Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Satleitka do UKIPT Nothingam, cos kolo 30 osob zostalo, 8 wejsciowek, ja jestem kolo 24 miejsca.
    Short o 59 rekach 10/8/0.5 i steal 38, chociaz nie wiem czy te statsy w mtt czasami bardziej nie przeszkadzaja, szczegolnie jak sa zmiksowane roznej levele.

    Na bb murek.

    Rozdanie:

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $600(BB) Replayer
    Hero ($12,217)
    BB ($12,428)
    UTG ($13,404)
    UTG+1 ($27,075)
    UTG+2 ($20,424)
    MP1 ($30,106)
    CO ($11,870)
    BTN ($5,778)

    Dealt to Hero

    fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $5,728 (AI), Hero raises to $12,167 (AI), fold

    FLOP ($12,456)

    TURN ($12,456)

    RIVER ($12,456)

    BTN shows
    (Pre 55%, Flop 76.6%, Turn 80.7%)

    Hero shows
    (Pre 45%, Flop 23.4%, Turn 19.3%)

    BTN wins $12,456

    Tak wziąłem sobie na styk minimalny range w jakim lapie sie A3o, to jest: 44+,A2s+,K3s+,Q5s+,J7s+,T7s+,97s+,87s,A3o+,K7o+,Q8 o+,J9o+,T9o
    vs to mam 44.769%, a pot equity (nie wiem czy dobrze uzywam tych nazw) mam 44.90%, wiec minimalnie ev-, chociaz jak z A3o pushnal to pewnie i z A2o to zrobi, a wtedy juz mam 46%, wiec juz ev+. Chociaz uwzgledniajac murka na bb, to pewnie znowu jest na granicy.

    Uwazacie ze warto ladowac sie w taki spoty ? Tutaj pomyslalem, ze moze i na granicy, ale zawsze zostanie mi te 10bb, jeszcze teoretycznie mozna powalczyc jak przegram, wiec troche taki freeroll .

    edit: jak wziąłem sobie range aż do 22 to mam już 50.597%, a to już chyba warto.
    edit2: tutaj chyba bylo jeszcze 15minut do zmiany blindow, czy wasza decyzja zmienia sie np. 3 minuty przed zmiana levela?

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Q9s zrzucam, QJs wsunę, QTs raczej zrzucę.

    MSZ range dla gościa wziąłeś dość optymistyczny dla siebie - przeciętny villain będzie tutaj rzadko wsuwał Q3s-Q6s i tym podobne - mniej jest rąk które dominujesz.

    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    edit2: tutaj chyba bylo jeszcze 15minut do zmiany blindow, czy wasza decyzja zmienia sie np. 3 minuty przed zmiana levela?
    Moja nie, chociaż nie twierdzę, że to dobrze.

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    easy fold, taki call to możesz robić jak masz 100xbb a nie 20.

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No dobra, to co tutaj gracie na granicy, ale jednak call ?

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Na granicy ale jednak call to będą wszystkie ręce, którymi dominujesz dostatecznie dużą część jego range. Jakieś A8, KJ (nie wiem jak z QJ i KT). Generalnie tutaj nie można rozpatrywać tylko i wyłącznie twojego equity vs jego range - wkładasz pół swojego 20bb stacka, przez co tracisz rewelacyjne fe, które on daje do 3b resteali. A nawet jak vs jego range jesteś ahead z 55 albo QT to jeszcze musisz wygrać showdown - nie masz już żadnego fe pre. Strasznie spewy ten call imo. BvB co imo innego, bo tam gość już shipuje atc i Q9s jest way ahead jego range.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    najluźniej jak możesz callnąć to coś typu 66+, ATo+, A8s+ i może KQos, szerzej można się dostosować z readami

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    hmm, zgadzam się, że Q9s to marginalne zagranie i nawet gdyby jakoś szczęśliwie, gość grał range vs który mamy tam minimalne EV+, to i tak utrata 20bb z ich FE może być mniej wartościowa niż przyszłe spoty ev+ jakie dzięki niej dostaniemy, ale czy 66+, AT+ i A8s+ to jak dla mnie zdecydowanie zbyt wąsko. Przecież gość tam będzie wrzucał prawdopodobnie każdego A i każdą parkę, pewnie KQ, KJ i QJ tak samo.
    TO vs taki range (22+,A2s+,KTs+,QTs+,JTs,A2o+,KJo+,QJo) top 40% rąk jest na granicy, uwzględnijmy tą strate FE przy przegraniu i powiedzmy, że chcemy miećw okolicach 50% equity vs ten range, to jest mniej więcej top 23% rąk: 66+,A3s+,K7s+,Q8s+,J9s+,T9s,A8o+,K9o+,QTo+,JTo w sumie jak dla mnie taki range wygląda całkiem sensownie.

    Edit: i zauważyłem, że Q9s łapie się do tego ranga, więc może jdnak nie jest tak mega spewy, ale oczywiście nie piszę tego, żeby bronić swojego zagrania, bo nie po to wrzucałem to na forum, z chęcią mogę być za nie zjechany, jeżeli wyjdzie mi to na dobre
    Edit2: spradziłem jeszcze raz to Q9s i ta ręka jest w top 15.4% rąk a ten zakres vs range o którym napisałem to już 53% equity (nawet pomijając, to że czasami bb budzi się z premium + utrata FE w przypadku przegranej, to i tak już mamy takie fajne equity, że prawdę mówiąc, teraz po napisaniu posta, zaczynam się zastanawiać czy można w ogóle taki spot odpuścić)

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Doli, czemu liczysz range villaina na swój range, a nie na swoją konkretną kartę?
    Przecież Q9s na jego range, który podałeś powyżej, ma tylko 40.074%.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Poza tym w tym spocie musisz mieć zdecydowanie lepsze pot equity niż dają ci pot odds właśnie ze względu na to, że po pierwsze musisz wygrać showdown i po drugie wkładasz pół świetnego resteal stacka przez co tracisz bardzo wiele jak przegrasz.

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Poza tym nie patrz tylko na ev ale weź pod uwagę aspekt strategiczny, przegranie tego rozdania stawia Cię w nieciekawej sytuacji, a wygranie pozostawia Cię prawie w tej samej - też nie możesz zbyt luźno otwierać i zaraz będziesz reshovował ludzi.