Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    22 i 33 to juz jest zupelnie inna historia ... przy 22 w najlepszym przypadku masz flipa tak naprawde, wiec tutaj wg mnie bardzo duzo zalezy od pot i implied oddsow. Z tym, że w takich spotach zesciej patrzę na te drugie

  2. #12
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Tscher, w pokerze nie ma czegoś takiego jak "zawsze", czasami nawet od największej reguły w stylu open raise AA na buttonie może być warto zrobić wyjątek.
    Co do sytuacji opisanej przez Leszka, ja jestem raczej po stronie ryzykowania turnieju, jeżeli gościa stawiam na dużo słabszy range niż moje AK, to nie wydaje mi się, żeby odpuszczanie tak dużych ev+ spotów na rzecz przyszłych może być opłacalne, do tego twój mega stack po wygraniu tego spota, przy tak rozpracowanym stole będzie jeszcze bardziej pozwalał ci to wykorzystać.

    Ogólnie wydaje mi się, że ponieważ w turnieju nonstop zwiększają się blindy, to nie można odpuszczać zbyt wielu małych ev+ spotów,a tym bardziej tych większych.

  3. #13
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    amen

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez matekkk Zobacz posta
    Gram od jakiegoś czasu turnieje i mam mieszane uczucia co do AK, AQ. Teoretycznie sprawa powinna byc prosta- AK to prawie najlepsza ręka i statystycznie opłaca się z nią wchodzić . Ale widze jak często AK przegrywa z byle gównem i mam duże wątpliwości czy wchodzić z nią all-in, szczególnie gdy mam dużo do stracenia. Dochodzę do wniosku że nie ma sensu wchodzić all-in nie mając wysokiej pary na ręce. Z mojego doświadczenia wynika wchodzenie z Ak AQ ociera się o loterię.
    Co wy o tym myślicie?
    Możecie mnie zjechać, byleby konstruktywnie, bo chce z tego wynieśc jakąś lekcję

    Edit: chodzi mi o sytuacje, w których nie pali nam sie pod tyłkiem, mamy sporo stacku i ktoś przed nami poszedł all-in.
    jesli grasz przeciwko farciarzowi to folduj, jak przeciwko pechowej osobie zawsze sie stackuj

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Cytat Zamieszczone przez Olor Zobacz posta
    jesli grasz przeciwko farciarzowi to folduj, jak przeciwko pechowej osobie zawsze sie stackuj
    nareszcie ktos udzielil normalnej, logicznej odpowiedzi !

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez dypson18 Zobacz posta
    nareszcie ktos udzielil normalnej, logicznej odpowiedzi !
    Co jak co ale Olor zawsze fachową analizą sypnie.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    Wchodzenie all-in nawet z dobrą ręką to loteria, tylko z niektórymi mamy nieco większe szanse. Wyrzucając na starcie wszystkie żetony na środek zostawiasz wszystko losowi :P. Lepiej podbij przed flopem tak żeby grać na 1 max 2 przeciwników i jakoś to rozegrać.
    Szczególnie jeżeli jest to wczesna faza turnieju i podbicie sprawdziło 5-6 przeciwników a flop nie nic ci nie dał to odpuść sobie dalsze granie. I tak jak napisał Doli "czasami nawet od największej reguły... warto zrobić wyjątek". Mi zdażyło się spasować parę króli, gdy na FT all-inem weszło do gry chyba 4 czy 5 przeciwników, jeden zgarnął żetony pozostałych a ja miałem 4 miejsca wyżej, i w cholerę $$ więcej. A po showdownie i tak się okazało że bym przegrał, także czasem warto spasować.
    Zamiast skupiać sie głównie na kartach zacznij obserwowac przeciwników, wtedy będziesz wiedział z kim warto grać jakimi kartami.

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez Arrhenius Zobacz posta
    Mi zdażyło się spasować parę króli, gdy na FT all-inem weszło do gry chyba 4 czy 5 przeciwników, jeden zgarnął żetony pozostałych a ja miałem 4 miejsca wyżej, i w cholerę $$ więcej. A po showdownie i tak się okazało że bym przegrał, także czasem warto spasować.
    Moj boze....

    Jakbys poprzestal na pierwszej czesci posta, to moze jeszcze dalo by sie to zniesc. Ale za takie farmazony jak powyzej i jeszcze dodatkowo powoływanie sie na Doliego, to ja na jego miejscu dalbym Ci bana...

  9. #19
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Arrhenius, jak oceniasz to zagranie:
    Mam KK, przede mną 2 alliny, robię fold. Kolesie pokazują A4 i JJ. Na stół spada 38AQJ. Dobry fold?

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Arrhenius, jak oceniasz to zagranie:
    Mam KK, przede mną 2 alliny, robię fold. Kolesie pokazują A4 i JJ. Na stół spada 38AQJ. Dobry fold?
    Bardzo dobry. Przecież byś przegrał, więc czemu miałby być zły ?