero raises to $0.18, fold, SB calls $0.13

    Flop: ($0.39, 2 players)
    SB bets $0.11, Hero raises to $0.67, SB calls $0.56

    Turn: ($1.73, 2 players)
    SB checks, Hero bets $0.92, SB calls $0.92

    River: ($3.57, 2 players)
    SB checks, Hero checks

    SB shows (One Pair, Eights)
    Hero shows (Two Pair, Aces and Eights)
    Hero wins $3.35

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    24
    Reka 1
    Value bet na river zagralbym w okolicach $3. Do reraisa wrzucam stacka.
    Reka 2
    Ewidentnie nietrafiony draw przez villian`a. Value bet na river wydaje sie byc programowo najlepszy. Do reraisa chyba zrzucam (ale po co robic value bet jesli nie jest sie pewnym swojej reki ...? )
    Ostatnio edytowane przez walesa ; 17-01-2011 o 16:24

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    easy bet for value w drugiej ręce

  4. #4
    1) flop ok, turn 1-2$, river pot
    2) flop ok/moze troche wiecej, turn pot, river 1/2 - 1 pot

  5. #5
    Ok dzięki wielkie za feedback, mam nadzieję, że pomoże mi to usprawnić grę. Postaram się betować mniej weak. Poza tym sporym problemem jest właśnie agresja na river. Nie wiem dlaczego ale często widzę u villianów jakieś monstery i z obawy przed c/r AI uderzam bardzo słabo. Pewnie to jest exploitable as fuck bo ogarnięty villian może widząc moje AFqr wywalać mnie easy z puli na riverze z airem.

    Jeszcze tylko pytanie do Legiona. Rozumiem, że jak podajesz przedziały to faktyczna wartość beta przyjmuje wartość zależnie od rodzaju villiana (jego statów), readów i gameflowu?

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Pewnie to jest exploitable as fuck bo ogarnięty villian może widząc moje AFqr wywalać mnie easy z puli na riverze z airem.
    Czytając to co piszesz, widać że się edukujesz pokerowo, to bardzo dobrze. Jako 3 grosze ode mnie dodam, abyś uważał żeby się nie PRZELEVELOWAĆ. Nie powinieneś się przejmować na tych stawkach czymś takim jak ogarnięty villain. Uwierz na słowo, że tacy ludzie grają wyżej gdzie i Ty pewnie wkrótce będziesz. Na tym limicie to nawet nie jest opłacalne aby wyłapywać takie niuanse jak leaki w grze regów. Lepiej odpalić więcej stolików i łowić rybki, których jest o wiele więcej

  7. #7
    Nie no jasne - nie ma co używać całek do obliczenia pola kwadratu . Ogólnie na tych stawkach to faktycznie multitabling ABC i styka. Podejrzewam że grając fit or fold też byłoby się do przodu. Jednak w celach edukacyjnych mogę sobie testować różne rzeczy na konkretnych villianach. Przede wszystkim jednak chce być pewnym poprawności własnych posunięć. W szczególności tego, że wyciągam odpowiednie value ze swoich układów i poprawnie je rozgrywam ( tzn linia i betsizing ).

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Ok dzięki wielkie za feedback, mam nadzieję, że pomoże mi to usprawnić grę. Postaram się betować mniej weak. Poza tym sporym problemem jest właśnie agresja na river. Nie wiem dlaczego ale często widzę u villianów jakieś monstery i z obawy przed c/r AI uderzam bardzo słabo. Pewnie to jest exploitable as fuck bo ogarnięty villian może widząc moje AFqr wywalać mnie easy z puli na riverze z airem.
    po prostu uderzaj a jak Cie zaczna c/r to wtedy sie martw

    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Jeszcze tylko pytanie do Legiona. Rozumiem, że jak podajesz przedziały to faktyczna wartość beta przyjmuje wartość zależnie od rodzaju villiana (jego statów), readów i gameflowu?
    zbyt trudne slowa po prostu jesli sadzisz ze gosciu sprawdzi pot na river z 1 para/a high to uderzaj mocno. na tych stawkach jest mnostwo takich miglancow.

    bardzo czesto tez ludzie probuja b. malym zakladem kupic sobie tanio draw ale jak ich przebijesz mocno to i tak sprawdzaja. szkoda tracic $$$ na przebijanie mniej 'zeby go nie wyploszyc' z puli.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    W drugiej ręce zdecydowanie więcej valuebetuję na turn - ok 1,3/1,4$ - jest tutaj mnóstwo drawów i 2nd best hand, które trafiają ten flop + teraz wyoutdrawowałeś JT. Na river valuebetuję coś ok 1/3 pota - range villaina to busted drawy i słabe made hands jak QJ albo T9 i chcę dać mu szansę na call z ciekawości "bo tanio". Jak udowodnił wcześniej, że jest calling station to betuję o pot praktycznie na każdej ulicy.