Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    Czy wykres EV (korzystam z Holdem Managera) dla short handed sng jest miarodajny? tzn. czy można na jego podstawie określić czy gramy "dobrze".
    (sam mam małą próbkę turniejów więc ciężko mi stwierdzić)

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    25
    Czy gramy dobrze w sng okresla roi na miarodajnej probce

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    Cytat Zamieszczone przez DonFrye89 Zobacz posta
    Czy gramy dobrze w sng okresla roi na miarodajnej probce
    nie o to pytam.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    22
    Wydaje mi się, że jest miarodajny. Dlaczego miałby nie być? Wydaje mi się, że aktualnie wszystko w HEMie jest już dobrze zrobione i te wykresy są miarodajne.

  5. #5
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    ten wykres EV z pewnością nie działa.. u mnie po 5k turniejach 6os wykres "luck adjusted winnings" jest 100BI poniżej wykresu normalnego..

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    22
    Ten wykres z pewnością działa. Podlicza Ci sytuacje, w których grałeś all in i przelicza żetony, które przegrałeś (wygrałeś) na USD, które powinieneś zarobić w danym sng. Masz po prostu szczęście. Życzę Ci żebyś miał tak zawsze. Ja jestem zawsze ujebany na ev na maksa.

    Pozdro

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    zaintrygowało mnie to i aż prześledziłem losowe sng (licząc ręcznie EV ;/ ) i o ile w sytuacjach gdy wszyscy gracze idą all-in to się zgadza(różnice na poziomie 3miejsca po przecinku to się chyba nie liczy ), o tyle już w sytuacji gdy Ty idziesz all-in a pozostali (przynajmniej dwaj) gracze sprawdzą i przeczekają do river %ev diff = 0. a tak nie powinno być to gdy szanse na wygraną z tymi dwoma miałeś niezerową

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Co do tego wykresu to nie mam pewności czy jest on taki dokładny. Mi z części gier pokazuje EV w $ poniżej zera co nie jest przecież możliwe. EV w $ z danego s&g nie może wynosić mniej niż 0, bo znaczyłoby to że muszę do takiej gry jeszcze dopłacić. Tym bardziej, że mam w bazie kilkadziesiąt gier gdzie minusowe EV w $ wynosi więcej niż BI do danej gry, więc nawet wytłumaczenie, że to uwzględnia wpisowe nie jest poprawne. Czy może ma ktoś inną teorie?

    Sting

  9. #9
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    EV$ poniżej zera jest jak najbardziej możliwe. To jest wartość oczekiwana, a nie realna wypłata.
    Wykres przy dużych próbkach jest dość dokładny, co potwierdzają gracze z dużymi bazami

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    22
    EV$ poniżej zera jest jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o sytuacje kiedy dwóch przeciwników sprawdza i czeka do rivera, to rzeczywiście to nie działa, ale przez moje 2k sng zdarzyło mi się to 1-2 razy. Raz pamiętam, pewnie jeszcze był jakiś podobny przypadek.

    Jeżeli chodzi o ev$ poniżej zera to sytuacja taka występuje, gdy na pierwszym poziomie zagrasz coinflipa, czy 57-43%. Obojętnie po której stronie będziesz i tak będziesz na minusie jak przegrasz. Jeżeli wygrasz to w dalszej fazie sng możesz odrobić tą stratę z początkowego levelu. Wydaje mi się, że jest to liczone bardzo dobrze, jednak nie idealnie. Na pewno można temu ufać i pokazuje to jakie mniej więcej wyniki powinniśmy osiągać.