Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.25(BB) Replayer
    Hero ($25.95)
    BB ($41.57)
    UTG ($13.83)
    CO ($17.32)
    BTN ($18.21)

    Dealt to Hero

    fold, fold, fold, Hero raises to $0.85, BB calls $0.50

    FLOP ($1.50)

    Hero checks, BB bets $1, Hero calls $1

    TURN ($3.50)

    Hero checks, BB bets $1.75, Hero raises to $5.75, BB calls $4

    RIVER ($15)

    Hero bets $8.70, BB raises to $18, Hero calls $9.30

    na river easy fold?
    Myśle ze czasem na dwie gorsze pary i to wszystko bo raczej by nie blefoła nietrafionego koloru... czyli zawsze bet fold a moze check call?

    przeciwnik wyglądał na słabego regularsa

  2. #2
    1) na flopie betuj jako pierwszy (raisowales pre flop), inaczej latwo sie mozesz dac zrzucic ze swojej ręki

    2) Na turnie rowniez betuj - masz silna reke, a na stole jest mnóstwo drawów - nie mozesz tu slowplayowac ani checkowac (chociaz rozumiem tutaj checka, bo jako ze na flopie nie betowales, to nie wiesz jak twoja sytuacja wyglada)

    3) troche dziwny moment wybrales na obudzenie sie z betowaniem na riverze juz osobiscie bym checkowal (o ile wczesniej betowalbym tak jak pisalem w punktach 1 i 2), chyba, ze mam read na kolesia ze calluje lekko na riverze. Inaczej checkuje i po prostu calluje dowolnego beta (sporo drawów nie trafilo, wiec koles moze spokojnie tu blefowac - chociaz to tez zalezy od readów)

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    myślę ze co flopa lepsze jest zagranie check call dla kontroli puli bo tak jak powiedziałeś jest sporo drawów także do rerisau muszę zrzucić a villian możne to robić np j7s albo 2over + gut shot.

    river chyba faktycznie najlepiej check call

  4. #4
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    grając c/c flop tracisz atut jakim był raise preflop
    kolejne ulice to już tylko zgadywanka, będąca pochodną decyzji na flop

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Słaby regulars nie bluffraiseuje river. Także głównym pytaniem jest czy on może raiseować for value gorszą made hand. Ja nie widzę żadnej gorszej made hand, która bierze taką linię od flop do river. Ludzie po prostu nie bluffraiseują river.
    Kwestia między cbet flop a c/call jest dyskusyjna, zależy głównie od twojego przeciwnika. Nigdzie nie jest powiedziane, że jak twój cbet zostanie przebity to musisz zrzucić - czemu niby masz to zrobić?

  6. #6
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Leszku, co sądzisz o c/r folp?

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Trudno jest rozpatrywać optymalne linie bez uwzględnienia tendencji przeciwnika. Bo to wszystko zależy czy on blefuje przez kilka ulic, czy jest "1 barrel monkey", który raz zablefuje i potem odpuści, czy bluffraiseuje flopy, czy semiblefuje, jak gra na późniejszych ulicach.
    Jednak jakkolwiek by on nie grał nie wydaje mi się żeby c/r prowadził dokądkolwiek. Trudno sobie wyobrazić, że przeciwko "słabemu regularsowi" można tą rękę c/raiseować for value. Teraz pozostaje druga opcja - c/r jako blef. Sugerowałoby to, że K8 jest dołem calling range hero i przez to zamienia je w blef. Jednak trudno mi się zgodzić tutaj z opinią, że K8 jest bottom callig range hero. Bottom calling range byłoby tu 68s, para piątek albo KQo.
    K8 na pewno nie jest za słabe na c/c a kwestia czy cbet czy c/call jest totalnie villain dependent. Niejeden villain będzie tu floatował gutshota+overs, różne pocket parki, 68s, trefle albo nawet overcards także value w cbetowaniu przeciwko takim graczom na bank jest.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez teddykgb47 Zobacz posta
    1) na flopie betuj jako pierwszy (raisowales pre flop), inaczej latwo sie mozesz dac zrzucic ze swojej ręki

    2) Na turnie rowniez betuj - masz silna reke, a na stole jest mnóstwo drawów - nie mozesz tu slowplayowac ani checkowac (chociaz rozumiem tutaj checka, bo jako ze na flopie nie betowales, to nie wiesz jak twoja sytuacja wyglada)

    3) troche dziwny moment wybrales na obudzenie sie z betowaniem na riverze juz osobiscie bym checkowal (o ile wczesniej betowalbym tak jak pisalem w punktach 1 i 2), chyba, ze mam read na kolesia ze calluje lekko na riverze. Inaczej checkuje i po prostu calluje dowolnego beta (sporo drawów nie trafilo, wiec koles moze spokojnie tu blefowac - chociaz to tez zalezy od readów)
    3 nonsensy.
    1. łatwiej wywali się cbetując i dostając raise. jeżeli checkuje z zamierzeniem calla to widzi zawsze turna. cbet i check/call zależne od przeciwnika.
    2. checka zagrał jako slowplay, a nie bo nie wie gdzie jest. Nie zauważyłeś, że zagrał CR?
    3. obudził się już na turnie nie tutaj i bet jest dobry.